Прокол носа – операція досить часта, особливо, серед молоді. Сьогодні вже нікого не здивуєш сережкою в носі.
І в тому випадку, коли прокол зроблений за всіма правилами, а прикраса гарно підібрана, виходить дуже навіть непогано. Погано, на жаль, те, що такий прокол не завжди робиться в медичній установі. Це може створювати пацієнтам багато проблем.
Для чого робиться прокол носа і його види
Прокол (пірсінг) носа робиться для встановлення й носіння прикраси. Ніс можна проколювати в різних місцях і з використанням різних методик (із проколом тільки шкіри, шкіри й хрящів, усієї стінки носа):
одиничний прокол або кілька проколів в області однієї або обох ніздрів; прокол в області перегородки носа між ніздрями (септум – прикраса при цьому звисає над верхньою губою); горизонтальний прокол тканин носа з області перенісся (бридж); вертикальний прокол тканин носа в області перенісся (бридж); вертикальний прокол кінчика носа; горизонтальний прокол кінчика носа (Остін Бар – названий на честь першого власника такого проколу); прокол низу кінчика носа (септріл) різні комбінації проколів.
Пірсінг носа відомий давно, у деяких народів (наприклад, в Індії) його робили представники всіх верств населення, в інших же – тільки представники знаті. Сьогодні прокол носа роблять для того, щоб носити прикраси, але були часи, коли він був потрібний не тільки для прикраси, але й для того, щоб указати на статус особи, яка носила цю прикрасу.
Протипоказання для проведення проколу носа
Прокол носа потрібно проводити тільки в медичних установах, у тому числі в косметичних клініках, де дотримуються всі правила асептики й антисептики й використовуються тільки одноразові інструменти. До того ж процедура проколу носа має свої протипоказання, оцінити які може тільки лікар. Прокол носа не можна робити:
якщо людина страждає важким хронічним захворюванням з порушенням функцій внутрішніх органів; при важкому цукровому діабеті з вираженими порушеннями імунітету; під час гострих захворювань; при індивідуальній непереносимості металів, застосовуваних для прикрас; при зниженій сгортаємості крові; при будь-яких шкірних захворюваннях; при прийманні лікарських препаратів, що містять гормони, у тому числі гормональних контрацептивів - вони сприяють зниженню імунітету.
Як проводиться прокол носа
В області носа багато нервових закінчень і дрібних кровоносних судин, тому прокол носа може бути хворобливим і супроводжуватися невеликою кровотечею. Але тому що процедура проколу проводиться швидко, вираженого болю звичайно не буває. Проколи носа здійснюються тільки одноразовими голками, потім в отвір відразу ж всовується попередньо оброблена антисептиком прикраса (спеціальні цвяхи, підкови або колечка з титану або золота високої проби), яку не знімають аж до повного загоєння ранки. Гоїться ранка протягом 1,5–2 місяців, протягом цього часу її періодично обробляють антисептичними засобами, намагаючись не дратувати навколишніх тканин.
Якщо пацієнт захоче зробити повторний прокол (наприклад, для другої прикраси), то це можна буде здійснити тільки після повного загоєння ранки, а якщо ні, то в області носа можуть утворюватися грубі фляки.
Які ускладнення можуть виникнути після проколу носа
Наявність або відсутність ускладнень при проколі носа залежить від того, у яких умовах і ким проводилася процедура, а також від індивідуальних особливостей і імунітету пацієнта.
При проведенні проколу носа можуть виникнути наступні ускладнення:
інфікування рани, запальний процес і, як наслідок, – грубі фляки на шкірі; таке ускладнення найчастіше буває в тому випадку, коли прокол робиться не в медичній установі й людиною, що не мають медичної освіти, який не знає правил асептики й антисептики; тому що в області носа багато кровоносних посудин, інфекція може швидко поширитися на прилеглі й віддалені органі; кровотеча – підготовлений медичний працівник легко впорається із цим ускладненням, якщо ж прокол робить людина без медичної освіти, то може виникнути серйозна проблема; формування в області проколу грубого рубця; часто це залежить не тільки від мистецтва хірурга, але й від індивідуальних особливостей організму пацієнта; можуть утворюватися навіть келоидні фляки – рожево-червоні блискучі шкірки, що піднімаються над поверхнею, вони швидко розростаються і із труднощами піддаються лікуванню.
Прокол носа – це не зовсім проста процедура, тому варто правильно вибирати не тільки прикрасу, але й лікувальну установу, де буде зроблений прокол. І тоді пірсінг носа дійсно прикрасить обличчя.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.