Нелегко виходити на роботу після довгої перерви, а після трирічної декретної відпустки – ще складніше. Здається, що ти розгубила всі навички, починаючи від професійних, закінчуючи особистісними.
Аж до накладання макіяжу, випускання димних колечок, уміння підбирати туфлі до сумки, а блузку – до костюма. Що вже говорити про вміння вести переговори на тему, відмінну від вагітності, грудного вигодовування, перших зубів, щеплень і адаптації до дитячого садка.
Робота після декрету
Збираючись вийти на роботу після декрету, ти напевно відчуваєш двояке почуття. З одного боку, тобі набридло сидіти в 4-х стінах і вести спілкування на рівні трирічної дитини, і моторошно хочеться реалізувати на практиці весь свій нерозтрачений потенціал. Однак з іншої сторони – острах, що твоя кваліфікація загублена безповоротно, досвід, що роками напрацьовується, пішов назавжди, а професійні навички забуті геть-чисто.
Ми вирішили дати тобі кілька ділових порад повиходу на роботу після декрету, які допоможуть тобі максимально швидко й комфортно влитися в робочий процес, а твоєму маляті безболісно пережити розставання з тобою.
Вихід на роботу після декрету. Як бути з дитиною
Рішення про вихід на роботу прийнято тобою твердо й зміні не підлягає. Залишилося найголовніше – вирішити, як бути з дитиною – віддати її в дитячий садок, найняти няньку або ж доручити бабусям і дідусям.
Отут потрібно ретельно продумати усі можливі варіанти: хто візьме на себе обов’язки по догляду за дитиною, хто буде відводити й забирати її з дитсадка, хто буде сидіти з нею на лікарняному, якщо вона раптом занедужає і т.д. Нюансів таких дуже багато, тому проробити їх потрібно дуже уважно й відповідально.
Якщо ти вибрала дитячий садок, то тут найважливіше розуміти, що адаптація до дитячого садка – справа досить серйозна й потребуюче деякого часу (не беруся називати строки, тому що в кожної дитини вона протікає досить індивідуально – від місяця й до року). Пам’ятай, що дитину до садка слід привчати обережно й поступово, починаючи від двох годин на день, потім збільшуючи час перебування його до 2-, 3-, 4- х годин. Через тиждень-два (знову таки все залежить від дитини) можна буде спробувати залишити її на сон.
Ну а в час, що звільнилися від чаду я думаю, ти знайдеш, чим зайнятися
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.