У нашому житті подорожі стали явищем звичайним. Люди переміщаються по світу у відпустках, у ділових поїздках, для навчання. Медицині добре відомо, що в людини виробляється імунітет на мікроорганізми, які ...
У нашому житті подорожі стали явищем звичайним.
Люди переміщаються по світу у відпустках, у ділових поїздках, для навчання. Медицині добре відомо, що в людини виробляється імунітет на мікроорганізми, які перебувають у звичайному для нього навколишньому середовищу.
Але для інших збудників інфекцій, з якими він ніколи не був у контакті, він беззахисний. Перш ніж відправитися в поїздку, зверніться за порадою до сімейного доктора.
Досить часто мандрівники відправляються в тропічні або малорозвинені країни, де спека сприяє швидкому розвитку мікроорганізмів, де умови гігієни змушують бажати кращого, і де вода або їжа може бути джерелом зараження.
У країнах Латинської Америки, у регіоні Карибського моря, на півночі Африки, на півдні Азії, ризик заразитися гепатитом А и В, малярією й іншими інфекційними захворюваннями, становить близько 60-70%. Так званий сексуальний туризм — розповсюджена причина зараження венеричними захворюваннями й Спід ом.
Гірше всього, що багато туристів не бояться небезпеки, якій себе піддають, якщо не дотримують запобіжних заходів або не радяться із сімейним доктором, перш ніж їхати.
Колись — треба довідатися, як організована система медичного обслуговування в іншій країні, які послуги покриває медична страховка. Пацієнти із хронічними захворюваннями повинні взяти з собою необхідну кількість необхідних їм для лікування ліків.
Загальні заходи профілактики захворювань, які радить дотримувати сімейний доктор при поїздках у перераховані вище зони, у країни третього світу, у тропічні країни такі:
У подорожі з обережністю ставтеся до того, що Ви приймаєте в їжу. Гастроентерити, що супроводжуються діареєю (поносом), викликаються збудниками, які перебувають у зараженій воді або їжі, недостатньо термічно обробленій або приготовленої в антисанітарних умовах.
Якщо Ви прагнете купувати городину, фрукти, зелень із ринку, то перш ніж приймати їх у їжу, замочіть їх на півгодини в легкому розчині хлорної рідини, спеціально для цього призначеної (розведіть її перед цією процедурою так — 2 краплі на 1 літр води). Риба й м’ясо повинні бути добре прожарені або проварені. Не додавайте в блюдо нічого сирого. Із фруктів, перед уживанням, зрізуйте шкірочку, якщо немає можливості обробити її так, як описано вище.
У кожному разі, постарайтеся уникати купувати їжу у вуличних продавців. Не ризикуйте їсти морозиво або тістечка, вони з легкістю можуть бути заражені збудниками інфекційних захворювань. Воду пийте тільки із пляшок, що продаються в магазинах, а в ресторані вона повинна бути відкрита при Вас. Не користуйтеся кубиками льоду, якщо вони не приготовлені Вами й з безпечної води.
Заходу профілактики венеричних захворювань повинні бути такими ж, як і завжди. Слід пам’ятати, що із усіх хвороб, що передаються статевим шляхом, тільки проти гепатиту В існує вакцина.
Існують збудники інфекцій, які можуть потрапити в організм через шкіру — через прямий контакт із зараженою людиною або тваринами (короста, грибкові захворювання), або при купанні у водоймах із прісною водою (лептоспіроз, амебіаз), при ходьбі босими ногами по пляжу або лежанні на піску.
Щоб уникнути цього, користуйтеся правилами, які століттями знайомі завзятим мандрівникам: гладьте одяг, який ви залишили сушитися на відкритім повітрі, користуйтеся добре закритим взуттям, лягайте на пляжах на лежанки, накриті Вашим пляжним рушником. Хлорована вода басейнів і морська вода не представляють небезпеки.
У цих країнах не рекомендується зазнавати хірургічного втручання (якщо це не питання життя й смерті), робити видалення зубів, робити татуювання, переливання крові або ін’єкції (допускаються ін’єкції тільки одноразовим шприцом, вийнятим зі стерильного впакування у Вашій присутності).
Простежте уважно після повернення додому за своїм здоров’ям. Багато інфекційних захворювань мають тривалий період без симптому у своєму розвитку й виявляють себе пізніше. Тому, якщо з’являються хворобливі симптоми протягом 12 місяців після подорожі — порадьтеся із сімейним доктором.
Всесвітньою Організацією Охорони здоров’я рекомендоване при відвідуванні цих країн попередню вакцинацію проти холери, жовтої лихоманки, гепатиту А и В, черевного тифу, менінгіту, поліомієліту. Для попередження зараження малярією загальновизнане профілактичне приймання медикаментів.
Існують і інші, захворювання, що передаються при укусі москітів, тому запасіться достатньою кількістю діючого репеленту.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.