У сучасній косметології й парфумерії використовується безліч різних компонентів, без яких продукція іменитих компаній була б менш затребувана й ароматна. Саме таким речовинам світ зобов’язаний дивним...
У сучасній косметології й парфумерії використовується безліч різних компонентів, без яких продукція іменитих компаній була б менш затребувана й ароматна. Саме таким речовинам світ зобов’язаний дивними ефірними композиціями, улюбленими багатьма людьми, а також лікувальним ефектом. Пачулі – це одна з таких речовин. Часто використовуючи його, чуючи його аромат, ніхто не замислюється над його історією, а також про надаваний на організм вплив. Так що ж таке пачулі?
Історія пачулі
Багато, читаючих склад ароматних композицій, не уявляють собі, що пачулі – це трав’янистий чагарник висотою до метра, що виростає споконвіків на території сучасної Малайзії. У східній медицині його використовували як найсильніший антисептик і відмінний стимулюючий засіб. В Індії екстракт пачулі дотепер входить у багато ліків, які покликано виліковувати від укусу змії, а також як засіб відлякуючи міль під час перевезення дорогих тканин. Арабські цілителі використовували олію пачулі як жарознижуючий засіб при лихоманці. Місце його виростання й далекість від шляхів караванів, сприяли тому, що про його чудодійні властивості довідалися в Європі лише в XIX столітті, коли купці привозили тюки із тканинами, що видають тонкий аромат. Пачулі має характерний запах: землистий відтінок з елементами вологості, який має відлякуючи ефект для комах.
У Європі XIX сторіччя широкий розвиток одержала парфумерія й пачулі, по видимому, уловив «ніс» одного з парфумерів. Так, витяжку з листків цього ароматного чагарнику стали використовувати для готування ароматів. При цьому деякий час він настільки був популярний у Європі, що з’явилася легенда. У ній говорилося про чудодійні здатності пачулі притягати чоловічу увагу. Саме тому знатні дами замовляли запашну воду з пачулі й зрошували їм себе, одяг й будуари.
Використання пачулі
В XXI столітті аромат пачулі відповідальний за гостроту й теплий шлейф у шипрових ароматах і з успіхом використовується як у жіночій, так і в чоловічій парфумерії. Парфуми, що мають у складі пачулі, здобувають вишуканий східний аромат. Пачулі явно чується в таких парфумах, як: «Miss Dior Cherie» від Dior, «Chanel №5» від Chanel, а також «Shalimar» від Guerlain.
Його дотепер використовують у нетрадиційній медицині для лікування шкірних захворювань, таких як екзема й при епідермофиті. Невеликі травми й порізи шкіри гояться швидше, якщо в крем додати пачулі олію й акуратно змазати травмоване місце.
У косметології пачулі використовується для одержання природного ефекту ліфтінга. Шкіра після процедури стає гладкою й еластичною. Завдяки освіжаючій дії олії й здатності відкривати забиті салом пори шкіри, вона стає ніжною й бархатистою.
Крім того олія пачулі – обов’язковий компонент таблеток і всіляких кремів для схуднення. Справа в тому, що він має здатність знижувати апетит і виводити з організму різні шлаки й надлишки води, що є основним при скиданні ваги. Крім того, екстракт пачулі полегшує шкірний подих і обмін речовин. Ув’язнений у тюбик із кремом, пачулі стає прекрасним засобом боротьби із целюлитом.
Олію пачулі рекомендують використовувати для аромо лампи. Особливо при організації романтичних зустрічей, адже вона не просто допомагає настроїтися на потрібну хвилю, але і є прекрасним стимулятором сексуальної активності для обох статей. Остання якість із успіхом використовується в аромо терапії з метою корекції сексуальних розладів функціонального характеру, а психотерапевти використовують у своїх сеансах аромат пачулі при лікуванні різних депресивних станів, астенії й синдрому хронічної утоми.
Використовується вона й при домашній терапії: п’ять-шість крапель олії пачулі в теплу ванну й, за словами споживачів, втому знімає як рукою. Крім того, для знезаражування приміщення можна додати трохи капель у цебро з водою перед проведенням вологого прибирання. Постійне використання пачулі не тільки підніме настрій і очистить кімнату, але й вижене назавжди міль із шаф.
Використання олії пачулі має й протипоказання. Тому що ефірна речовина, що втримується в листках рослини, є найсильнішим стимулятором м’язової діяльності, то його в жодному разі не можна використовувати при вагітності й серйозних захворюваннях шлунково-кишкового тракту.
Центр стратегічних комунікацій при Мінінформполітики "Справді" пояснив, чому в Україні вирішили заборонити діяльність УПЦ Московського патріархату.
Джерело: Справді у Telegram
Дослівно "Справді": "Чому Зеленський заборонив діяльність УПЦ МП.
Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти священнослужителів УПЦ МП, зокрема намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екснардепа Вадима Новинського.
Європейська комісія висунула пропозицію щодо гармонізації кримінальних злочинів та покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС.
Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у повідомленні Єврокомісії.
Працівники ДБР у взаємодії з Харківською обласною прокуратурою виявили у Куп'янському районі схованку з важливими документами, які окупанти не встигли знищити під час відступу.
Джерело: пресслужби ДБР, Харківської облпрокуратури
Дослівно: "Вилучені правоохоронцями документи є підґрунтям для відкриття кримінальних проваджень за фактами держзради та колабораційної діяльності".
МЗС України повідомило про продовження цілеспрямованої кампанії терору та залякування українських дипустанов за кордоном.
Про це йдеться у заяві речника МЗС України Олега Ніколенка, повідомляє "Європейська правда".
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) сподівається досягти угоди з РФ і Україною про створення зони безпеки на Запорізькій атомній електростанції до кінця цього року
Кремль не готовий прийняти умови для переговорів зі Вашингтоном, які 1 грудня озвучив президент США Джо Байден, - а саме Росія не планує забрати свої війська з території України.
Джерело: російське пропагандистське видання "РИА Новости", Telegram-канал "Вы слушали маяк", який публікує аудіокоментар Пєскова
Пряма мова Пєскова: "Ви частково процитували заяву Джо Байдена.