Визначиться, для чого вам потрібна навігація: автомобільні або мотоциклетні поїздки, піші прогулянки, туризм, екстремальні види спорту.
Починаємо добір Gps-Навігатора
1. Визначиться, для чого вам потрібна навігація: автомобільні або мотоциклетні поїздки, піші прогулянки, туризм, екстремальні види спорту.
2. Візуальна оцінка дисплея
Якщо вас цікавить навігація автомобільна, до дисплея прийдеться придивлятися особливо ретельно. По-перше, він повинен бути великим ( за кермом немає часу вдивлятися в карту) і з високою розподыльною здатныстю (щоб інформації містилося багато, і вся вона була чіткою). Розмір дисплея по діагоналі варіюється від 2,7” до 7”, а дозвіл – від 320х240 пікс. (стандартне) до 800х480 пікс. (широкоформатне). До речі, дисплеї всіх сучасних навігаторів захищені спеціальним антивідблісковим покриттям, що дозволяє водієві бачити зображення навіть у яскравий сонячний день.
Правда більш дешеві не оснащені антивідблиском і недоплативши одержуєш суцільне розчарування, тому як у гарну, ясну погоду не видно нічого незважаючи на максимальну яскравість дисплея.
3. Вибрати карту
Карта в навігаторові – найголовніше, адже саме від неї залежить, чи доїдете ви зрештою до потрібного місця чи ні. Можливості сучасних карт радують: отут вам і тривимірне зображення, і голосовий супровід, і адреси корисних місць. Самі нормальні для України й особливо Києва це автосупутник, інші вже по можливості самого GPS навігатора потрібно дивитися, поягне чи він IGO8 або Visicom чи чи буде гальмувати й створювати незручності. Карти з'являються завжди нових виробників тому на них ми зупинятися не будемо, їх багато на різних форумах.
4. Довідатися про «телефонні» можливості навігатора.
Деякі навігатори, представлені сьогодні на ринку, вміють не тільки самостійно ходити в інтернет, але й дзвонити – що досить зручно, особливо враховуючи найсуворішу заборону говорити за кермом по телефону. Втім, обійти цю саму заборону можна й іншим шляхом: наявність Bluetooth суттєво полегшує життя автомобіліста – воно перетворює навігатор у комплект голосного зв'язку! Просто з'єднуєте свій телефон з навігатором, і продовжуєте спілкуватися, не притискаючи трубку до вуха, і не плутаючись у проводах.
5. Довідатися, чи вміє навігатор об'їжджати пробки
Підтримка пробок – друга по важливості для «міського автомобіліста» річ (після точності карти, звичайно). Сьогодні навігатори вміють одержувати інформацію про пробки двома способами:
- Через GPRS – з'єднання. Причому самостійно виходити в інтернет уміють далеко не всі моделі – до деяких доводиться підключати по Bluetooth мобільний телефон, а то й спеціальний Gprs-Приймач.
- FM Traffic – можливість брати інформацію з радіо
6. Подивиться на кнопки
Чим менше на навігаторі кнопок, тем зручніше ним користуватися: необхідними функціями можна керувати прямо із сенсорного дисплея, який завжди перед очами. Єдина кнопка, яку неможливо зробити сенсорною – це кнопка включення/включення.
7. Вибрати додаткові можливості
Не занудитися в пробках допоможуть додаткові можливості навігатора. Сьогодні в навігатори вбудовують і MP 3-плеер, гри, відеопрогравач, і фотоальбом, і перекладач, і ковертер валют – залишається тільки вирішити, що потрібно саме вам.
8. Уточнити обсяг пам'яті
Вбудована пам'ять знадобиться навігаторові, тільки якщо він має мультимедійні здатності – потрібно адже десь музику й фото зберігати. Останнім часом навігатори оснащують мінімум 1 Гб пам'яті: решта якщо буде потреба можна додати за рахунок карт пам'яті.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.