Усі ми час від часу зустрічаємося з так званими “важкими людьми”. Це люди, спілкування з якими дається важко й доставляє масу негативних емоцій. Усього цього можна уникнути, якщо не допускати при спілкуванні з ними з ними ряду помилок:...
Помилка: надмірна впевненість у власній правоті
Природно, кожна людина вважає себе правою. Усі ми впевнені, що приймаємо правильні рішення й робимо правильні дії. Дуже складно зустріти людину, яка навмисно робила б що-небудь аморальне або “погане”. Люди намагаються виправдати себе всіма можливими способами. Вони можуть визнати, що були не праві, лише через деякий час.
Альтернативний підхід: спроба зрозуміти
Прагніть зрозуміти й бути понятими. Чим керується інша людина? Яка його мотивація? Чому вона поводиться саме так? Найчастіше ми настільки зациклені на власній позиції, що не можемо глянути на ситуацію під іншим кутом, а це може чимало нас навчити. Не будьте обмежені у своїх поглядах, уважно вислухуйте чужі думки й вмійте визнавати ваші помилки, якщо ви не праві. Це може бути неприємним, але при цьому дуже корисним для вас. Іноді “важкі люди” – кращі вчителі.
Помилка: очікування неможливого
Неможливо змінити іншу людину. Так само, як неможливо вплинути на її думку. Навіть якщо ви приставите до голови незгодної з вами людини дула рушниці, вона буде всього лише змушена робити те, що ви прагнете, але її погляди при цьому не зміняться. Усі ми вільні у своєму виборі, але це має на увазі й те, що ми не можемо контролювати вибір інших людей. Звичайно, існують люди, якими легко керувати й маніпулювати, але, на щастя, їх не так багато. Не очікуйте від навколишніх, що вони будуть танцювати під вашу дудку. Будьте реалістами.
Альтернативний підхід: фокусування уваги на тому, що ми можемо змінити
Приділяйте більше увагу тому, що ви дійсно можете змінити. Більша частина вашої енергії повинна йти на те, що перебуває під вашим впливом. Люди, як погода – вони можуть бути абсолютно передбачувані, але при цьому їх неможливо контролювати. Зосередьтеся на тому, що ви можете змінити – на собі. Постарайтеся змінити вашу точку зору або адаптувати її до чужої думки. Шукайте компроміс. Навчання дао говорить, що коли на шляху у води виникає перешкода, вона піднімається, щоб знайти собі нове русло.
Помилка: спроба виграти суперечку
Намагайтеся не вступати в суперечку з важкими людьми. Якщо ви думаєте, що вони прислухаються до ваших аргументів і логічних зауважень, ви глибоко помиляєтеся. Нічого крім загострення конфлікту ця суперечка не принесе.
Альтернативний підхід: переконання за допомогою прикладу
Коли Хрущев виступив з осудом діяльності Сталіна, хтось із юрби викрикнув: “Чому ж ви мовчали, коли Сталін був при владі?” Хрущев запитав: “Хто це сказав?” Ніхто не відповів. І тоді Хрущев вимовив: “Тепер ви розумієте чому”.
Переконуючи в чомусь “важких людей” намагайтеся користуватися не логікою й аргументами, а наочними прикладами. Як правило, такі люди занадто вперті, щоб повірити вам на слово, навіть якщо ваша мова дуже переконлива. Якщо ж ви продемонструєте їм приклад, що підтверджує правильність вашої думки, вони, можливо, погодяться з вами. Але при цьому вони будуть почувати себе не тими людьми, які програли суперечку, а тими людьми, які прийняли вашу точку зору.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.