Для професійних музикантів, що зв'язали своє життя із класичною музикою, вибір акустичного інструмента представляється єдино можливим. Натуральний звук висококласного рояля, та ще й у гарному концертному залі людина з тонким музичним слухом не зможе проміняти на електронне звучання.
Коли в дитинстві я пішла вчитися до музичноі школи, ми всією родиною пішли купувати піаніно. Єдине, що я пам'ятаю, це жах моєї мами, коли я із захватом указала на величезне піаніно зі свічниками, адже ми жили у двокімнатній хрущівці. У підсумку було придбане саме невелике вітчизняне піаніно вже не пам'ятаю якої марки, яке зайняло місце в мене в кімнаті. Протягом 8 років я доводила до сказу батьків і сусідів своїми щоденними заняттями. Про всяк випадок уточнюю – учень музичної школи обов'язково повинен займатися щодня й не менше, чим по годині, а краще по дві. Із сусідами після декількох нервових розмов була досягнута домовленість – займатися не пізніше 10 вечора. Під час літніх канікул на дачі я ходила займатися в місцевий клуб, а при виборі будинку відпочинку або піонерського табору в батьків була окрема турбота – знайти мені піаніно.
Але це історія 25-ті літньої давнини, тоді дійсно єдиним варіантом при виборі піаніно був дерев'яний акустичний інструмент, варіації існували винятково на тему виробника, якості звучання й ціни. Сьогодні ж до цього додався величезний новий шар інструментів – електронних. У них маса переваг – вони дешевше, менше по розміру, мають найширший набір додаткових функцій, якіх немає у звичайному піаніно. Але й дотепер багато початківців віддають перевагу акустичним інструментам.
Для професійних музикантів, що зв'язали своє життя із класичною музикою, вибір акустичного інструмента представляється єдино можливим. Натуральний звук висококласного рояля, та ще й у гарному концертному залі людина з тонким музичним слухом не зможе проміняти на електронне звучання.
Однак для інших людей, по-моєму, це пов'язане зі спогадами й традиціями. Це як з будівництвом будинку – розроблені нові прекрасні технології, а люди дотепер воліють будувати з дерева або цегли, тому що в таких будинках вони виросли, і радісні дитячі враження хочеться втілити наяву. Крім того, для багатьох гра на фортепіано – це щось, що наближає до вищого суспільства минулих століть, коли дами у вечірніх туалетах або чоловіки у смокінгах сідали за рояль і виконували музику для гостей. Отже, роблю перший висновок: акустичний інструмент краще синтезатора завдяки «живому» звуку й відчуттю, яке я б назвала «шарм минулого».
Але якщо звернутися до реалій звичайного життя, те все виглядає дещо по-іншому. Звичайні акустичні піаніно не дають висококласного звуку. Недороге акустичне піаніно в житті буде звучати гірше електронного за ту ж ціну. Чому? Тому що піаніно – це ручна робота, натуральне дерево, дороге перевезення й кількаразове настроювання з викликом майстра додому. За ті ж гроші можна купити дуже якісний синтезатор з потужною акустикою. Це продукт промислового виробництва, і дефекти тут малоймовірні, а вартість одного екземпляра суттєво нижче. Є ще кілька аспектів. Звук дерев'яного піаніно дуже залежить від вологості повітря, від акустичних особливостей приміщення. Синтезатору такі проблеми незнайомі. А акустична система гарного синтезатора у звичайній обстановці (не в концертному залі) прекрасно передасть усі нюанси як класичного фортепіано, так і інших інструментів, тембри яких вбудовані в синтезатор. Таким чином, одержуємо другий висновок: недороге акустичне піаніно, яке звичайно купують додому, уступає синтезатору такої ж вартості по якості звучання.
Що ж стосується «шарму минулого», це важливіше для людей середнього й старшого віку, а діти й молодь частіше віддають перевагу сучасному дизайну й нові технології. І тут безумовна першість за електронними інструментами.
Коли я закінчила музичну школу, піаніно було надовго закинуте – дуже я від нього втомилася за роки навчання. Тому коли до нас приїхала пожити родичка, піаніно було вирішено продати, тому що місця для двох у моїй кімнаті не вистачало. Я дотепер пам'ятаю відчуття простору після того, як піаніно винесли. Але через пару років мені стало шкода своїх умінь. Зв'язуватися із громіздким інструментом мені більше не хотілося, а до цього моменту я вже пробувала грати на синтезаторі, і це було вже не нудне заняття, а розвага: можливості грати класичні твори в різних тембрах, акомпанувати улюблені пісні з якісними ритмами. У результаті я купила синтезатор. І коли прийшов час з'їхати від батьків, забрала його із собою – просто поклала в багажник машини.
Так що, синтезатор – оптимальний інструмент для дому? І я погоджуся – з одним застереженням. Якщо тільки це не для дитини, що починає ходити у музичну школу. Викладачі настійно рекомендують батькам не купувати для своїх дітей синтезатори. Чому? Усе дуже просто. Музична школа – це початок підготовки професійних музикантів. Іспити й концерти проходять у концертних залах на справжніх концертних роялях. Тільки так майбутні музиканти можуть почути свою гру в «живому» звуці, про який я вже згадувала. У моїй музичній школі учні грали на роялі на іспитах наприкінці кожної чверті, плюс обов'язкові репетиції в концертному залі перед кожним виступом. Кращі учні брали участь у численних концертах і мали можливість грати на сцені набагато частіше. А для того, щоб рати на роялі, потрібне певне зусилля при натисканні на клавіші, якого не натренувати на полегшеній клавіатурі синтезатора, адже зусилля при натисканні на клавіші синтезатора менше, чим при грі на акустичному піаніно або роялі. Одержуємо висновок третій: синтезатор не підходить для дитини, що ходить у музичну школу.
Тому для учнів музичних шкіл, а також для тренування професійних музикантів виробники електронних клавішних інструментів розробили особливий вид електронних клавішних інструментів – цифрові піаніно. Їхня ключова відмінність від синтезаторів – це повноцінна імітація молоточкового механізму із забезпеченням точно такого ж зусилля при натисканні на клавіші, як і при грі на акустичному піаніно або роялі.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.