Як відомо, ми спимо близько третини свого життя, тобто, більш двадцяти років і 5 років із цих двадцяти ми бачимо сни. А там, погодьтеся, часом відбуваються події куди більш цікаві, чим в реальнім житті. Люди здавна..
Як відомо, ми спимо близько третини свого життя, тобто, більш двадцяти років і 5 років із цих двадцяти ми бачимо сни.
А там, погодитеся, часом відбуваються події куди більш цікаві, чим в реальнім житті.
Люди здавна намагалися розгадати призначення дурних снів. Новітні дослідження в області психології й фізіології мозку допомогли небагато відкрити двері в таємничий світ снів.
Учені вважають, що погані сни допомагають психіці впоратися з негативними емоціями, при цьому нічні кошмари свідчать про те, що в процесі переробки відбувся збій.
У журналі “Current Directions in Psychological Science» учені Ross Levin і Tore Nielsen пишуть, що страшні сни один з методів, які мозок використовує для переробки негативних емоцій.
Емоційна регуляція, можливо, є головною метою швидкої фази сну, у яку виникає більшість сновидінь.
Нічні кошмари, які вчені визначають як дурні сни, що приводять до пробудження, навпаки, виникають тоді, коли процес регуляції емоцій порушується.
При цьому дослідники відзначають, що дурні сни – цілком нормальне явище. За результатами спостережень, більшість наших снів важко віднести до щасливих.
Сни бачать усі. Із цим навряд чи хто-небудь буде сперечатися – хоч парочку снів за все життя зможе згадати кожний. Набагато дивніше інше – ми бачимо їх щоночі, та ще й не по одному, а штук по п’ять.
Напевно не всі погодяться, і даремно. Насправді ми просто їх не пам’ятаємо. Це залежить не від пам’яті, а від відношення до снів, точніше, до того, що вони нам показують. Якщо людина вважає їх повною дурницею, то й сни його з настанням ранку, швидше за все, делікатно ховаються десь у глибинах підсвідомості.
Багато працюючі люди, що й фізично утомлюються, звичайно сплять, « як убиті» і снів своїх теж майже не пам’ятають.
Сни приходять до нас щоночі, не запитуючи дозволу й не цікавлячись нашим відношенням, тому що це такий же фізіологічний процес, як і всі інші.
Нічні кошмари, що змушують людину прокинутися, на думку вчених, порушують нормальні процес переробки емоцій. Пробудження посередині кошмару видасться людині порятунком, однак, прокинувшись, він лише зміцнюється у відчутті, що небезпека реальна.
Нічні кошмари бувають у багатьох людей, особливо в період сильного стресу. Приблизно в 85% людей трапляється, принаймні, один нічний кошмар за рік.
Кошмарні сни стають проблемою, якщо вони починають впливати на денне самопочуття людини.
Учені також пишуть, що нові уяви про природу нічних кошмарів допомогли створити нові більш ефективні методи лікування цієї проблеми.
Приміром, свою ефективність уже довів метод повторного програвання образів, коли пацієнт під час пильнування згадує свої нічні кошмари й свідомо міняє їхній сюжет.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.