Не залежно від призначення мансарди її облаштування потребує додаткової уваги внаслідок специфічності форми та безпосередньої близкості до навколишнього середовища.
В далекому 17 столітті приміщення під скатними дахам, відомі нині як мансарди, використовувалися в якості складів для непотрібних речей, й лише інколи як житло для прислуги та їх родин, адже створити комфортні умови для проживання в той час було майже неможливо, - приміщення були сирими та прохолодними. Але французький ентузіаст Франсуа Мансар мав дещо інші погляди щодо використання цієї частини будинку. Вважається, що саме йому належить перший проект мансарди, яка повністю відповідала вимогам власників будинку та була придатна до повноцінного проживання.
Багато змінилося з того часу, ідея Франсуа Мансара пройшла цілу епоху в своєму розвитку й сьогодні в мансардах можна знайти як спальні кімнати та кабінети, так і більярдну чи зимовий сад.
Не залежно від призначення мансарди її облаштування потребує додаткової уваги внаслідок специфічності форми та безпосередньої близкості до навколишнього середовища.
Особливо актуальним як в 17 столітті, так і сьогодні залишається питання утеплення цієї частини будинку, яке потребує спеціальних знань та навиків. Головна проблема ізоляції мансарди полягає в тому, що при її будівництві використовують надлегкі й, як правило, найменш міцні конструкції. Так, стіни роблять зі специфічної обробленої деревини, або з тонкого металевого профілю, а для крівлі використовують мяку металочерепицю. Через це не всі матеріали можна використовувати тут у якості ізоляції.
Потрібно памятати, що мансарда - це не лише затишний куточок в будинку, а й джерело найбільших втрат тепла. На протязі багатьох років мансарда повинна мати стабільний тепловий опір, дах має бути міцним та гарно утепленим, стійким до попадання вологи всередину приміщення. Покриття даху, утеплювач, гідро та пароізоляція повинні попереджувати попаданню дощу, снігу, не допускати утворення ожеледиці на даху та переохолодження мансардного приміщення.
Проте навіть сьогодні, в період передових технологій, власники приватних будинків часто стикаються з такими проблемами як протікання стелі, сирість, конденсат та невиправдано високі рахунки за опалення. На жаль, уникнути цих проблем майже нереально.
Через масову безвідповідальність забудовників технологія укладки сучаних систем утеплення дотримується не повністю, й часто новозбудовані будинки вже в перший зимово-весняний період свого існування не проходять випробовування на надійність. Щось потрібно виправляти, щось міняти, витрачати час та гроші. Якщо ж Вам навіть вдалося добитися якісно виконаних робіт, то ймовірніше за все через 3-4 роки доведеться знову стикнутися з проблемою відновлення утеплюючого шару будинку через недовговічність традиційних матеріалів.
І це не є секретом ні для забудовників, ні для власників будинків, але зачасту дешевизна таких утеплювачів та відсутність інформації про появу нових техноллогій примушують повертатися до старих матеріалів.
Зовсім інша тенденція спостерігається в розвинених країнах, де в рамках державних програм вже давно відмовилися від застарілих систем утеплення через іхню недосконалість та шкідливість для здоровя.
Так, з 1989 року в Канаді для ізоляції житлових та не житлових споруд використовують матеріал, створений та запатентований компанією Icynene Inc.
Матеріал, що ностить імя компанії, являє собою пінний утепллювач, створений з останніми вимогами до енергозбереження, довговічності та екологічної безпеки.
Використання системи теплоізоляції Icynene (Айсінін) вирішує допомагає вирішити проблеми безвідповідальності робітників та недовговічності утеплення.
Спеціальна технологія нанесення передбачає напилення матеріалу безпосередньо на конструкцію, після чого утеплювач починає збільшуватись просто на очах, заповнюючи найдрібніші щілини та порожнини. Так, створюється суцільний шар теплоізоляції, який не має швів та стиків, повністю попереджує проникнення холодноо повітря в приміщення. Така технологія дозволяє забути про протікання та постійні втрати тепла.
Система Айсінін являє собою одночасно теплоізоляцію, гідробарєр, паробарєр та антиконденсат. Більше непотрібно ніяких додаткових плівок та клопіткої роботи по встановленню барєрів. Тому з Айсінін проблема людського фактору зводиться до мінімуму, адже під час монтажу працює не стільки людина, скільки технологія.
Теплоізоляція Айсінін відмінно підходить для утеплення мансарди. Завдяки "дихаючій" структурі матеріал здатен контролювати рівень вологи в повітрі приміщення, а щільність в 6кг на куб метр дає можливість утеплювати налегші конструкції.
Утеплюючи мансарду системою Айсінін ви обираєте перший та єдиний у світі матеріал, що має ДОВІЧНУ ГАРАНТІЮ від виробника. Цей канадський утеплювач не руйнуєть, не зсідається й не змінює своїх ізоляційних властивостей протягом всього терміну експлуатації будівлі.
За статистикою власники будинків, утепленних системою Айсінін, споживають на 70% менше енергоресурсів на опалення приміщення, що дозволяє відчутно зберегти сімейний бюджет.
Нещодавно матеріал Айсінін пройшов сертифікацію в Україні, отримав сертифікат відповідності ДБН та висновок СЕС.
Тепер втілити в життя свої найсміливіші проекти по облаштуванню мансарди можуть власники будинків, які хочуть бути впевненими, що через рік чи два вашу більярдну чи кабінет не зіпсують непрофесійність будівельників чи застарілість традиційних матеріалів. Компанія Юстар, офіційний представник Icynene в Україні http://www.icynene.org.ua
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.