Подовження кінцівок потрібно при різних захворюваннях і травмах кісток, а іноді й просто з косметичною метою для збільшення зросту – якщо невеликий зріст травмує людину, знижує якість його життя. У в...
Подовження кінцівок потрібно при різних захворюваннях і травмах кісток, а іноді й просто з косметичною метою для збільшення зросту – якщо невеликий зріст травмує людину, знижує якість його життя. У всіх цих випадках у спеціальних ортопедичних центрах проводяться операції по подовженню кінцівок.
Види й причини вкорочення кінцівок
Укорочення кінцівок може бути трьох видів: дійсним, відносним і сумарним.
Дійсна зміна довжини кінцівки – це вкорочення довжини окремого сегмента кінцівки (стегна, плеча, гомілки і так далі) Така зміна може відбутися через руйнування суглобних кінців довгих кісток (епіфізів), неправильного зрощення переломів та інше - коротшає кістка й навколишні її м’які тканини. Відносна зміна довжини кінцівки зустрічається при вивихах. Сумарне вкорочення – це загальне зменшення довжини кінцівки, що включає в себе дійсне, відносне й гадане ( при постійнім згинанні кінцівки). Укорочення однієї кінцівки – це завжди наслідок якогось захворювання або травми.
Можуть бути вкорочені й обидві кінцівки – це частіше зустрічається при вроджених деформаціях і спадкоємних захворюваннях. Нарешті, у людини при пропорційнім додаванні може бути невеликий зріст, який його не влаштовує і є причиною різних психа травматичних ситуацій.
Яким образом можна подовжити кінцівки
Збільшити зріст можна тільки в тому віці, коли організм ще не сформувався, і не закрилися зони росту кістки. Закриваються вони в різний час, у когось в 14 років, а в когось в 20. Після цього зріст можна збільшити тільки за допомогою хірургічної операції. Показанням для подовження однієї кінцівки є її вкорочення не менш чим на 3,75 см, тому що менше вкорочення можна компенсувати за рахунок спеціального ортопедичного взуття.
При значних укороченнях можна робити послідовне подовження стегна й гомілки ( при вкороченні більш 10 см). У наш час найпоширеніші два види операцій для подовження кінцівок – розсічення кістки з наступним накладенням різних апаратів зовнішньої фіксації (наприклад, апаратів Ілізарова, Волкова-Оганесяна, Гудушаури й інших) або з накладенням компактного апарата, який повністю вживлюється в кістку ( по методу А.І.Блискунова).
Компресіонно- дистракціонний остеосинтез по методу Г.А. Ілізарова
Ця методика була розроблена Г.А. Ілізаровим в 50-і роки минулого сторіччя для лікування переломів. Надалі вона стала використовуватися й для подовження кінцівок. Операція полягає в тому, що розсікається кістка (стегна або гомілки), після чого на неї встановлюється спеціальний апарат, за допомогою якого відломки кістки перебувають у фіксованому стані. Через 10–12 днів після операції починають подовження кості. За допомогою гвинта кілька раз у добу відстань між відломками кістки злегка (на частки мм) збільшують. У добу таке збільшення не повинне перевищувати 1 мм, інакше кістки не зростуться. Але й занадто повільно збільшувати відстань не можна – кістки можуть зростися занадто швидко. Таким чином, при збільшенні кінцівки на 6 см на це буде потрібно близько 60–70 днів. Ходити на милицях хворому дозволяється вже через кілька днів після операції.
Після того, як нога буде витягнута на потрібну довжину, наступає період фіксації – кінцівку фіксують до моменту її повного відновлення (приблизно ще 3 місяці). Поступово пацієнтам дозволяють збільшувати навантаження на ноги, і вже до середини строку фіксації вони можуть ходити без милиць. Одночасно в цей період призначається лікувальна гімнастика для відновлення роботи м’язів.
За допомогою такої операції можна збільшити довжину стегна на 10 см, у гомілці – на 6 см.
При застосуванні апаратів зовнішньої фіксації можуть виникати наступні ускладнення:
травма кровоносних судин і нервів, у результаті чого може виникнути кровотеча або порушитися іннервація кінцівки; тому що спиці апарата Ілізарова проходять через тканини кінцівки й виходять назовні, через отвори в шкірі усередину м’яких тканин і кістки може проникати інфекція; у деяких випадках (особливо, якщо у хворого є порушення імунітету) це зводить на внівець всі зусилля по проведенню операції; поломка окремих спиць або інших елементів апарата Ілізарова може зажадати повторної операції; іноді в процесі лікування з’являються значні болі.
Остеосинтез із наступним накладенням апарата А.І. Блискунова
Новим напрямком в ортопедії став метод професора А.І. Блискунова, розроблений їм близько 20 років тому. Для подовження кінцівок Блискунов запропонував використовувати компактні апарати, які повністю вживлюються усередину кістки. Ці апарати мають спеціальне обладнання - храповий механізм, який працює під контролем пацієнта. Для імплантації апарата була розроблена спеціальна технологія й устаткування.
Метод Блискунова дозволяє збільшувати зріст людини на 5-20 см. Відсутність зовнішніх металоконструкцій, стабільна фіксація, повна автономність дозволяють пацієнтові вже через тиждень після операції ходити, приймати душ, ванну, плавати в басейні, робити лікувальну гімнастику.
Якщо подовження ніг не є життєво необхідним, то варто подумати, чи варто робити цю досить хворобливу й не завжди безпечну операцію.
Medicine information sheet. Brand names. <a href="https://prednisone4u.top">buy generic prednisone without insurance</a> in US. All what you want to know about meds. Read here.
<a href=https://amp.en.vaskar.co.in/translate/1?to=ru&from=en&source=Meds%2
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.