У природних умовах щиглі живуть у деревних насадженнях майже всієї Європи, Північної Африки й деяких районів Азії. Улюбленим місцем їх перебування є переважно сади, гаї з відкритим ландшафтом.
Дорослий щиголь важить 20г, він ледве менше горобця. Цього прекрасного птаха природа обдарувала яскраво пофарбованим оперенням. Передня частина голови - яскраво-червоного кольору, тім'я й потилиця - чорні, щоки - білі, крила - жовтуваті, із чорними й білими цяточками по задньому краю, дзьоб - червоно-білуватого кольору, із чорним кінцем, у основи якого, по обидва боки, чорні вусики; хвіст - чорний, з білими плямами на кінці, груди й черевце - із червоно-буруватим відтінком, надхвістя - біле, лапки - жовтувато-бурі. Самки зовні майже нічим не відрізняються від самця, вони також ошатні й гарні. При уважному огляді можна відрізнити їх від самця по двом ознакам: у самки частина голівки пофарбована менш яскраво й більш розвинені вусики у основі дзьоба.
З ранньої весни в зграйках, що кочують, наступає пожвавлення. У квітні вони розбиваються на пари й в (залежності від місця проживання вишукують і облюбовують гніздові ділянки. У більших садах і гаях цікаво спостерігати, як щиглі, перелітаючи з місця на місце, розспівують веселі наспіви.
Наприкінці травня в щиглів, особливо самок, багато турбот: в основному в кронах дерев вправно будують гнізда з різних дрібних, тоненьких корінців рослин, мохів і лишайнику, і все це скріплюють павутиною. Усередині гнізда встеляються пухом вовни й дрібним пір'ям. Вони мають напівкулясту форму, у вигляді чашечки. Самки відкладають по 4-5 штук блакитнувато-зеленувато-білих яєць (шкарлупа на тупому кінці яєць має червонуваті цятки) і насиджують їх 12-14 діб.
Маленькі щоглики, що з'явилися на світло, перебувають у гнізді 10-15 днів і вигодовуються різними дрібними личинками комах і попелиць. При вильоті вони перший час не відлітають далеко від гнізда; батьки продовжують їх підгодовувати ще протягом 6-10 днів. За літній період щиглі збираються в невеликі зграйки. Восени ці зграйки поступово пересуваються до півдня, але багато хто з них залишається зимувати там, де знайшли крила. На наступний рік з настанням теплих весняних днів щиглі знову вертаються у свої рідні місця.
Щиголь - весела, рухлива, спритна у своїх рухах, з гарним оперенням пташка. Щиглі цікаві своєрідністю видаваних різних звукових відтінків.
В умовах вольєрного утримання щиглі швидко освоюються й швидко звикають. Їх слід годувати різноманітним кормом: тертою морквою, сухим білим хлібом, товченими сухарями, мурашиними яйцями, а також змішаним насінням. У поїлках завжди повинна перебувати свіжа вода. При гарному утриманні, правильному догляді й годівлі щиглі співають цілий рік і живуть до 10-20 років.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.