Річки й озера розташовуються на поверхні Землі дуже нерівномірно. Це залежить від багатьох факторів, але насамперед - від клімату й рельєфу. Тому для вирішення своїх господарських і побутових проблем люди вже давно почали створювати штучні водойми.
До них відносяться:
Канали. Це штучні ріки, створені людьми. Вони допомагають перекидати води з однієї річкової системи в інші. Так, в 1952 році було закінчене будівництво Волго-Донського судноплавного каналу, що зв'язав в одну систему такі річкові системи, як Волга й Дон. З його спорудженням Москва стала портом п'яти морів. Довжина Волго-Донського каналу 101 км, і споруджений він був за півтора року. У пустельних районах Євразії будуються зрошувальні канали. Вони дозволяють підвести воду до земель, що випробовують недостачу вологи. У районах з надлишковим зволоженням і там, де поверхня заболочена, будують осушувальні канали. Вони дозволяють збільшити кількість орних земель, підвищити їхню продуктивність. Осушувальні канали можуть бути відкритими й закритими.
Водойми. Ці штучні водойми створюються для нагромадження й подальшого використання води. Звичайно їх споруджують у долинах річок за допомогою гребель. Види водойм різні: від невеликих резервуарів, що вирівнюють водоспоживання протягом доби, до величезних озер, що заповнюють річкові долини. Найбільші водойми перебувають у Росії: Братнє, Красноярське, Цимлянське, Рибинське й інших. Найбільше в Росії - Братнє на річці Ангарі.
Водойми впливають на зволоження клімату, зменшення добових і річних амплітуд температур у прибережній смузі до 3-10 км. Завдяки водоймам поліпшуються умови судноплавства, водопостачання, стає можливим будівництво ГЕС. Але створення водойм має й різко негативні наслідки: затоплення найбільш родючих земель, розташованих у заплаві річки й на її терасах, лісів, пасовищ; підняття рівня ґрунтових вод, що веде до заболочування. На сьогоднішній день у каскад водойм перетворені такі ріки, як Волга, Кама, Дніпро. Більші водойми створені на Доні, Іртишу, Єнісеї.
Ставки. Це штучні водойми невеликого розміру (до 1 кілометра квадратного), утворені перегороджуванням русла малої ріки, струмка, балки, яру. Іноді для ставка спеціально риються котловани глибиною 3-5 м. Ставки створюються при боротьбі з ярами, для розведення водоплавних птахів, риби, для місцевого зрошення, збереження поталих вод у посушливих областях (степ, напівпустеля). Створюються ставки в парках, у зонах відпочинку населення.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.