Продовжуючи цикл статей на тему «Успішна співбесіда», сьогоднішню ми вирішили присвятити тонкощам правильної поведінки здобувача під час його інтерв’ю з майбутнім роботодавцем.
Ми вже писали про те, як підготуватися до співбесіди. Сподіваємося, що ти витягла для себе багато корисного, і готова приступити до вивчення не менш важливих аспектів
Успішна співбесіда
Май на увазі, що люди, які будуть тебе слухати, теж хвилюються перед інтерв’ю (хоча і вміло приховують це). Адже над нею (якщо це менеджер по персоналу) стоїть ще начальник відділу кадрів, якому потрібно в терміновому порядку закрити вакантну посаду й твій можливий безпосередній начальник, який зайнятий по горло розгрібанням справ після уходу працівника, на місце якого ти власно й претендуєш. Та й не всі досконало володіють методикою відбору потрібного працівника.
У кожному разі твоя основна мета — переконати кожного, з ким будеш спілкуватися, у тому, що ти акуратний, упевнений у собі, виконавчий і діловий працівник. Ти та, хто їм потрібний! Створи образ професіонала й скоряй серця і душі всіх, хто під руку попадеться: менеджера по персоналу, начальника відділу кадрів, безпосереднього начальника, колег по цехові, прибиральниці і т. д.
Як поводитися на співбесіді
Першою справою тебе попросять розповісти про себе. От отут і піде в хід придумана заздалегідь легенда. Нехай вона буде більш-менш зв’язковою, розкажи про себе: коротко про свій трудовий досвід, про свої знання, навички й уміння.
Роботодавцеві не цікаво довідатися про тебе «взагалі» (народилася, закінчила школу, поступила в інститут, вийшла заміж, небагато попрацювала) – у першу чергу ти цікавиш його як претендентка на вакантну посаду, причому по певній спеціальності. Тому всіляко підкреслюй свою причетність до цієї спеціальності.
Загальні рекомендації:
Не бійся інтерв’юера (він теж людина і теж переживає). Поводься природно (не показуй страху, будь впевненим й знай свою ціну).Будь увічлива й посміхайся. Постарайся вивідати якнайбільше інформації про фірму. Говори чітко, ясно й упевнено, уникаючи сленгу й ненормативної лексики. Уникай згадувань про особисті, фінансових і сімейних проблемах, а також розмов про політику, секс і релігію. Будь готова відповідати на запитання «особистого» характеру. Не критикуй попереднього начальника й колег. Намагайся підтримувати з опонентом зоровий контакт. Не перебивай співрозмовника. Не намагайся вбити наповал його своєю ерудованістю й знаннями. Уникай штампів, розкажи дещо про свою манеру роботи. Якщо майбутній роботодавець поцікавиться зарплатою, на яку ти розраховуєш, постарайся назвати реальну цифру. Після закінчення співбесіди обов’язково подякуй за увагу.
Які запитання ставлять на співбесіді. Як відповідати на запитання інтерв’юера
Врахуй – на співбесіді не буває випадкових питань (навіть самих дурних і на твій погляд не стосовних до справи). Тому ретельно обмірковуй кожну відповідь, не поспішай, але й не роби великі паузи. Намагайся уникати гострих кутів і обгинати підводні камені (отут тобі придасться твоя інтуїція). Па’ятайте, ти на співбесіді, а не в бару з подружками.
Не клюй на вудку доброзичливості і не бовкай нічого зайвого про себе. Якщо ж замість приємного спілкування проти тебе приймуть інший метод – натиску й бури – не лякайся. З гідністю пройди цю перевірку, зосередься, не давай брати себе на переляк.
Які питання варто задати тобі:
про історію й діяльність компанії; про місце посади, на яку ти претендуєш, у структурі всієї організації (не зайвим буде запитати, чому пішов попередній працівник); про режим праці; про грошову винагороду; про тривалість випробного терміну.
Поведінка після співбесіди
Зафіксуй отриману інформацію. Через день або два після співбесіди можеш відправити їм лист із вдячністю і нагадуванням того, що ти чекаєш рішення. Не варто приходити без запрошення й телефонувати без домовленості
У випадку відмови проаналізуй, що стало причиною невдачі й постарайся виправитися в наступний раз
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.