По-перше, давайте визначимося, що ми маємо на увазі під всесезонними шинами? Якщо Ви думаєте, що всесезонні шини — це шини однаково гарні й для зими, і для літа, то Ви помиляєтеся. Всесезонні шини — це шини, характеристики яких є задовільними протягом усього року.
Правда про «всесезонні шини»
Що визначає експлуатаційні характеристики шини? Висота протектора, малюнок протектора й состав гуми, з якої шина виготовлена. Зимові шини мають високий протектор, пристосований для сминання снігу, з наступним очищенням протектора. Протектор зимової шини складається з ламельних (розсічених на декілька ламелей) блоків. Гума, з якої виготовлені зимові шини, зберігає еластичність на морозі. Літні шини мають більш низький протектор. Головне для літньої шини — забезпечення надійного зчеплення коліс із асфальтом. Цього домагаються шляхом нанесення на шину специфічного малюнка протектора: ширина й глибина канавок, що розділяють блоки протектора, невелика. Є також дощові модифікації літніх шин . Їхній протектор створений таким чином, щоб вода, що потрапила в поглиблення протектора шини, вільно звідти випливала. Дощова шина найчастіше має поздовжню канавку, а поглиблення протектора виконані під кутом, що дозволяють скидати воду із шини в сторони.
На дощових шинах зазначений напрямок обертання шини, при якім відбувається скидання води. Якщо поміняти праву й ліву шини місцями, то замість того, щоб скидати воду, шина навпаки буде її збирати. Що стосується состава гуми, то літні шини виготовляються з матеріалів, що дозволяють шині не «поплисти» при підвищеній температурі.
Всесезонна шина є спробою знайти компроміс між експлуатаційними характеристиками літніх і зимових шин . Фактично, всесезонні шини — це пристосовані до зими дорожні шини. Протектор всесезонної шини нижче, чим протектор зимової, однак блоки протектора, також як і на зимовій, відділені друг від друга й розсічені на ламели.
Зауваження про те, що всесезонні шини розроблені для країн з більш м'яким, чим в нас, кліматом, почасти вірні. При сильних морозах всесезонна шина не настільки еластична, як зимова. Більшість виробників рекомендують гуму такого типу для використання в тих природних поясах, де середня температура взимку близько 0°С.
Не можна затверджувати, як це роблять багато експертів, що « всесезонних шин не існує». Вони є, але в них, як і в будь-якого компромісу, є свої плюси, і свої мінуси.
ПЛЮСИ: • Всесезонні шини дешевше зимових і порівнянні за цінами з літніми. • При зміні сезонів Вам не потрібно міняти комплект шин . • Узимку погода буває різна, а всесезонні шини непогано працюють на снігу, добре ходять по асфальту й, на відміну від більшості зимових шин, не шумлять при русі. • Восени й навесні Вам не треба ламати голову над питанням: чи не час поміняти шини ?
МІНУСИ: • Всесезонні шини програють зимовим на льоді й укоченому снігу. • Сезонні шини зношуються півроку, а всесезонні цілий рік. • Всесезонні шини недостатньо еластичні при сильних морозах узимку й занадто еластичні при літніх температурах. • всесезонна гума зберігає свої якості до -7 градусів. Після цього шина "дубіє", втрачає еластичність.
Слід пам'ятати, що всесезонна шина — не гоночна й не внедорожна. Відповідно, треба орієнтуватися на свій стиль водіння й на дорожні умови, з якими Вам прийдеться зустрітися. Подумайте, чи підійдуть Вам всесезонні шини ? Якщо Ви вирішили, що всесезонні шини — це Ваш вибір, то головне, на що слід звернути увагу— це висота протектора. Якщо шини нові, то висота протектора свідомо дозволить Вам спокійно їздити на цих шинах 1,5-2 року. При покупці ж шин бувших у вживанні висота протектора може виявитися недостатньою.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.