Скільки б про кризу не говорили по телебаченню, не писали в газетах і не охали старенькі на лавках біля під'їзду - він завжди здається ефемерним і незначним явищем. Тільки поки він не прийде до вас на поріг будинку, не загляне у ваш гаманець або в особі менеджера відділу кадрів не протягне за розписом вже готову заяву «за власним бажанням», ви не почнете панікувати.
Як поводитися, щоб не потрапити в ніякову фінансову ситуацію, залишитися на плаву і навіть сколотити невеликий капітал - читайте в цій статті.
Як зберегти роботу?
Фінансові аналітики світового масштабу ще в самому початку проблемного періоду заявили: в порівнянні з Великою Депресією 1929-33 років, нинішня криза може опинитися на порядок небезпечніше, особливо для людей, звиклих за 10 років економічного зростання до стабільності і деякої соціальної захищеності. Чорні часи прийшли насамперед для працівників офісу і банківської сфери. Але не варто розслаблятися співробітникам заводів і фабрик. Хоч вони і приносять економічну вигоду, державне фінансування скоротилося у декілька разів.
В кінці 1933 року в країнах Заходу налічувалося близько 30 мільйонів безробітних. Положення представників дрібного бізнесу і середнього класу, а також фермерів і виробників сільськогосподарської продукції стало катастрофічним. Багато хто з них опинився в убогості. Щоб не поповнити списки районного центру зайнятості, UAsol рекомендує дотримувати декілька розумних правил. Необхідно зберігати спокій і розсудливість: не варто кидатися і шукати нову роботу, як тільки слух про скорочення, що наближається, розповсюдиться по вашому офісу. Привабливості в очах працедавця паніка не додасть. Демонструйте упевненість і відданість перед керівним складом. На випадок, якщо ви хочете підстрахуватися: оптимальним рішенням в даному випадку була б підробка у сфері фріланса, де кожен зможе отримати хоч і невеликий, але стабільний заробіток, напрацює потрібні зв'язки і у разі скорочення якийсь час зможе жити без постійної роботи. За законодавством про звільнення вас повинні попередити за 2 місяці письмово. Не спокушайтеся, це тільки за законодавством. Насправді вас можуть звільнити заднім числом, а якщо ви почнете обурюватися, застосують для звільнення безсторонню статтю ТК, із-за якої трудову книжку буде легко викинути, чим влаштуватися на іншу роботу.
Для жінок існує стовідсотковий спосіб зберегти свою роботу: потрібно надати довідку про вагітність. Підприємство не має права звільнити таку співробітницю навіть у разі порушення трудової дисципліни.
Якщо ж вам затримують заробітну плату, вас примушують працювати за три до пізньої ночі, тому що два вже звільнили, і ви щодня вислуховуєте докори за неякісний виконану роботу від начальства, подумайте добре: а чи дійсно вам потрібно триматися за це місце?
На чому краще заощадити?
Щоб зберегти фінансовий і душевний баланс такі статті витрат, як відпочинок, розвагу, транспорт і зв'язок необхідно скоротити до розумних меж. Походи в ресторани, кінотеатри і платні виставки варто забути до кращих часів.
Розквіт шоу-бізнесу в Голлівуді був саме в період Великої Депресії 30-х. Як виявилось, мюзикли, кабаре і інші розважальні заходи були на піке популярності.
У сфері туризму вас можуть чекати не тільки неприємні ситуації, пов'язані з банкрутством авіакомпаній і туроператорів, але і зайві витрати, яких ви можете уникнути, перечекавши негативні моменти в економіці. Якщо вам все-таки необхідно зробити довгострокову поїздку, використовуйте по можливості наземні засоби пересування.
За наявності автомобіля, ви можете скоротити витрати на паливо, пересівши на муніципальний транспорт. В умовах напруженого міського руху і цін на бензин, що не піддається ніякій кризовій логіці, ви заощадите не тільки гроші, але і нерви.
Не варто легковажно відноситися до стільникового зв'язку. Звичайно, зараз існують дуже дешеві, і, здавалося б, нешкідливі для гаманця тарифні плани. Спробуйте порахувати, скільки у вас йде в місяць на стільниковий зв'язок і, скільки грошей можна було б заощадити, скоротивши даремне «базікання». Кредити і іпотека - міф або реальність?
Хоча засоби масової інформації продовжують завіряти, що у сфері споживчого кредиту ситуація не змінилася, люди, що реально зіткнулися з оформленням кредиту для чергової запланованої покупки, говорять однозначно: ситуація, умови і вимоги змінилися в гіршу сторону. Система кредитів існує, але відтепер вона стала не тільки недоступною, але і даремною. Відсотки деяких споживчих кредитів досягають 56%!
Іпотечний ринок кредитування не звалився лише тому, що знаходився на самому початку свого розвитку. Російська іпотека відреагувала зменшенням пропозиції і посилюванням вимог до позичальника.
У скрутній ситуації опинилися ті позичальники, які скористалися привабливими умовами іпотеки до економічного краху. Тепер їм доводиться сушити голову, як сплатити відсотки, проіндексовані банками.
На даний момент величина середньої ставки за іпотечним кредитом виросла з рівня 10% до 13%, а в майбутньому прогнозується подолання 18% бар'єру. Поза сумнівом, для середньостатистичного жителя країни буде просто неможливо отримати іпотечний кредит. З цієї причини UAsol радить уникати яких-небудь грошових позик, кредитів і позик. Посилювання умов кредитування керівництвом банків в односторонньому порядку може привести вас до розорення.
Плюси і мінуси кризи
Не так страшна криза, як його малюють. Криза оздоровлює економіку. Не можна не погодитися, що в цьому процесі виживає сильний. Тому в майбутньому вам представиться унікальна можливість створити свій бізнес з меншими вкладеннями і на ранніх етапах не випробовувати гне конкуренцію. За наявності певного капіталу, його можна не тільки зберегти, але і примножити, спекулюючи на фондовому ринку. Адже всім відомо, що після будь-яких, навіть найрізкіших знижень вітчизняного фондового ринку, слідує відновлення і досягнення нових висот. Кожне зниження - це можливість купити цінні папери по таких привабливих цінах, по яких вам ще не скоро видасться випадок їх купити. Деякі чекають цей момент роками.
Користуйтеся плюсами ситуації, що склалася, і уникайте мінусів, користуючись нашими радами!
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.