Учені б’ють тривогу— блискучі пакетики для чіпсів і сухариків, а також банки з тушкуванням і згущенням небезпечні для здоров’я, повідомляє радіостанція 0Вісті FM....
Учені б’ють тривогу блискучі пакетики для чіпсів і сухариків, а також банки з тушкуванням і згущенням небезпечні для здоров’я, повідомляє радіостанція «Вісті FM». Чим загрожують звичні впакування і як відрізнити шкідливу тару від нешкідливої?
Коли на зміну непоказному радянському впакуванню сірому паперу прийшли блискучі пакетики й легкі банки на основі металу, вони прижилися й полюбилися моментально за зручність, легкість і красу, але виявилося, що сучасне впакування підступне й таїть у собі велику небезпеку. Учені, провівши недавно чергові дослідження матеріалів для впакування, прийшли до невтішних висновків: блискучі пакети можуть викликати в людини серйозні захворювання, аж до онкологічних. Причина тому клей, який використовується для скріплення впакувань. Він неймовірно токсичний і здатний передавати це продуктам.
У м’ясі, рибі, м’яких сирах і овочах, упакованих у вакуумний поліетилен, у без кисневім середовищі швидко заводяться хвороботворні бактерії. Особливо, упевнені вчені, страшний пластик. При виробництві багатьох його сортів використовуються отрутні хімікати, здатні проникати в продукти. Так, проникнення токсинів від упакування в продукти може бути, один з керівників НДІ тари й упакування.
«Якщо в шари цього матеріалу пускають якісь токсичні речовини, які можуть утримуватися в клеї, те ці токсини можуть проникати й у продукти», .
Самий невинний на сьогодні пластик поліетилен і пропиляний, але за умови, що він без домішок моно мірних фталатів, які несуть у собі руйнівну силу для печінки людини. Окрема розмова про звичні консервні банки з тушонкою, згущеним молоком, рибою. У такі стало модно нині наливати й рідини пиво, воду, соки.
Установити, наскільки нешкідливі такі банки для продукту, що перебуває усередині, практично неможливо. Усі фахівці з хімічної безпеки в один голос затверджують: під дією агресивного середовища кислих соків, пива, енергетичних і алкогольних коктейлів шкідливі метали можуть проходити в продукт. І чим довше зберігається банка, тем вище ризик.
Що стосується м’ясних і рибних консервів, то треба враховувати наявність у них токсину ботулінуса, смертельно небезпечної природної отрути. У закритій банці його кількість мінімальна, але варто її відкрити, як у присутності кисню на металевій поверхні миттєво починається різке збільшення цього токсину. На жаль, факт порушення якості продукту від упакування встановити дуже важко, особливо в нинішніх умовах, коли стандарти є, але виробник на догоду прибутку легко йде на порушення. Тому, усі впакування повинні бути сертифікована.
«Упакування продукту обов’язково повинно бути зроблена з безпечних матеріалів. Це найголовніша вимога. Усі вони повинні мати гігієнічний сертифікат і повинні бути допущені до впакування харчового продукту»,
Що же поки робити рядовому споживачеві, щоб ризик отруєння консервами, чіпсами, соками й іншої впакованої їжі звести до мінімуму? Ніколи не треба залишати продукт у відкритій банці, навіть у холодильнику. Якщо ви не доїли яку-небудь консервацію й маєте намір повернутися до цього блюда пізніше, перекладіть залишки їжі в скляну банку або пляшку, щільно закрийте її й поставте в холодильник. Що стосується інших упакувань, уважно вивчайте всі написи. І якщо зрозумієте, що в упакуванні є заборонені знаки, відмовтеся від продукту.
Значок ПВХ полівінілхлорид або цифра «3» у трикутнику на дні пляшки або іншого пластикового впакування попереджає про її отруйність. Не небезпечно їсти з тари із зображенням вилки й склянки, де зазначені цифри «05» або «1». Якщо же не хочеться колись вивчати всі значки, варто брати скляну тару банки, пляшки. Уникати варто й гарячих блюд із пластикових чашок в фаст-фудах. Сир краще вибирати в паперовім упакуванні, а рибу, м’ясо або сир на вагу, а не у вигляді запакованої нарізки.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.