Жоден сучасний автомобіль не обходиться без музичної системи. На все нові авто вже в базовій комплектації встановлюються магнітола в парі з колонками. Але ми можемо вибрати автомобіль, а музична система встановлюється вже по вибору автовиробника.
Наші вимоги до якості звучання постійно міняються, і в певний момент вже хочеться вибрати автомагнітолу, яка б володіла кращими характеристиками і вищою функціональністю. А, як відомо, технології не стоять на місці. І з кожним роком виробники автомобільної аудіотехніки випускають все більше моделей автомагнітол, як бюджетних, так і оснащених так би мовити «до упору».
Cd/mp3/dvd автомагнітоли
Кількість і тип підтримуваних форматів відтворення аудіо і відео буде таким, що визначає при виборі автомагнітоли. Касетні автомагнітоли в цій статті не розглядатимуться, оскільки попит на них поступово знижується. Вони мають попит тільки у тих, у кого зберігся архів записів на касетах. Хоча багато важливих характеристик є загальними при виборі (потужність, кількість каналів, входів/виходів, тюнер). Тому інформація, викладена у статті, буде корисна всім.
Cd-автомагнітоли найбільш поширені: носії дуже практичні, надійні і доступні за ціною. Оптимальним варіантом буде вибрати автомагнітолу з mp3-декодером, що дозволить вміщати велику кількість пісень на одному диску. На сьогодні з'явилися і поступово завойовують ринок Dvd-автомагнітоли, які в парі монітором дають можливість проглядання відео. Відтворення з дисків будь-якого формату має один великий недолік. При трясіннях відрізки музики можуть «випадати». Виробники борються з цим або за рахунок якіснішого механізму відтворення, або використовують «антишок» - буфер пам'яті, в який цей самий відрізок прочитується заздалегідь.
Вихідна потужність автомагнітоли
На що слід звернути увагу, вибираючи автомагнітолу, так це на вихідну потужність. Основними показниками вихідної потужності є номінальна і максимальна потужності магнітоли. Тривале прослуховування музики відбувається з номінальною потужністю, тому вибирати автомагнітолу саме по цій характеристиці. Чим більше буде потужність вибраної Вами автомагнітоли, тим більше якісного звучання можна добитися при меншому рівні звуку. Але часто на упаковці указується тільки максимальна потужність, яка має значення тільки в ті короткі відрізки часу, коли при відтворенні відбуваються скачки в гучності. Щоб переконатися в правильності вибору тієї або іншої автомагнітоли, необхідно заглянути техпаспорт пристрою (номінальна потужність має менше значення).
Кількість каналів на автомагнітолі може бути як два, так і чотири, для підключення відповідної кількості динаміків.
Підключення автомагнітоли
Підключення автомагнітоли може сильно вплинути на вибір тієї або іншої моделі. У більшості сучасних автомагнітол для підключення до джерела живлення і акустичної системи використовується ISO-коннектор. Він є роз'ємом, в одній частині якого зібрані дроти, що йдуть до живлення, в другій - до колонок. У автомобілях останніх років випуску підключення автомагнітоли розраховане саме на ISO-коннектор, тому проблем виникнути не повинно. Якщо ж у Вашому автомобілі відсутній ISO-коннектор, а у вибраній автомагнітолі тільки такий тип підключення, або навпаки, то можна купити ISO-разъем окремо і розвести дроти.
У продажу є і моделі автомагнітол, підключення яких здійснюється за допомогою паяння. Не найзручніший тип підключення з урахуванням того, що в майбутньому доведеться вибирати іншу автомагнітолу.
На задній же панелі знаходиться роз'єм для підключення зовнішньої антени. Вбудованими антенами автомагнітоли не обладналися, тому для роботи тюнера Вам знадобиться цей роз'єм.
Додаткові роз'єми автомагнітоли
Вибираючи автомагнітолу звернете увагу на додаткові роз'єми на задній панелі. Насамперед може знадобиться роз'єм під Cd-чейнджер. Обов'язкова умова: вибрані Вами автомагнітола і чейнджер мають бути від однієї фірми-виробника.
Лінійні входи/виходи автомагнітоли
Лінійні входи і виходи призначені для розширення аудіосистеми. Тому вибираючи автомагнітолу, звернете увагу на їх наявність і їх кількість, особливо якщо планується підключення додаткового підсилювача.
Лінійні виходи використовуються для підключення зовнішнього підсилювача. На виходи подається сигнал з передпідсилювача, минувши вбудований підсилювач. Роз'єми лінійних виходів в більшості випадків виконані у вигляді «тюльпанів» RSA. Рідше зустрічаються виходи, що підключаються через ISO-коннектор, тому, вибираючи автомагнітолу, враховуйте цю тонкість.
До лінійного виходу також можна підключити кросовер або еквалайзер. Якщо ви вибираєте автомагнітолі з найдешевших, то лінійні виходи можуть бути відсутніми або буде тільки один лінійний вихід (на передні або тилові колонки), що дасть можливість управляти тільки одній з пар колонок. Панель автомагнітоли Панель автомагнітоли також може вплинути на те, яку модель вибрати. Головним чином за рахунок зручності користування і дизайну.
Часто вибір стоїть між схожими по технічних характеристиках автомагнітолами, але при цьому з панеллю, що відрізняється. Незручні маленькі кнопки зіпсують враження від будь-якої апаратури. Виробники самостійно продумують ергономіку, але яку вибрати, залежить від Ваших особистих відчуттів - спробуйте понажімать все при покупці. Також важливе підсвічування дисплея, її колір і яскравість - в нічний час вона може засліплювати. Тому вибираючи автомагнітолу з яскравим підсвічуванням діспля, дуже корисною функцією буде налаштування інтенсивності її свічення. Для безпеки панелі автомагнітол роблять знімними. Щоб уникнути неприємностей при покупці, рекомендується перевірити клямки знімних механізмів вибраної автомагнітоли (не виключені випадки браку). У дорогих моделях передня панель ховається, повертаючись органами управління усередину. Еквалайзер автомагнітоли
Еквалайзер традиційно використовується для налаштування звуку. Кількість цих самих налаштувань розрізняється залежно від вибраної Вами автомагнітоли.
У автомагнітолах найчастіше зустрічається трьохсмуговий еквалайзер, що дозволяє проводити налаштування низьких, середніх і високих частот. У дорогих професіональніших можна зустріти семисмуговий еквалайзер. Але вибираючи таку автомагнітолу Ви повинні володіти певними знаннями в цій області, інакше еквалайзер лише утруднятиме управління.
Для полегшення управлінням в автомагнітолах є передвстановлені режими з виставленими значеннями налаштувань еквалайзера.
Корисна також функція тонкомпенсациі, яка підвищує високі і низькі частоти при маленькій гучності.
Тюнер автомагнітоли
Жодна автомагнітола не обходиться без Fm/am-тюнера. Не дивлячись на загальну схожість тюнери в кожній моделі автомагнітоли мають свої особливості.
Головне для радіоприймача - доступність повного діапазону необхідних частот. В більшості випадків цілком достатньо прийому FM-волн в діапазоні від 80 до 110мгц. Кількість елементів пам'яті для частот радіохвиль на кожній автомагнітолі разноє, але завжди достатнє.
Тюнер вже в більшості моделей є цифровим і доступна функція автоматичного пошуку хвиль. Що потрібно перевірити, вибираючи автомагнітолу - чутливість тюнера. Корисна буде функція зміни чутливості приймача, а також перемикач стерео/моно також вліящий на якість прийому сигналу. Також в автомагнітолах до тюнера може додаватися функція RDS. Вона відображає інформацію, передавану радіостанцією. Функція могла бути корисною, але на жаль, небагато з наших радіостанцією ведуть таку трансляцію.
Заходивши в магазин, очі розбігаються від безлічі представлених автомагнітол, вибирати слід серед виробників, що зарекомендували себе. Такі компанії як Sony, Pioneer, Alpine, Clarion, Kenwood, Blaupunkt спеціалізуються в області автомагнітол. Серед моделей цих виробників Ви вибрати найбільш відповідну автомагнітолу буде також непросто. Але, принаймні, можна бути упевненим, що апаратура видаватиме якісний звук і прослужить достатньо довго.
Центр стратегічних комунікацій при Мінінформполітики "Справді" пояснив, чому в Україні вирішили заборонити діяльність УПЦ Московського патріархату.
Джерело: Справді у Telegram
Дослівно "Справді": "Чому Зеленський заборонив діяльність УПЦ МП.
Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти священнослужителів УПЦ МП, зокрема намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екснардепа Вадима Новинського.
Європейська комісія висунула пропозицію щодо гармонізації кримінальних злочинів та покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС.
Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у повідомленні Єврокомісії.
Працівники ДБР у взаємодії з Харківською обласною прокуратурою виявили у Куп'янському районі схованку з важливими документами, які окупанти не встигли знищити під час відступу.
Джерело: пресслужби ДБР, Харківської облпрокуратури
Дослівно: "Вилучені правоохоронцями документи є підґрунтям для відкриття кримінальних проваджень за фактами держзради та колабораційної діяльності".
МЗС України повідомило про продовження цілеспрямованої кампанії терору та залякування українських дипустанов за кордоном.
Про це йдеться у заяві речника МЗС України Олега Ніколенка, повідомляє "Європейська правда".
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) сподівається досягти угоди з РФ і Україною про створення зони безпеки на Запорізькій атомній електростанції до кінця цього року
Кремль не готовий прийняти умови для переговорів зі Вашингтоном, які 1 грудня озвучив президент США Джо Байден, - а саме Росія не планує забрати свої війська з території України.
Джерело: російське пропагандистське видання "РИА Новости", Telegram-канал "Вы слушали маяк", який публікує аудіокоментар Пєскова
Пряма мова Пєскова: "Ви частково процитували заяву Джо Байдена.