Якщо раніше догляд за зубами здоровішого собаки від власника не був потрібний, то в цей час у більшості собак до двох років утворюється жовтий наліт на зубах. Це не завжди є ознакою захворювання. Жовтий наліт потрібно обережно видаляти, але не зловживати: разом з нальотом можна легко вилучити й зубну емаль, яка захищає зуб. Позбавлений емалі зуб починає швидко руйнуватися.
Для очищення зубів зручно користуватися дитячою (або спеціальної собачою) зубною щіткою або марлевим тампоном. Найпростіший спосіб очищення зубів: оберніть марлею вказівний палець, вмочіть його в зубну пасту (дитячу або собачу) або в порошок харчової соди. Ретельно протріть зуби, починаючи від ясен і до самих країв зуба. Внутрішню поверхню зубів чистити не потрібно, собака сам очистить її язиком.
Регулярне чищення зубів не дозволить утворюватися зубному каменю. Зубний камінь являє собою мінеральні відкладання на зубах (у тому місці, де зуб виходить із ясен). Ці відкладання нелегко зчистити зубною щіткою. Якщо в собаки утворилися камені, краще звернутися до ветеринарного лікаря, який вилучить камінь спеціальним інструментом.
Деякі власники вважають, що собака, який гризе сухий корм або спеціальні кісточки « для очищення зубів», сам чистить собі зуби й у нього не утворюється зубний камінь. Це омана. Додаткове регулярне чищення зубів необхідне собаці, особливо виставочній. Адже на виставці експерт обов'язково огляне стан зубів собаки. Уявіть, як вам буде соромно, якщо у вашого собаки виявляться жовті, брудні зуби!
Собака, як і людина, народжується з «молочними» зубами, які потім, у віці 4—5 місяців, починають змінюватися на постійні, або корінні. Молочні зуби відрізняються від постійних тим, що вони не мають міцного кореня. Іноді буває так, що молочний зуб не випадає, затримується в яснах, а постійний уже прорізається. У собаки на місці одного зуба будуть стирчати два. Якщо це спостерігається на початку зміни зубів, то молочний зуб, швидше за все, ще випаде. Але в тому випадку, якщо в собаки вже з'явилися корінні зуби, а молочні не випали (подвійний ряд зубів), необхідна консультація у фахівця. молочні зуби, що не випали, можуть заважати нормальному росту корінних, котрі можуть вирости кривими, а собаки з неправильним прикусом не допускаються до участі на виставках.
Можна спробувати вилучити зуб, що затримався, пінцетом або іншим аналогічним інструментом (інструмент, звичайно, повинен бути чистим). Зуб затискають і витягають у напрямку росту (нижній — нагору, верхній — вниз), сильно не розгойдуючи в сторони, щоб не ушкодити ясна. Якщо зуб міцно втримується, краще не намагатися витягти його самостійно, а звернутися до фахівця. «Хиткий» зуб звичайно вдається витягнути. На його місці залишається невелика лунка, що злегка кровоточить. Її не потрібно спеціально обробляти, на наступний день вона затягнеться.
Для виставочних собак дуже важливо, щоб сформувався правильний прикус. Прикус визначають по змиканню передніх зубів (різців). У стандарті кожної породи звичайно вказується тип прикусу. Пороки прикусу — перекус або недокус у великому ступені визначається генетично. Однак молодому собаці можна зіпсувати прикус, якщо тягти в нього з пащі палички, ганчірки і т.д., особливо в період зміни зубів.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.