Утримання собаки і догляд за ним стали майже « науковою дисципліною». Це дуже прадавня проблема: вона виникла в той момент, коли людина потіснилася у свого вогнища й дала місце собаці.
Давньогрецький письменник і історик Ксенофонт в 430 році до нашої ери запевняв, що фізична досконалість гарного собаки (яка залежить від того, наскільки добре доглядає за нею хазяїн) — це диво. Дійсно, зараз фахівці з догляду за вовною собаки перетворилися в справжніх скульпторів, які створюють із собаки щось начебто скульптури, стилізуючи її форми. Однак догляд за собакою — це не тільки підтримка зовнішнього вигляду.
Багато володарів собак недооцінюють складність догляду за собакою. Здається, що там складного — погодував, погуляв, якщо потрібно, помив, — і собака задоволений і доглянутий. Насправді догляд за собакою — досить трудомісткий і недешевий процес. Догляд і утримання складаються з безлічі елементів, кожний з яких має свій секрет. Наприклад, дуже важливо знати, як правильно мити собаку. Від цього залежить здоров'я її шкіри, і якість вовни. Не менш важливі лікувально-профілактичні процедури — вигнання глистів і бліх, обрізка пазурів, очищення вух і т.д. Чим уважніше ви будете ставитися до догляду за собакою, тем менше в нього буде можливості занедужати.
Як часто на виставках ми захоплюємося собаками - «картинками»: вовна блищить, покладена «волосок до волоска», поставі й ході позаздрить будь-яка королева. Як часто наш власний собака сильно відрізняється від виставочних зразків, але ж, здається, і родовід у нього не гірше, і особливих пороків екстер'єру не видно... Уся справа в тому, що в нас звичайно бракує часу розчесати, помити, підстригти, — загалом, додати відповідний вигляд собаці. Але ж гарний, тобто чистий і доглянутий собака ніколи не викличе недоброзичливого відношення навколишніх. Здорового, чистого собаку ніхто не зможе звинуватити в тому, що він може заразити людину небезпечним захворюванням. Не шкодуйте часу для свого собаки — і вам не знадобляться атласи порід собак з гарними фотографіями. Ваш собака буде набагато гарніше.
Але, коли в будинку собака, виникає багато й інших питань. Наприклад, де вашому собаці краще жити — у кімнаті або в будці на дворі? Або, де залишити собаку, якщо ви їдете у відпустку? Які приналежності слід придбати для щеняти і як зробити, щоб він їх не погриз? Не менш серйозна проблема — «сексуальне життя» собаки: чи потрібне собаці народжувати або її варто каструвати? У цьому розділі саме й обговорюються подібні питання, а також даються поради, як урахувати індивідуальні потреби собаки.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.