Хвороби печінки й нирок можуть виникати в результаті непомірного вживання зеленого чаю. До такого висновку прийшли лікарі з Державного університету Нью^-Джерсі, провівши дослідження впливу чаю на людський...
Хвороби печінки й нирок можуть виникати в результаті непомірного вживання зеленого чаю. До такого висновку прийшли лікарі з Державного університету Нью^-Джерсі, провівши дослідження впливу чаю на людське здоров’я.
Цікаво, що багато продуктів, споживчий попит на які був штучно підігрітий виробниками, на ділі виявлялися зовсім не лікувальними, а навіть досить шкідливими, відзначає видання РБК Weekend.
Про користь, яка закладена в кожній баночці чудодійного зеленого напою, не говорить хіба що виключений телевізор. Виробники чаїв вишукують усе більш витончені способи достукатися до серця покупця і його гаманця. І якщо потенційний споживач відмовляється пити зелений чай у чистому виді, його підсунуть у вигляді екстракту або біодобавки.
Антиоксиданти – от ключове слово в маркетинговій політиці сьогоднішнього дня. Це магічне слово прекрасне працює вже не перше десятиліття. Зелений чай, поза всяким сумнівом, містить ці чарівні речовини.
Він виводить із людського організму шлаки й токсини, перешкоджає старінню. Однак про те, що чай як такий сприяє каменеутворенню – лікарі це відкрили в минулім столітті, чомусь не прийнято повідомляти покупця.
Дослідники з університету Нью^-Джерсі виявили, що занадто великі дози зеленого чаю, який в оздоровчих цілях п’ють усі прихильники здорового способу життя, можуть викликати хвороби печінки й нирок.
Харчові добавки, зроблені на основі екстракту чаю, страждають тим же недоліком – при їхньому непомірнім уживанні діагностуються симптоми отруєння полі фенолами. Звичайно, учені не схильні панікувати через це відкриття – отруєння не смертельне, та й не так багато людей здатні по-справжньому обпитися чаєм.
Проте, вони пропонують аматорам чайного оздоровлення трохи зменшити свій запал: не так корисний чай, як його розписують продавці й виробники. Оздоровчий ефект від чаювання наступає лише в тих випадках, якщо уживати його в середніх дозах – не більш парочки кухлів у день, затверджують дослідники.
Якщо же повністю заміняти зеленим чаєм кожне приймання рідини, як це роблять деякі фітне сомани, в організмі через якийсь час утворюється надлишок полі фенолів – антиоксидантів рослинного походження, які й викликають зміни в тканинах печінки й нирок.
Дослідники робили досліди на гризунах і собаках. Тварини, яким уводили надлишкові дози чайного екстракту, загинули. А тим часом дотепер вважалося, що саме через полі феноли зелений чай є таким корисним напоєм, відзначає РБК Weekend.
Завдання, яке стоїть перед виробниками чаю, – зберегти його природні цілющі властивості й біоактивні речовини, які втримуються в листах чайного дерева. Між іншим, далеко не кожний продукт, який стоїть на полках наших магазинів і гордо іменується зеленим чаєм, на ділі має відношення до цього прадавнього китайського напою.
Виробники давно вже навчилися «поліпшувати» смакові якості вихідної сировини, щоб на наш європейський смак напій не видався настойкою соломи. Справжній зелений чай саме таким може здатися недосвідченому споживачеві.
Існує кілька різновидів зеленого чаю, деякі з них у Росії взагалі не зустрічаються, а деякі сорти коштують дуже дорого. Найдешевший – дрібно листовий. Самий якісний – велике листовий. Крім того, є порошковий і плитковий, які в Росії купити важкувато.
До складу чаю входять ефірні масла, алкалоїди, амінокислоти, дубильні речовини, пігменти й вітаміни. Ефірні масла – ті самі аромати, які видає й сухий чай, і заварений у воді. Чи варто згадувати про те, що без участі виробника чай не стане пахнути ні м’ятою, ні трояндою, ні бергамотом?
Ефірних масел у зеленому чаї втримується всього лише близько 0,02%. Те, що найчастіше купуємо ми, так просочене ароматизаторами штучного походження, що ще невідомо, чого в такому напої більше – хімічних добавок або тих самих полі фенолів, які так налякали американських лікарів, містить РБК Weekend.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.