Зайва любов до коли може бути небезпечна, починають медики. Відповідно недавно опублікованому медичному дослідженню, у жінок, що споживають багато безалкогольних газованих напоїв з кофеїном типу коли, можуть бути ...
Зайва любов до коли може бути небезпечна, починають медики.
Відповідно недавно опублікованому медичному дослідженню, у жінок, що споживають багато безалкогольних газованих напоїв з кофеїном типу коли, можуть бути різні наслідки: від легкого почуття утоми до м’язового паралічу, передає BBC.
Справа в тому, що в людини, що регулярно п’є багато коли, рівень калію в крові може знижуватися до небезпечного рівня, повідомляють дослідники в журналі International Journal of Clinical Practice.
Автори роботи приводять у приклад якусь вагітну жінку, яка щодня випивала до трьох літрів зазначеного напою. Вона скаржилася на почуття втоми, втрату апетиту й блювоту, а медики виявили в неї проблеми із серцебиттям.
Коли жінка кинула пити колу, її здоров’я повністю відновилося.
У результаті проведеного вченими дослідження було встановлено, що жінки, що щодня вживали колу ( у тому числі й дієтичну), мали значно менші показники МШС (мінеральної щільності кісток) у порівнянні зі своїми ровесницями, що вживали цей вид прохолодних напоїв не частіше одного разу на місяць. Виявлена закономірність була відсутня в чоловіків, а також у жінок, що воліли інші види прохолодних напоїв.
«Отримані дані мають велике значення, оскільки мінеральна щільність кісток прямо пов’язана з ризиком переломів, а кола є досить популярним видом прохолодних напоїв», відзначають учені.
Виробники коли завіряють, що при нормальнім споживанні напій безпечний, а в роботі розглянуті лише екстремальні випадки.
Їм заперечує лікар Клиффорд Паркер: « Враховуючи агресивний масовий маркетинг, великі порції безалкогольних напоїв, а також ефект від звикання до кофеїну й залежність від нього, важко сумніватися, що в розвинених країнах десятки мільйонів людей, які п’ють у день не менш 2-3 літрів коли».
За словами автора дослідження, доктора Моузеза Елисафа, зниження рівня калію в крові викликають три компоненти глюкоза, фруктоза й кофеїн.
Навіть кола без кофеїну може бути небезпечна. «Необхідні подальші дослідження, щоб визначити, яку кількість вважати надлишковою», указує він.
Зайва любов до коли, як було встановлено раніше, пов’язана із зайвою вагою, діабетом, із хворобами зубів і кісток.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.