Банківськими комірками є металеві бокси, призначені для зберігання речових цінностей. Комірки мають різні розміри, що дозволяють підібрати необхідний бокс-сейф практично для будь-якої речі: від 50х300х500 мм - для зберігання документів і цінних паперів, до комірок розміром 910х260х500 мм - для заощадження досить крупних речей.
У банку, що надає послуги зберігання в індивідуальних комірках, є спеціально відведене для цього приміщення (депозитне сховище). Природно, сховище знаходиться під захистом охоронних систем, у тому числі і протипожежною.
У разі банкрутства кредитної організації клієнтові, що користується банківською коміркю, не загрожують ніякі ризики. Тому що за законом вимоги кредиторів не розповсюджуються на вміст комірки, оскільки банку не належить і належати не може. Тому в даній ситуації ви зможете просто перемістити свої цінності в інший банк.
Про той факт, що ви користуєтеся банківською коміркою, знатимете тільки ви і сам банк. Ніяким стороннім особам, у тому числі і податковій інспекції, банк не має права розголошувати зведення про факт надання комірки. До речі, на вміст комірки орендар має право скласти заповітне розпорядження.
Отже, ми детальніше зупиниться на розгляді того, як оформити на себе банківську комірку, і які права і обов'язки виникають з вашого боку і сторони банку.
Що дозволено зберігати в банківських комірках
Цінні папери Злитки дорогоцінних металів Паперові грошові знаки і монети Ділову кореспонденцію Важливі конфіденційні документи Ювелірні прикраси, коштовності Предмети мистецтва і антикваріат
Що заборонено зберігати в банківських комірках
Зброя і боєприпаси Живі об'єкти флори і фауни Наркотичні, радіоактивні, хімічні, бактеріологічні, отруюючі, вибухові і інші речовини, здатні завдати банку і здоров'ю співробітників і клієнтів банку шкоди Речі, заборонені у вільному обігу в цивільному обороті Банк не несе відповідальності, якщо вміст вашого комірку буде пошкоджений унаслідок того, що ваше майно вимагає особливих умов зберігання (рівень вологості, температура і ін.).
Договір про надання банківськой комірки
Всього існує два варіанти договори, які можливо укладати з банком для того, щоб почати користуватися коміркою.
Перший і найбільш поширений - договір оренди. Його головна особливість в тому, що ви можете зберігати будь-які цінності по-своєму розсуду. А банк лише гарантує вам, що до комірку не матимуть доступу сторонні люди.
Другий тип договору - договір зберігання. Його головна відмінність від договору оренди в тому, що банк несе відповідальність за ті речі, які зберігаються. Для цього разом з договором складається опис.
Завдяки наявності двох варіантів договору клієнт має можливість вибирати - або укласти договір оренди, а значить заплатити менше і зберегти конфіденційність того, що він зберігає. Або вибрати договір зберігання, а значить підвищити рівень відповідальності банку, але і відповідно заплатити велику суму і розкрити таємницю вмісту банківського сейфа.
Для укладення договору про надання банківської комірки необхідний тільки паспорт (або інший документ, що засвідчує вашу особу). Якщо ви плануєте вирішити доступ до комірку третім особам, необхідно буде ще завірити довіреність у нотаріуса. Після укладення договору, сплати застави за ключ і орендної плати вам буде наданий ключ і ідентифікаційна картка, необхідні для діставання доступу до банківської комірки.
Доступ до банківської комірки
Надалі протягом всього робочого дня банку ви можете у будь-який момент скористатися вашим коміркою. Якщо це необхідно, то ви можете окремо оговорити з банком можливість доступу до комірку в неробочий час. Для діставання доступу необхідно пред'явити співробітникові банку паспорт, ідентифікаційну картку і ключ від комірки. Потім у супроводі співробітника ви проходите в депозитне сховище і спільно, за допомогою двох ключів - вашого і контрольного банківського - відкриваєте комірку. Після цього співробітник йде, і ви самостійно кладете або забираєте свої речі з комірки.
У окремих банках в депозитному сховищі передбачено відеоспостереження (хоча вони не люблять про це розповсюджуватися). Робиться це лише для того, щоб попередити небажані дії клієнтів (наприклад, ходіння по сховищу і огляд чужих комірок). На конфіденційності це жодним чином не відбивається. Як правило, в таких випадках передбачаються спеціальні загороджувальні елементи, які не потрапляють під погляд відеокамер.
Кожен випадок ваших відвідин депозитного сховища фіксується в картці відвідин і завіряється двома підписами - вашій і співробітника банку.
Зберігаєте ідентифікаційну картку і ключ від банківського комірку в місці, відомому тільки вам. У разі втрати свого екземпляра ключа необхідно повідомить про це в банк. За виготовлення нового ключа з вас візьмуть близько 500 рублів. У деяких банках можливе виготовлення другого екземпляра ключа відразу ж після укладення договору.
комірка без вашої присутності може бути розкрита в наступних випадках: якщо є розумні підстави вважати, що в комірці знаходяться заборонені для зберігання предмети, а також на вимогу відповідних правоохоронних органів відповідно до законодавства.
На закінчення привожу основні суми, на які вам доведеться розщедритися, якщо ви захочете скористатися банківськими комірками.
вартість оренди комірку (див. нижчий) застава за ключ - 500-800 крб. (по закінченню терміну договору дана застава повертається клієнтові, якщо він ворачиваєт ключ в початковому стані) виписування довіреності - від 100 крб.
Вартість оренди комірку залежить від розміру комірку і терміну оренди. Чим більше термін оренди комірку, тим меншу суму ви за неї платите. Невеликі комірки (55х320х490, 95х255х415, 85х263х360 мм.) - 400-700 крб. в міс. Крупні комірки (128х263х360, 290х294х425, 308х320х490 мм.) - 800-2000 крб. міс.
Загалом, банківські комірки - ще один зручний інструмент для збереження своїх особистих заощаджень.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.