Напевно, немає власників домашньої худобини, які не стикалися б з проблемами при доїнні корови. Особливо, якщо у неї буйна вдача. Кожен пристосовується, як може. Один – просить помічника утримувати ногу або хвіст корови, інший – при кожному доїнні прив'язує її, бідну, за роги і ноги до стовпів.
А суть полягає в наступному. Треба точно обчислити час отелення корови. Іноді вона переходжує цей термін, тоді треба за нею наглядати. І вдень і вночі приходити і перевіряти, чи не почалося отелення. Як почнеться, ми всі поряд. Іноді корові і допомогу надати треба. А вже ласкаві домовленості, погладжування по животу – це обов'язково.
Народиться теля – ми підносимо його до носа корови. Вона починає облизувати малюка. Ось в цей час і сідай, господиня, доїти корову, жодних проблем не буде. Наступного дня повторюємо цю ж процедуру. Зробите так рази два або три, і, запевняю вас, корова ніколи не не почне бити вас ногою, а стоятиме при доїнні як укопана.
З коровою треба дружити. Коли вона в зграйці, правильно почастіше до неї заходитиме, погладжуватиме по голові, шиї, бокам, животу, ласкаво примовляючи по імені. Влітку, коли корова приходить з пасовища, зустрічайте її привітно, припасіть пригощання – скориночку присоленого хліба. Тоді процес доїння корови буде приємний для вас двох – корові, від того, що вона звільняється від молока, що накопичилося за день, і вам – від його отримання.
Іноді корова приходить з пасовища з пошкодженнями на сосках. Коли сідаю її доїти, вона поволі піднімає ногу з підібганим копитом і так же поволі опускає. І ми знаємо, що треба оглянути вим'я. Як правило, знаходимо подряпину або ранку на сосці. Тоді видоюємо непошкоджені соски, потім дуже обережно, прагнучи не зачепити ранку, і пошкоджений сосок. Потім змащуємо ранку синтомициновою маззю або маззю Вишнєвського.
Буває, влітку в жарі корова вдається, а за нею хмара комах. Тоді влаштовуємо у відрі димар і йдемо в зграйку. Дим відлякує комах, і я спокійно дою корову. Подоївши, відставляю дійницю, підходжу до голови корови і, погладжуючи, дякую за те, що дала мені молока. Під час доїння не мовчу, розмовляю з коровою або пою пісеньку. Вона стоїть спокійно, не ворухнеться, і слухає. От так ми і дружимо.
Якщо у вас з'явиться теличка, і ви хочете виростити з неї слухняну корову, то пестьте її з першого дня, погладжуйте, розмовляйте, доторкайтеся до сосків.
І ще одна рада. Коли вим'я у корови тверде і не дає молока, зробіть простий масаж. Бачили, як теля смокче і штовхає вим'я мордочкою? Силу цього поштовху ви могли відчути, коли давали йому пити з відра. Так от, коли видоїте молоко, візьміть сосок в кулак і штовхайте від низу до верху вим'я з такою ж силою, як це робить теля. Ось корова і додасть вам молока. Видоїте його і ще пару разів пройдіться по сосках. Такий масаж швидко допоможе відновити вим'я».
Сподіваємося, що ці поради допоможуть господарям домашньої худобини доїти корову правильно.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.