Правильний вибір пластикових вікон дозволить Вам на довгий час забути про їх заміну, оскільки термін їх експлуатації може бути до 35-40 років. А оскільки купити дерев'яні вікна аналогічної якості можна тільки за ціною в два, а то і більше, разу дорожче, тому вважають за краще встановлювати пластикові.
І тут важливо знати, які критерії необхідно пред'являти при покупці вікон. Адже вони не тільки відокремлюватимуть квартиру від зовнішнього світу, але і зберігати тепло в будинку, захищати від сторонніх шумів і сонячних променів. Про все це бажано дізнатися заздалегідь.
Профілі пластикових вікон
На хорошу репутацію заслужили профілі металлопластікових вікон німецьких виробників (Proplex, KBE, Trocal, Rehau, Veka). Важливо щоб в основі профілю застосовувалася саме оцинкована сталь, інакше з часом виступить іржа в отворах для відведення вологи. Також доведеться зробити по вибір по таких критеріях, як число повітряних камер, максимальна ширина склопакета, кількість контурів ущільнення, тепло і звукоізоляція. Сучасні технології дозволяють вікнам витримувати великі навантаження і різні температури.
Число повітряних камер в профілі
Профілі пластикових вікон відрізняються по числу повітряних камер. За найоптимальніший варіант вважаються трикамерні профілі, але існують конструкції і з великою кількістю камер. Тільки не плутайте число камер в профілі і їх число в склопакеті. Одін з можливих і найпоширеніших варіантів - трикамерна профільна система з двокамерним склопакетом. Такі профілі в більшості встановлюються в житлових будинках, а для вікон розмірів більше середнього застосовуються міцніші конструкції.
Фурнітура
До фурнітури відносяться все ті механізми, які необхідні для повноцінного функціонування віконних систем (ручки, шпінгалети і інші пристрої). Сучасні вікна можуть по-різному залежно від положення ручки. За найякіснішу вважається фурнітура німецьких фірм-виробників. Склопакет
Склопакетом є комплекс з двох і більш за герметично сполучені стекла з камерами між ними. Камери між стеклами заповнюються повітрям, інертним газом або, навпаки, створюють в них вакуум. Така конструкція дозволяє найефективніше зберігати тепло, і до того ж грязь між стеклами не збирається. Краще всього себе зарекомендувало використання в камерах інертних газів, за рахунок яких забезпечується підвищена теплоізоляція і захист від сторонніх шумів. Стекла розділені дистанційною рамкою, усередині якої знаходиться речовина, що поглинає вологу.
Для забезпечення тепло і звукоізоляції, міцності можуть бути використані різні види стекол. Для заощадження тепла на скло наносяться спеціальні покриття (м'яке і тверде), які не пропускають інфрачервоне випромінювання. Це дозволяє влітку зберігати в приміщенні прохолоду, а взимку не випускати тепло. Прозорість залишається на рівні звичайних стекол і практично непомітна для очей. Не дивлячись на трохи гірші показники по енергозбереженню, переважно використовується тверде покриття із-за своєї несприйнятності до вологи. Для додаткової теплоізоляції можуть також використовуватися багатокамерні (дві і більш) склопакети. Природно варто врахувати, що при цьому збільшується і ширина вікна.
Для захисту від сонячного світла створюють стекла з дзеркальним покриттям, які шляхом напилення тонкого шару оксиду металу. Ще один спосіб захисту від сонця - застосування забарвлених стекол. Огнеустойчивим скло робить металева сітка, яка навіть при пожежі не дозволяє йому розлетітися. Триплекс - це багатошарове скло, що ламінує спеціальною плівкою. Скло, що ламінує, забезпечує безпека, оскільки не розлітається при фізичній на нього дії. Воно може витримати навіть постріл. До того ж триплекс володіє підвищеним рівнем звукоізоляції і не пропускає ультрафіолет. Таким чином, від Ваших бажань залежатиме вибір склопакета з необхідними властивостями. Монтаж вікна
До монтажу вікон необхідно підійти відповідально. Для початку необхідного провести вимір віконного отвору, причому усередині і зовні. Головне, щоб зовнішні розміри були не більше розмірів самої віконної рами, інакше вона згодом може вилетіти. Важливо буде підкоригувати можливі нерівності віконних отворів. Після цього підготуйте кімнату до установки - при монтажі робочі залишать після себе велику кількість пилу. Тому постеліть на що-небудь на підлогу і по можливості постарайтеся захистити меблі.
Насамперед демонтують стару віконну раму. Для коректної установки нової рами повинен використовуватися вертикальний схил. Природно, перед установкою стулки і склопакети знімаються, а після закріплення рами у віконному отворі встановлюються на своє місце. При цьому прослідкуєте, щоб отвори для відведення вологи знаходилися вищим за краї віконного отвору. Не забудьте про те, що всі щілини між стіною і вікном повинні залити спеціальною піною, щоб в квартирі не було протягів. І вже в останню чергу встановлюється підвіконня.
При покупці пластикових вікон важливо, щоб та ж фірма, у якої Ви їх набуваєте, проводила монтаж. Інакше при яких-небудь недоліках складніше буде відстояти свої права.
І не прагніть дуже економити при покупці пластикових вікон, тому що навіть пластик може порепатися, якщо буде неякісним. Вибирайте ту, що вже зарекомендувала себе серед Ваших знайомих фірму. Тільки так Ви дійсно зможете добитися якості і створити в будинку комфортну, затишну обстановку.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.