Регулювальні клапани (клапаны) призначені для регулювання витрат шляхом зміни кількості минаючого по трубопроводу робочого середовища. Управляються від зовнішнього джерела енергії.
При ручному керуванні здійснюється тільки періодичне східчасте регулювання. Безперервне й безступінчасте регулювання проводиться за допомогою пневматичних, гідравлічних і електричних приводів (виконавчих механізмів). Затвори регулювальних клапанів бувають стрижневими (голчастими), порожніми (спідничними), сегментними, тарілчастими поршневими (клітинними).
Регулювальні клапани (клапаны) із пневмопривідом або гідропривідом однобічної дії, оснащені силовою пружиною або вантажем, по типу операції підрозділяються на нормально відкриті й нормально закриті залежно від того, відкритий або закритий Клапан при відсутності тиску в приводі. Серед регулювальних клапанів слід також виділити триходові Клапани, призначені для змішання двох потоків в один або поділу одного потоку на два, а також регулюючі Клапани для малих витрат.
Запобіжні клапани (клапаны) або розривні пристрої призначені для автоматичного випуску надлишку рідини, паро або газоподібного середовища із системи високого тиску при надмірному підвищенні тиску в ній, у систему низького тиску або в атмосферу, що й забезпечує безпечну експлуатацію обладнання і запобігання аварій. Найбільше часто застосовуються пружинні й ричажно–вантажні запобіжні Клапани. Ричажно–вантажні клапани віготовляють тільки малопід’ємними: одноважільні Клапани – з одним сідлом і дворичажны – із двома сідлами. Ці Клапани (клапаны) видаються стабільністю зусилля; застосовуються тільки в стаціонарному устаткуванны; не можуть бути використані для роботи із протитиском. Малопід’ємні клапани застосовуються, в основному, на нестисливих середовищах. Використання їх на стисливих середовищах недоцільно з– за невисокого значення пропускної здатності, яке для стисливих середовищ може бути суттєво підвищене в конструкціях повнопід’ємних клапанів. Пружинні клапани – більш досконалої конструкції, чим ричажно–вантажні; мають меншу інерційність, меншу масу й габаритні розміри; головним чином повнопід’ємні. Повнопід’ємні клапани характеризуються швидкістю спрацьовування на повний хід золотника. Вони забезпечують високі значення пропускної здатності при порівняно малих перевищеннях тиску в системі, що захищається. Час відкриття цих клапанів – 0,008 – 0,04с.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.