uasol.com
Додати статтю | Реєстрація
Інтернет і сервіси
Авто і Мото
    SUV
    Автобезпека
    Автозвук
    Автосвітло (Ксенон)
    Вантажні авто
    Дизельні двигуни
    Догляд за автомобилем
    Легкові авто
    Мотоцикли
    Новини авторинку
    Обмін досвідом, поради
    Позашляховики
    Права автомобіліста
    Ремонт і запчастини
    Тонування
    Транспортні послуги
    Тюнінг
    Часті питання
    Шини та диски
Бізнес і фінанси
Будівництво та ремонт
Будинок, сім'я
Все про меблі
Дієти, ваша фігура
Діти і батьки
Закон і Право
Захоплення і хобі
Зв'язок
Комп'ютери
Краса, мода, імідж
Кулінария
Культура та мистецтво
Лекції, посібники
Люди, суспільство
Медицина і здоров'я
Наука і освіта
Політика
Промисловість
Реферати
Робота, працевлаштування
Спорт
Товари і послуги
Туризм і подорожі
Чоловік + Жінка
  Морські свинки. Утримання і догляд.  
  Створення рінгтонов 
  Ліки для лікування кандидозу (молочниці)  
  ПЕРШІ ОЗНАКИ ВАГІТНОСТІ 
  Материк Євразія 
  ОРХІДЕЯ В БУДИНКУ - ДОГЛЯД 
  Черепахи: утримання та догляд 
  ПОВНА ТАБЛИЦЯ КАЛОРІЙНОСТІ ПРОДУКТІВ  
  Що це таке вегето-судинна дистонія? 
  Як скласти бізнес-план 
Каталог україномовних статей - uasol.com
 укр
 eng
 рус
ШУКАТИ!
Запам'ятати сторінку | Зробити стартовою | Поділитися з товарищем
Який двигун вибрати - дизель або бензин
Який двигун вибрати - дизель або бензин
Поки ми чекаємо й сподіваємося на те, що до України доберуться електрокари, більш того, що вони ще й не будуть поступатися класичним автомобілям по характеристиках, вибір обмежується всього двома варіантами: бензин і дизель. Третього не дано.
   


Для початку, розберемося, у чому між цими типами двигунів різниця?
   
   Бензиновий двигун - двигун внутрішнього згоряння, у циліндрах якого попередньо стисла паливно-повытряна суміш підпалюється електричною іскрою. Керування потужністю в даному типі двигунів проводиться, як правило, регулюванням потоку повітря, за допомогою дросельної заслінки.
   
   Дизельний двигун - двигун внутрішнього згоряння, що працює за принципом запалення палива від стиску. Потужність регулюється кількістю палива, що впорскується.
   Бензиновий двигун здатний перетворити всього 20-30% енергії палива в корисну роботу. Дизель же може реалізувати до 30-40% енергії. У випадку якщо дизельний мотор обладнаний турбонаддувом, ККД зростає до 50%.
   
   При цьому дизельний мотор через упорскування високого тиску не вимогливий до летючості палива. Це дозволяє використовувати в ньому низькосортні важкі масла. Тому він і вважається більш вигідним.
   
   Чому дизель видає великий крутний момент на низьких обертах?
   
   У дизельному двигуні відсутня дросельна заслінка, а потужність, як ми говорили вище, регулюється подачею палива. Із цієї причини тиск у циліндрах на низьких обертах не падає. Це приводить до більш високих обертів на «низах», чим в бензинових аналогів. За рахунок широкого діапазону, у якому двигун працює на високих обертах, використання потужності мотора стає більш простим і ефективним. Але є в дизельних моторів і недоліки.
   
   Обслуговування.
   
   Крім меншої літрової потужності, є й інші «проблемні місця». Дизельне паливо замерзає при більш високих температурах, ніж бензин. А найголовніше, дизельні двигуни дорожче й складніше лагодити. Причиною цьому є насоси високого тиску, які виготовляються з високою точністю.
   
   Дизель вимагає для діагностики багато дорого встаткування, придбати яке в стані не кожний тех. центр. Саме тому дизель і складніше обслуговувати. Треба не тільки експлуатувати дизельний двигун, але й уміти його, а частіше паливну апаратуру, грамотно діагностувати. Проблеми дизелів в обслуговуванні, по більшій частині пов’язані саме з діагностикою й ремонтом.
   
   Проблемою для дизеля може стати й чистота палива. Дизель дуже чутливий до забруднення палива механічними частками й водою. Дані забруднення дуже швидко виводять паливну апаратуру з ладу. Ризик заправитися поганим паливом і “убити” паливну апаратуру в нашій країні дуже високий. А гарних фахівців, що дійсно розуміють, як працює дизель, здатних настроїти й діагностувати паливну апаратуру, дуже мало.
   
   Кілька міфів
   
   Дизельний двигун повільний і малопотужний.
   
   Сьогодні це вже не так. Взяти хоча б гоночний автомобіль Audi R10. Ця модель виграла останню гонку Ле-Мана. Комбінація дизельного двигуна з турбіною дає чудовий результат і не уступає по динаміці бензиновим моторам.
   
   Дизельний двигун дуже гучний.
   
   Насправді якісний і грамотно настроєний дизель не набагато голосніше бензинового. Голосна робота дизельного агрегату говорить про його несправності й неправильної експлуатації. Знизити рівень шумів удалося після появи системи роздільного упорскування (Common Rail).
   
   Дизельний двигун економічніше.
   
   Саме дизельне паливо дешевим вже не назвеш, але економічність досягається за рахунок принципу роботи двигуна і його високого ККД ( про ККД ми говорили в пункті «різниця між бензиновим і дизельним двигуном»). Плюс до всього, дизельний мотор більш довговічний. Середній термін служби дизеля – 400-600 тис. км. Однак витрати на експлуатацію цих двигунів майже однакові. Різниця лише в частоті звернення до сервісу.
   
   Дизельний двигун не заводиться в холод.
   
   Сучасні дизелі оснащуються системами швидкого запуску, які прогрівають свічі накалювання за лічені секунди. Тому проблем з морозами дизельні двигуни вже не мають.
   
   У наш час різниця між дизельними й бензиновими двигунами не так велика, як раніше. І чим далі, тим менше вона буде. Бензинові мотори будуть економічніше, дизельні тихіше й могутніше. Сьогодні вибір між цими двигунами обумовлюється строком, на який автомобіль купується.
   
   

Автор: uasol | Відгуки: 0 | Перегляди: 8848 | 01/05/2011 Авто і Мото - Дизельні двигуни

Ссылка на статью:


Коментарій

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус  |  eng 
02.12.2022 14:25

Влада пояснила, чому забороняють УПЦ МП: небезпечна для здоров’я і життя

Центр стратегічних комунікацій при Мінінформполітики "Справді" пояснив, чому в Україні вирішили заборонити діяльність УПЦ Московського патріархату. Джерело: Справді у Telegram Дослівно "Справді": "Чому Зеленський заборонив діяльність УПЦ МП.
02.12.2022 14:24

РНБО ввела санкції проти очільника Лаври Павла, Новинського та інших церковників УПЦ МП

Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти священнослужителів УПЦ МП, зокрема намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екснардепа Вадима Новинського.
02.12.2022 14:11

Єврокомісія представила пропозиції щодо криміналізації порушення санкцій ЄС проти РФ

Європейська комісія висунула пропозицію щодо гармонізації кримінальних злочинів та покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС. Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у повідомленні Єврокомісії.
02.12.2022 13:44

На Харківщині знайшли схованку зі списками поліцаїв та доноси колаборантів під час окупації

Працівники ДБР у взаємодії з Харківською обласною прокуратурою виявили у Куп'янському районі схованку з важливими документами, які окупанти не встигли знищити під час відступу. Джерело: пресслужби ДБР, Харківської облпрокуратури Дослівно: "Вилучені правоохоронцями документи є підґрунтям для відкриття кримінальних проваджень за фактами держзради та колабораційної діяльності".
02.12.2022 13:36

Росіяни вивезли в море 12 "калібрів" – Кім

Голова Миколаївської ОВА Віталій Кім повідомив, що російські окупанти вивели у море кораблі із 12 ракетами "Калібр".
02.12.2022 12:59

Закривавлені пакунки і очі тварин: в МЗС заявили про нові акти залякування українських дипмісій

МЗС України повідомило про продовження цілеспрямованої кампанії терору та залякування українських дипустанов за кордоном. Про це йдеться у заяві речника МЗС України Олега Ніколенка, повідомляє "Європейська правда".
02.12.2022 12:40

У МАГАТЕ сподіваються домовитися про зону безпеки навколо ЗАЕС до кінця року

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) сподівається досягти угоди з РФ і Україною про створення зони безпеки на Запорізькій атомній електростанції до кінця цього року
02.12.2022 12:03

Кремль на умови Байдена для переговорів відповів, що з України росіяни не підуть

Кремль не готовий прийняти умови для переговорів зі Вашингтоном, які 1 грудня озвучив президент США Джо Байден, - а саме Росія не планує забрати свої війська з території України. Джерело: російське пропагандистське видання "РИА Новости", Telegram-канал "Вы слушали маяк", який публікує аудіокоментар Пєскова Пряма мова Пєскова: "Ви частково процитували заяву Джо Байдена.
Усі новини