Лупа – чи не самий головний ворог гарного волосся. Вона утворює на шкірі голови подобу кірки, яка перешкоджає проникненню повітря. Коріння волосся слабшає, саме волосся стає тонким й ламким.
Боротися з лупою складно, але все-таки можливо завдяки спеціальним косметичним засобам і досягненням новітніх технологій, а також народним рецептам і натуральним природним інгредієнтам.
Звідки береться лупа
Сірувато-білі лусочки заважають особистому життю й кар’єрі, псують настрій, змушують почувати себе непевно. Найчастіша причина появи лупи перебуває усередині організму. Як і вугровий висип, лупа є наслідком порушення обміну речовин, який у свою чергу може бути викликаний гормональним дисбалансом, особливо в підлітковому віці, неправильним харчуванням, стресами. Вживання в їжу жирного, солодкого борошняного не кращим чином позначається на стані здоров’я волосся. Навіть неправильно підібраний шампунь може сприяти появі лупи. Чимало турбот доставляє мікроскопічний грибок, що постійно живе на шкірі голови людини. Поки в організмі все в порядку, він не дає про себе знати. Як тільки з’являються порушення й збої, грибок починає швидко розмножуватися, і зупинити його дуже важко. У боротьбі із грибком допоможе спеціальний шампунь, що містить спеціальні протигрибкові компоненти.
Лікарі-крихологи виділяють два види лупи – суху й жирну. Суха являє собою відмерлі клітини шкіри, які в результаті порушення обміну речовин починають відшаровуватися швидше, чим потрібно, сліпаються й осідають на шкірі голови й одязі. При достатку змащення сальних залоз з’являється жирна лупа, що утворює на поверхні голови щільну плівку. Волосся тьмяніє, здобуває нездоровий вигляд, з’являються так звані «бурульки». Позбуватися й від жирної, й від сухої лупи складно, потрібен комплексний підхід, а в деяких випадках і медичне лікування.
Боротьба з лупою
Боротися з лупою як такою безглуздо. Важливо не просто лікувати хворобу, але й усувати причину її появи. Насамперед, необхідно нормалізувати обмін речовин, якщо проблема в кишечнику, заспокоїти нерви, якщо провиною всьому стрес, можливо і приймання гормональних препаратів, якщо їх призначить лікар. Звичайні шампуні позбутися лупи не допоможуть. Будуть потрібні спеціальні засоби, які продаються в аптеках. Підібрати їх допоможе лікар, який уважно вивчить шкіру голови під мікроскопом. Шампуні від лупи діляться на три види:
відшелушуваючі, діють як скраб, протигрибкові, шампуні, що містять рослинні екстракти.
Кожний з них призначається виходячи з особливостей і причин утворення лупи в кожної людини.
Активно використовується сьогодні масаж рідким азотом. Холод допомагає активізувати обмін речовин у клітинах шкіри голови, рятує від зайвих клітинних нашарувань, тим самим оновлюючи шкіру. Корисним буде й самомасаж подушечками пальців, а також за допомогою масажної щітки. Не варто забувати й про народні рецепти. Прибрати сильну лупу допоможе склад з маслинової олії, підігрітою в посудині з гарячою водою. Суміш утирається в шкіру голови перед прийняттям ванни. У якості профілактики можна використовувати рецепт із календулою. Настоянку календули змішують із касторовою олією у пропорції один до одного й втирають у шкіру голови за одну годину до прийняття ванни. Незамінна в боротьбі з лупою кропива, залита окропом.
Найчастіше лупа з’являється після фарбування. Натуральні фарби, такі, як хна, басма, шкарлупа волоських горіхів, лушпайка цибулі не викликають появу лупи, тому іноді можуть використовуватися для фарбування. Використання гелів, мусів, лаків для волосся і інших засобів укладання може приводити до утворення непроникної плівки на шкірі, тому волосся необхідно ретельно промивати. Для захисту волосся улітку рекомендуються бальзами з Уф-Фільтрами. Якщо лупа не зникає, необхідно звернутися до лікаря, який допоможе з добором відповідного лікування, а також косметичних засобів по догляду за шкірою голови.
Центр стратегічних комунікацій при Мінінформполітики "Справді" пояснив, чому в Україні вирішили заборонити діяльність УПЦ Московського патріархату.
Джерело: Справді у Telegram
Дослівно "Справді": "Чому Зеленський заборонив діяльність УПЦ МП.
Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти священнослужителів УПЦ МП, зокрема намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екснардепа Вадима Новинського.
Європейська комісія висунула пропозицію щодо гармонізації кримінальних злочинів та покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС.
Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у повідомленні Єврокомісії.
Працівники ДБР у взаємодії з Харківською обласною прокуратурою виявили у Куп'янському районі схованку з важливими документами, які окупанти не встигли знищити під час відступу.
Джерело: пресслужби ДБР, Харківської облпрокуратури
Дослівно: "Вилучені правоохоронцями документи є підґрунтям для відкриття кримінальних проваджень за фактами держзради та колабораційної діяльності".
МЗС України повідомило про продовження цілеспрямованої кампанії терору та залякування українських дипустанов за кордоном.
Про це йдеться у заяві речника МЗС України Олега Ніколенка, повідомляє "Європейська правда".
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) сподівається досягти угоди з РФ і Україною про створення зони безпеки на Запорізькій атомній електростанції до кінця цього року
Кремль не готовий прийняти умови для переговорів зі Вашингтоном, які 1 грудня озвучив президент США Джо Байден, - а саме Росія не планує забрати свої війська з території України.
Джерело: російське пропагандистське видання "РИА Новости", Telegram-канал "Вы слушали маяк", який публікує аудіокоментар Пєскова
Пряма мова Пєскова: "Ви частково процитували заяву Джо Байдена.