У ПДР входить перелік несправностей, що забороняють експлуатацію автомобіля: «Установлені додаткові предмети або нанесені покриття, що обмежують оглядовість із місця водія, що погіршують прозорість стекол, що тягнуть небезпеку травмування учасників руху».
Техогляд У ПДР входить перелік несправностей, що забороняють експлуатацію автомобіля: «Установлені додаткові предмети або нанесені покриття, що обмежують оглядовість із місця водія, що погіршують прозорість стекол, що тягнуть небезпеку травмування учасників руху». Але є ДЕРЖСТАНДАРТ, скажете Ви й тут виявіться праві. Однак ДОЗВОЛЕНОГО ТОНУВАННЯ НЕМАЄ для лобового скла й передніх дверей!!! Чисте не тоноване переднє скло ВАЗ 2101-2110 (триплекс) пропускає 80% видимих променів. Бічні стекла іномарок пропускають 98-70% видимих променів. А це означає, що тонувати лобове скло ви можете тільки на п'ять відсотків! А передні двері автомобіля, не більш 30%. А всі плівки, що тонують, починаються з 30% затемнення. Точніше вони є, але тільки захисного класу й ефекту тонування вони не дають. Її можна зробити тільки з метою захисту від ультрафіолетових променів. А самий мінімум ефекту, помітного для ока, проявляється від 50% і вище. Тому забудьте про офіційне проходження техогляду. Світлопропускну здатність на станції вимірюють тауметрами. Про цей прилад мова йтиме нижче.
ДАІ Отже, припустимо, Ви одержали талон ДТО. Або зробили тонування після техогляду. Чи має право инспектор ДАЇ проверяти ступень тонування стекол автомобиля, якщо у Вас дійсний талон ДТО?
Відповідно до ПДР України, можлива зупинка й перевірка на дорозі, але тільки при наявності тауметра який пройшов контроль і дозволен до використання. При цьому обов'язково необхідна наявність 2-х свідків. При цьому потрібно звернути увагу на причину (підставу) для зупинки, яка має законність.
Тауметр Виміряє прозорість стекол приладами (тауметрами), серед яких найпоширенішим є «Відблиск». Він сертифікований Науково-технічною комісією з метрології й вимірювальній техніки. Прилад повинен раз у рік проходити держпровірку в місцевому органі сертифікації. Після перевірки на вимірник видається свідчення. Прилад опечатується особистою пломбою, її відбиток ставиться й на свідчення про перевірку. Якщо пломба на приладі відсутня або ушкоджена, його показання не можуть вважатися точними, і ви можете заперечити їх. При несенні служби інспектор не зобов'язан мати при собі свідчення про держпровірку. Воно, як правило, зберігається у відділенні. Особливості роботи приладу «Відблиск», які Ви повинні пам'ятати: - напруги живлення приладу повинне бути в межах 11,4-12,6 В; - температура повітря – не нижче мінус 10 градусів; - низька вологість повітря (туман) знижує точність виміру; - від часу доби показання приладу не залежать (світлопропускну здатність можна вимірювати навіть уночі); - цифри на табло приладу показують відсоток світла, що пройшло через скло, а не ступінь тонування. «Відблиск» показує на табло кількість світлового потоку (у відсотках). Якщо він показав «80», це зовсім не означає, що скло затонновано на 80% і машина не може експлуатуватися. Навпаки, це значить, що 80% світла пройшло без втрат, а скло поглинуло тільки 20%, що в межах Дсту. Якщо Ви сумніваєтеся в об'єктивності вимірів, то в 10-денний строк потрібно написати заяву (скаргу) у відповідне відділення ДАЇ, де Вам зобов'язано призначити повторну процедуру виміру іншим приладом у погоджене з Вами час і у відповідному місці. Бажане возити сертифікат із собою для пред'явлення інспекторові ДАЇ.
Затримати? Інспектор дійсно має право затримати водія на строк до трьох годин, але тільки лише у виняткових випадках, – якщо це необхідно для забезпечення правильного й своєчасного розгляду справи про адміністративне правопорушення. У цьому випадку обов'язково складається протокол про адміністративну затримку.
Вилучити талон ТО? Підстава для вилучення талона може бути лише одне – сумнів у його дійсності. При цьому складається Акт вилучення, у якому повинні бути зазначені підстави подібних дій. Акт повинен мати підпис і печатку, а також строк, на який вилучається талон..
Вивід: зовні помітне тонування незаконне, перевірити й довести, що тонування відповідає Дсту можливо поки тільки на станціях техогляду. Крім того, якщо ви зберетеся за кордон на машині із дзеркальним тонуванням, іноземна поліція або прикордонники можуть не пропустити вас: у багатьох країнах дзеркальне тонування теж заборонено.
Але головне не в тому модно чи ні, можна чи «отмазаться» від інспектора чи ні, хто правий, хто винуватий. Головне питання про Вашу безпеку й безпеку навколишніх.
У житті кожного автолюбителя наступають такі моменти, коли він прагне зникнути від сторонніх очей або ж просто додати ізюминку до свого авто, установивши тонувальну плівку на своє автоскло.
Крім рятування Вас від сторонніх очей і сліпучого світла, тонування: підвищить стійкість автоскла до зовнішніх впливів; підвищить безпеку Вашого автомобіля, тому що при ушкодженні скла, усі осколки залишаться на плівці; захистить Вас від шкідливого випромінювання ультрафіолетових променів, зберігши досить високий рівень пропущення світла; прикрасить Ваш автомобіль і додасть його дизайну додатковий престиж.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.