На вулиці літо, спека. Більшість відпочиває за містом або ніжиться в моря... Але так пощастило далеко не всім.
Багато хто у настільки прекрасний сезон змушен працювати й навіть улітку дотримувати певного дрес-коду, який, часом, нещадний.
Але якщо вам не байдужні ваше майбутнє в бізнесі, кар’єра й статус, раджу не зневажати простими діловими істинами.
Імідж професіонала, надійного й відповідального співробітника актуальний у будь-який час року.
И тут не можна розслаблюватися - відсутність іміджу - це теж імідж, що працює проти вас.
Почнемо з кольору, як одного з найважливіших елементів зовнішнього вигляду. За перше враження при зустрічі, більшою мірою, відповідає саме він.
Як ви вважаєте, які кольори основні в офісному просторі?
Більшість людей відразу називають чорний і білий. Не прагну розчаровувати, але чорний костюм прийнято використовувати тільки у двох випадках: на врочистих прийманнях дуже високого рівня (банкетах) і на жалобних церемоніях.
Базовими ж кольорами ділового дрес-коду вважаються коричневий, синій і сірий.
Ці кольори мають безліч відтінків: бежевий, молочний, вершковий, пісковий, сіро-бежевий, бежевий, "какао", "какао з молоком", "гіркий шоколад", "молочний шоколад", каштановий, колір кориці, кремовий..
Порошно-синій, сіро-блакитний, колір грозового неба, волошковий, індиго, соковитий синій, льодисто-блакитний, ожинний, колір морської хвилі, димчастий сірий, мишачий, графітовий, колір мокрого асфальту, перловий, фісташково-сірий, маслиновий і інші.
Самими суворими по праву вважаються відтінки синього від найясніших до самих насичених, темних варіантів. У силу певних властивостей даний колір здатний створювати психологічну дистанцію. Він сприяє внутрішньому настрою, концентрації й стимулює працездатність. Тому, наприклад, темно-синій костюм рекомендується носити в першій половині тижня - у понеділок, вівторок, а так само використовувати на дуже важливих зустрічах. Сірий колір створює враження статичності, стійкості й надійності. У сірому ви виглядаєте компетентно, солідно й упевнено. Використовуйте його в середу й четвер.
Сама м’яка й комфортна – бежево-коричнева гама. Ці кольори доречні в п’ятницю. Коричневий дозволяє небагато розкріпачитися й розслабитися. Він прекрасно підійде для зустрічей " без краваток" і зустрічей усередині компанії.
Усі перераховані вище кольори досить нейтральні й спокійні. Вони підходять як чоловікам, так і жінкам, як молодим, так і більш зрілим людям, важливо лише правильно підібрати свій відтінок.
Що стосується інших кольорів, вони повинні виступати доповненням до основних. У жодному разі вони не повинні бути яскравими й кричущими. Чорний і білий так само можливо використовувати, як додаткові (наприклад, у вас може бути чорна спідниця або аксесуари). Улітку й навесні найбільш актуальна світла гама, узимку прийнято носити більш густі й темні колірні відтінки.
Крім кольору, украй важливі й інші деталі, як, наприклад, елементи крою. Ділове вбрання повинно сидіти строго по фігурі й базуватися на напівприлягаючому силуеті. Костюми в обтягування або надмірно вільних форм - не підійдуть. Дівчини можуть дозволити собі носити блузи як з довгим, так і з коротким рукавом, чого не скажеш про чоловіків - останні для них не бажані. Блузи можуть бути виконані з батисту, шовку, крепдешину, тобто матових непрозорих тканин. Використання прозорих (ажур, мереживо, шифон...) і блискучих тканин (парча, атлас...) під забороною.
Оптимальна довжина спідниці - зона коліна. До речі, навіть улітку правила пропонують жінкам носити в офіс колготи або панчохи. Підійдуть такі відтінки як "cappuccino", "anthracite", "fume" і традиційні тілесні кольори. Прозорі чорні колготи - табу. Лише в холодну пору року можливо їх використання за умови, що їх щільність 60 den і більше. Але якими б гарними не були ваші ноги - офіс не саме підходяще місце для їхньої демонстрації. Правильно підібраний і відмінно сидячий костюм і без того підкреслить усі ваші переваги.
Гарний діловий костюм повинен бути виконаний з матових пластичних, але тканин, що добре тримають форму, як, приміром, твід, джерсі, вовна, смесовий льон (льон+віскоза, льон+шовк).
Виразити свою індивідуальність у консервативному дрес-коді вам допоможуть аксесуари. Але й тут є деякі правила.
Чоловікам слід вибирати взуття обов’язково або на шнурівці, або на пряжці. Жіночі літні туфлі зобов’язані бути із закритому мисом, але п’ята припустима й відкрита.
Збираючись на роботу, дівчатам слід забути про клатчі і надмірно об’ємні безформниі сумки, а чоловікам - про пакети й барсетки замість портфеля.
Із прикрасами потрібно бути обережними - не перестарайтеся, їх не повинно бути багато. Вітаються якісні прикраси, з дорогоцінних металів, лаконічного й стриманого дизайну.
Як для чоловіків, так і для жінок припустимі тільки два кільця (включаючи заручне).
Багато нехай навіть тонких золотих кілець на жіночих руках і масивні кільця "печатки" на чоловічих - ознаку дурного тону.
Дрес-Код складається з багатьох компонентів і всі вони вкрай важливі.
Змусити зовнішній вигляд працювати на вас під силу кожному. І результат не змусить себе довго чекати.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.