Щоденне постійне носіння взуття на дуже високих каблуках чи навряд добре відіб’ється на вашому здоров’ї. Особливо це стосується страждаючих плоскостопістю, зайвою вагою, скривленням хребта...
Щоденне постійне носіння взуття на дуже високих каблуках чи навряд добре відіб’ється на вашому здоров’ї. Особливо це стосується страждаючих плоскостопістю, зайвою вагою, скривленням хребта або варикозним розширенням вен. Жінкам з такими проблемами лікарі не радять носити каблуки вище 5 сантиметрів. Прості вправи допоможуть вам не тільки зберегти легку ходу, що летить, навіть якщо ви надягли взуття на високих каблуках, але й уникнути незручності й болю.
Однак у тих, хто звик ходити на плоскій підошві, навіть такий невеликий каблучок може змінити ходу, зробивши її неспритною, і викликати неприємні відчуття. До того ж, іноді так хочеться надягти «шпильки» хоча б на пару годин на честь торжества або походу в ресторан, і при цьому виглядати повітряною, а не незграбною… Уникнути помилок Для початку варто перевірити, чи не сутулитеся ви. Притулиться спиною до стіни, відчувши, як ваша потилиця, лопатки, сідниці й п’яти торкаються її. Тепер надягніть взуття на каблуках і перевірте себе ще раз. Представте, начебто до вашої верхівки прив’язана ниточка, що проходить через увесь хребет, за яку хтось тягне вас нагору. Запам’ятаєте це положення: розправлені плечі, підтягнутий прес, підборіддя, що дивиться вперед. Будь ви босоніж або на 12-сантиметрових «шпильках», гарна постава не тільки дозволить вам виглядати стрункіше, але й допоможе всім фізіологічним процесам в організмі прийти в норму. Роблячи перші кроки в нових туфлях, поглядаєте в дзеркало. Часто стопа мимоволі починає «косолапить», а коліна згинаються. При ходьбі каблук повинен торкатися підлоги на секунду раніше пальців, опорна нога – бути прямою. Потренуйтесь, дивлячись на себе в профіль і у фас. Вправи Ходьба на каблуках і на плоскій підошві змушує м’яза ніг працювати зовсім по-різному, тому вони утомлюються й болять. Щоб розвити м’язи й зв’язування, досить декількох вправ, повторюваних 2-3 рази в тиждень. До того ж, ці тренування зроблять ваші ікри й щиколотки більш витонченими. Підйом на пальцях Підійдіть до стіни приблизно на відстань метра, обіпріться об неї долонями й покладете одну ногу на іншу позаду з боку п’яти. Зробіть вдих і на видиху підніміться на носок опорної ноги, намагаючись тягтися верхівкою до стелі. Потім повільно, роблячи спокійний вдих, опустіться вниз у вихідне положення. Працююча нога повинна бути прямою, коліно не напружене, а положення голови таким, начебто ви втримуєте між підборіддям і грудною кліткою велике яблуко або грейпфрут. Повторіть стільки раз, скільки зможете (бажане – однакова кількість повторів з кожної ноги). П’ятка-Носок Встаньте прямо. Вага тіла припадає на п’яти. Підніміть передні частини ступень і поверніть їх вправо. Зробіть зупинку. Тепер перенесіть навантаження на передню частину ступень і поверніть п’яти вправо. Пальці — нагору - вправо, п’яти — вправо. Пройдіть у такий спосіб кілька метрів вправо. Потім — назад, вліво. Пальці й п’яти при цьому піднімайте якнайвище, тіло тримаєте прямо. Розтяжка Встаньте на сходинку (або на товсту книгу) однією ногою так, щоб на ребрі сходинки виявилася сама широка частина стопи. На видиху опустіть п’ятку нижче рівня сходинки під вашою власною вагою, стежте, щоб не було болю. Тягніться 10-20 секунд, поступово збільшуючи час розтяжки. Останні 5-10 секунд тягніться, ледве зігнувши ногу в коліні. Виходьте із вправи плавно, відразу ставлячи іншу ногу для страховки. Виконаєте те ж з іншої ноги.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.