У медицині давно й успішно застосовуються статевіві гормони, отримані синтетичним шляхом. Виключенням не є й препарат «Мікро фолін». Спектр його дії не обмежується тільки гінекологічними захворюваннями...
У медицині давно й успішно застосовуються статеві гормони, отримані синтетичним шляхом. Виключенням не є й препарат «Мікро фолін». Спектр його дії не обмежується тільки гінекологічними захворюваннями, мікрофолін використовують і при деяких чоловічих проблемах.
Що являє собою мікрофолін
Активною діючою речовиною мікрофоліна є етинілестрадіол (синтетичний аналог естрогенів – жіночих статевих гормонів). Додаткові речовини, що входять до складу мікрофоліна, це: тальк, кукурудзяний крохмаль, стеарат магнію, діоксид кремнію, желатин і моногідрат лактози. Випускається препарат у таблетках, капсулах і драже, з дозуванням 0,05 мг.
Етинілестрадіол входить до складу багатьох протизаплідних таблеток (Марвелон, Логест, Силест і інші).
Фармакологічна дія мікрофоліна
Основна дія препарату – естрогени. Бореться з розладами, пов’язаними з недоліком природних естрогенів, у жінок викликає проліферацію ендометрія й епітелізацію піхви, обумовлює розвиток матки й вторинних жіночих статевих ознак при їхньому недорозвиненні. Мікрофолін підвищує чутливість матки до окситоцину, перешкоджає дії андрогенів, підсилює усмоктування кальцію, нейтралізує підвищену активність сальних залоз і виявляє гіпохолестеринемичну дію.
Показання до застосування мікрофоліна
Показання до застосування мікрофоліна складаються з його фармакологічної дії:
аменорея, олфігоменорея; рясні й часті менструації; метрорагії (нерегулярні й рясні кровотечі); з контрацептивною метою ( у складі протизаплідних таблеток); для припинення лактації; звичайні вугри; виражений клімактеричний синдром; рак передміхурової залози (гальмування дії андрогенів); статевий інфантилізм; вагініт (у дівчаток до менархе й жінок у пост менопаузі).
Протипоказання до застосування мікрофоліна
Як і будь-які ліки, мікрофолін має ряд протипоказань до його призначення:
естроген залежні злоякісні пухлини ендометрія й шийки матки; рак молочної залози; рак грудної залози в чоловіків; наявність ракових захворювань у сімейному й особистому анамнезі; тромбофлебіт; тромбоемболія легеневої артерії; порушення мозкового кровообігу (інсульт, набряк головного мозку); порушення роботи печінки (холецистит, жовчокамінна хвороба, гепатит); важка гіпертонія; гіпоплазія кісткового мозку; вагітність; індивідуальна непереносимість.
Побічні дії мікрофоліна
Побічні ефекти виникають у зв’язку з передозуванням або призначенням більших доз препарату.
Найбільш часті побічні ефекти:
головний біль або запаморочення; нудота, блювота; зміна молочних залоз ( хворобливість), маси тіла й статевого потяга.
Рідко зустрічаються:
порушення кальцієвого обміну; набряк синдром; поразка кісткового мозку; алергійні реакції (сип); «проривні» кровотечі; статеве безсилля в чоловіків і порушення сперматогенезу; гепатит, панкреатит.
Режим дозування мікрофоліна
Доза підбирається лікарем індивідуально, залежно від характеру захворювання й ефективності лікування. У дорослих з аменореєю й олігоменореєю доза препарату становить 0,02-0,1 мг у добу протягом 20 днів. Потім протягом 5 днів призначається прогестерона внутрішньом’язово по 5 мг. Дисменорею лікують із 5гго дня менструального циклу по 0,01-0,03 мг у день 20 днів. Схема дозування мікрофоліна для припинення лактації: у перші 3 дня по 0,02 мг три рази в день, потім три дні по 0,01 мг три рази 3 на добу, наступні три дні по 0,01 мг у добу. Для боротьби зі звичайними вуграми використовують 0,03-0,06 мг у добу. При раку передміхурової залози доза препарату збільшується до 0,05- 0,1 мг у день, з поступовим її зниженням до підтримуючої – 0,05 мг у добу. Клімактеричний синдром лікується мікрофоліном у дозуванні 0,05 мг щодня.
Лікарська взаємодія мікрофоліна
Ефективність препарату знижують: протисудорожні, фенобарбітал, ряд антибіотиків (тетрациклін, ампіцилін, рифампіцин). Підсилюють дію мікрофоліна фоліїва кислота й препарати щитовидної залози. У свою чергу, ліки можуть знижувати ефект сечогінних, гіпотензивних препаратів і непрямих антикоагулянтів.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.