У цей час у Росії в експлуатації перебувають багато мільйонів чавунних секцій. Розраховувати на те, що в недалекому майбутньому їх повсюдно почнуть заміняти на біметал, алюміній і т.д. - наївно, хоча б тому, що для цього потрібно заміняти інфраструктуру теплопостачання.
Сьогодні вона побудована за принципом центрального опалення. Опалювальна вода від ТЕЦ по багатокілометрових теплотрасах женеться до теплових пунктів, а від них у вдома й квартири. Враховуючи, що зношування більшості комунікацій становить 60- 80%, сподіватися на їхню швидку заміну не доводиться. Реформа ЖКГ, якщо вона коли-або почнеться, по сумному російському досвіду, внесе в цю систему ще більше руйнування й дезорганізації. Якість опалювальної води від цього, щонайменше, не покращиться й, отже, її агресивний вплив на опалювальні прилади не поменшається. Єдиним масовим, надійним і доступним приладом для таких умов експлуатації залишається й довго буде залишатися чавунний радіатор. Антикорозійна стійкість, низький гідравлічний опір, висока тепловіддача, гарна гігієнічність, довговічність, доступна ціна - ці якості забезпечують стабільний попит на чавунні радіатори в Росії на десятиліття вперед. Значна теплова інерційність чавуну в російських умовах аж ніяк не недолік. Не чутно, щоб де те росіяни протестували проти перегріву батарей, а от від холодних батарей страждають суцільно й поруч. Навряд чи для них актуальне питання про те, наскільки швидко термоклапан "відбудує" батарею по температурі, що змінився в кімнаті. За таких умов потреба в чавунних радіаторах збережеться не тільки при заміні старих опалювальних приладів, але й для оснащення ними новобудов ( крім висоток). Правда, потроху, починають будуватися дахові котельні й створюватися системи опалення на помешкання. У цьому вузькому секторі житла чавун, імовірно, буде швидше витіснятися алюмінієм, біметалом, сталлю. Однак, у балансі житлового фонду країни такі будинки становлять лише частки відсотка, і більшість населення поки живе в інших умовах.
Власники індивідуальних будинків теж поки не дуже поспішають відмовлятися від чавунних радіаторів. По-перше, тому, що далеко не скрізь є газ, а при використанні твердопаливних казанів більша теплова інерція чавунних радіаторів не недолік, а благо. По-друге, переважно радіаційна складова тепловіддачі чавунних радіаторів корисніше для людини, у процесі еволюції звиклого до низькотемпературного випромінювання дров'яних печей. По-третє, установивши чавунні радіатори, людей на десятиліття забуває про них, тому що ніяких проблем у процесі експлуатації вони йому не створюють. Не треба забувати, що в масовій свідомості чавун асоціюється з надійністю й довговічністю. За умови прийнятної вартості, обиватель збереже йому вірність і в майбутньому. Таким чином, чавунний радіатор для Росії не вчорашній день, а самий, що ні на є сьогоднішній.
Серйозна проблема - дизайн чавунних радіаторів. Страшненькі МС-140 можуть сподобатися хіба тільки неандертальцеві. Дизайн нового покоління чавунних радіаторів може змусити змінити уявлення про "чавун", Це російські ЧМ2-100-500; білоруські 2 ДО-60П; турецькі від "DEMIR DOKUM"; іспанські від"ROCA"; чеські від "VIADRUS" і ін. Такі радіатори могли б стати самим масовим класом опалювальних приладів на просторах Росії, якби не дві обставини - висока ціна імпортних радіаторів, що й залишає бажати кращого, якість виконання вітчизняних і білоруських. Пояснюється це тим, що у вартість імпортних радіаторів входять мита, транспортні витрати, інвестиції у високотехнологічне виробництво. У Росії ж нові радіатори намагаються робити по давно застарілих технологіях і на примітивнім устаткуванні. Звідси - шорсткувата поверхня, нерівномірність товщини стінок, більша маса й т.п. Це поки знижує їхня привабливість для покупців. Проте, доступна ціна й достатня надійність радіаторів російського й білоруського виробництва забезпечують збереження стійкого попиту на них. Залишається сподіватися, що найдуться підприємці, які освоять сучасні ливарні технології й створять такі чавунні радіатори, які ні по дизайну, ні технічно не будуть уступати закордонним. А неосяжний російський та український ринок вже давно їх чекає. Поки ж не настало це щасливе майбутнє, покупцеві й сьогодні є із чого вибрати.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.