Всесезонна гума викликає дуже багато суперечок в автовласників. Вислухавши всі доводи, складно схилитися до чогось одного, питання це неоднозначне. Одні радикально заявляють, що всесезонної гуми не буває, а інші відповідають, що при нинішній мінливості погоди й несправжній зимі це самий вигідний варіант.
Чия чаша переважує – кожний вирішує для себе сам, який варіант йому більше підходить. У статті будуть наведені основні доводи обох сторін.
Автомобільні покришки бувають літні й зимові, відмінності між ними полягають у м'якості, малюнку протектора. М'якість гуми допомагає взимку краще зчіплюватися з дорогою (лід, асфальт що змерзнув), тому що состав суміші, з якої виготовлена покришка, більш еластичний і стійкий до падіння температури. Тому якщо їздити на них улітку, вони будуть стиратися на очах. Виходячи з особистого досвіду, всесезонна гума показала себе не із кращої сторони. Різниця в покупці машини й зимової гуми склала близько двох тижнів, у цей період мені довелося їздити на всесезонці, що дісталася від колишнього хазяїна. Досить стерта гума вкупі із заднім приводом змусила понервувати на деяких поворотах і ніякої впевненості в керуванні автомобілем не давала. Проїхавши по трасі (теж випробування) на дачу до друзів, на проселочних дорогах (які в найкращому разі приминаються трактором) ця гума показала всю свою «лисину» і твердість. Гума затверділа, коли температура опустилася трохи нижче -7 градусів. А паркування в гараж нагадувала коров'ячі танці на льоді. Звичайно, довелося пристосуватися й до таких коліс, вибравши небагато інший стиль водіння, але задоволення не із кращих їхати на кам'яних покришках, нехай навіть на них виведена назва однієї дуже великої й шановної фірми.
Все-таки на російських дорогах і напрямках для кожного сезону повинна бути своя гума. Зимові колеса повинні мати великі протектори, які здатні запобігти зсувам убік, такі покришки робляться вузькими й високими. А літні колеса практично антипод першим. Зимова гума допомагає машині почати рух на сніжному або крижаному покритті, а скільки взимку бідолах (скнар або ледарів), які не можуть навіть виїхати з паркування, тому що їхня літня гума не чіпляється за дорогу. У наших областних центрах очищення від снігу вулиць доходить не до всіх районів, а в деяких містах зі снігоприбиральною технікою ще гірше. Автомобільна обувка – не той випадок, де можна догодити й тим і іншим вимогам, так само, як неможливо танцювати балет у кросівках або бігати стометрівку на пуантах. До речі, про скнар – при використанні двох комплектів гуми в році строк їх придатності збільшується вдвічі, а на всесезонні катаються цілий рік, що позначається й на їхньому терміні служби.
Використання всесезонної гуми не дає гарного результату ні влітку, ні взимку, він скоріше задовільний. Тим більше зима в Україні хоч і стала тепліше, але все-таки позначка на градуснику часом опускається набагато нижче нуля. Ці прикордонні дні і є самими аварійно небезпечними, отут уже з машиною з посередньою гумою може впоратися тільки професіонал, а що ж говорити про наших сусідів по паркуванню, яких по доброті щиросердечній витягаєш на тросі зі сніжного полону. Більш-менш підходящий час для використання всесезонки – міжсезоння, коли ще не настали сильні морози восени або коли сніг уже майже зійшов навесні.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.