Статистика показує, що 90 % людей не знають, що означає глибокий вдих, і як правильно робити видих, оскільки нас не навчили цьому в дитинстві.
Це питання цікавить людей давно. Досить сказати, що перші раді з проблеми правильного дихання датовані VI століттям до нашої ери.
Проте статистика показує, що 90 % людей не знають, що означає глибокий вдих, і як правильно робити видих, оскільки нас не навчили цьому в дитинстві.
Люди, як правило, вдихають лише ту кількість повітря, яка необхідна для підтримки життя, і не більше. Але це явно мало.
Дуже небагато людей уміють правильно дихати: використовувати повний об'єм своїх легенів і доставляти в організм потрібну кількість кисню. Є різні теорії правильного дихання, причому деякі з них прямо протіворечат одна інший, нижче ми спробуємо описати одну з них, на наш погляд найбільш вірну.
Найчастіше люди обмежуються поверхневим диханням грудьми, і не обертають уваги на необхідність провітрювати верхівок легенів і дихати животом.
Результатом поверхневого дихання є скупчення повітря, що застоялося, в нижніх відділах легенів. Через це тіло і мозок випробовують кисневе голодування. Це приводить до різних захворювань, зокрема до туберкульозу.
Але глибоко дихати можна ефективніше.
Перш за все, можна інтенсифікувати дихання грудною кліткою. Грудне дихання здійснюється в результаті руху ребрової частини грудей, особливо її верхнього відділу. При вході грудна клітка розширюється, а під час видиху стискується. Ця форма дихання сприяє розвитку грудної клітини.
Але можна ще більш інтенсифікувати дихання - задіювати живіт. Роблячи вдих, треба висунути назовні живіт. В результаті діафрагма піде вниз, повітря глибоко проникне в легені. Видихаючи потрібно, навпаки, втягнути живіт. Діафрагма піде вгору, виштовхуючи повітря з легенів.
Тобто для дихання слід використовувати міжреберні м'язи, діафрагму (широкий м'яз, що відокремлює легені від черевних органів) і м'язи живота. Дихання стане глибше, полноценнєє. Організм стане краще забезпечений киснем, зникне втома.
Такий тип дихання називають діафрагмальним, іноді - черевним. Хоча повітря не входить в черевну порожнину при диханні. Коли діафрагма скорочується, рухаючись вниз, повітря всмоктується в легені. Коли діафрагма піднімається - повітря виходить з легенів.
Так дихаємо ми в дитинстві. Так ми іноді дихаємо в спокійному стані і уві сні. Це - нормальне дихання. Чоловіки використовують його частіше, ніж жінки, вважається, що у жінок в основному грудне дихання, а у чоловіків черевне. Проте більшість людей як і раніше використовують грудне дихання.
Чому так відбувається? Стаючи дорослими, люди затягують тілеса в одяг, що утрудняє їх, сидячий спосіб життя також робить скрутним рух діафрагми. Виникає і укоріняється звичка до грудного дихання, як простішому. Потрібні великі зусилля, щоб виправити її.
Зате, оволодівши навиками правильного дихання, ви вже не зможете дихати по старому, правильне дихання стане для вас і потребою, і звичкою. Правильне дихання: - краще насищає кров киснем; - знижує кров'яний тиск; - полегшує роботу серця; - покращує циркуляцію крові в черевній порожнині; - стимулює перистальтику, що забезпечує хороше травлення, усуває замків і сприяє виведення токсичних речовин; - усуває тривалі хронічні захворювання легенів, серця, печінки і др.; - сприяє поліпшенню діяльності залоз внутрішньої секреції; - заспокоює нервову систему, усуває параліч нервової системи; - сприяє довгожительству; - завдяки постійному руху м'язів живота обмежує відкладення жиру, не викликаючи відчуття голоду.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.