В останні десятиліття одержав широке поширення дайвінг - підводне плавання, що дозволяє здоровим людям відкрити для себе захоплюючий підводний мир, випробувати свої можливості в новій, але не завжди безпечному середовищу.
Найбільше часто водолазні спуски проводяться на глибини до 60 м з використанням для подиху стисненого повітря. Такі спуски не є безпечними для здоров'я. Роботами багатьох дослідників було доведено, що дія підвищеного тиску стисненого повітря й водного середовища запускає складний комплекс процесів взаємодії організму з навколишнім середовищем, адаптації організму до екстремальних умов існування. На організм впливають механічний тиск і його перепади, процеси насичення газами й утворення вільної газової фази, а також наркотичні й токсичні компоненти гіпербаричного газового середовища або дихальної газової суміші. Якщо сила діючих факторів перевищує адаптаційні й компенсаторні можливості організму, то це приводить до виникнення професійно обумовлених захворювань водолазів.
Незважаючи на велику кількість проведених досліджень і розроблених регламентних документів, водолази як і раніше піддані специфічним захворюванням, що призводять часом до сумних закінчень. Особливо велика кількість захворювань і нещасних випадків виникає в плавців-підводників, чому сприяють недоліки спеціальної підготовки, добору й періодичного огляду спортсменів-підводників й аматорів підводного плавання на тлі широкого поширення підводного спорту. Нерідко події з водолазами й плавцями-підводниками зв'язані зі слабким знанням фізіології й патології водолазних спусків. Недостатня увага профілактиці захворювань водолазів, некваліфіковане надання першої допомоги при їхньому виникненні й помилковій тактиці лікування можуть мати самі несприятливі наслідки.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.