У вас темні зуби, а ви прагнете придбати білосніжну посмішку? Вам не допомагають пасти, смужки, гелі й інші засоби для відбілювання зубів, які пропонує телевізійна реклама? Ви перепробували весь аналогічний асортименти аптек і магазинів, а результату немає?
Це так, адже подібні засоби лише забирають харчове й нікотинове фарбування з поверхні емалі зуба, осветляя її, але не отбеливая. Справжнє відбілювання зубів дає тільки професійна стоматологічна процедура із застосуванням з'єднань пероксида водню або пероксида карбаміду високої концентрації. Сучасні отбеливающие системи дозволяють відбілити емаль не на один відтінок, як при механічнім посвітлінні, а на два-три й більш ( по шкалі Віта).
Навіщо треба отбеливать зуби й що для цього потрібно?
Показаннями до застосування відбілювання є:
темні або зуби, що сильно змінили колір; часткове або повне внутрішнє потемніння зубів; флюорозные плями на зубах; тетрациклінове фарбування зубів; у деяких випадках, фарбування зубів після эндодонтического лікування резорцин-формаліном.
Відбілювання зубів рекомендується проводити перед реставрацією або заміною пломб, а також перед протезуванням, тому що реставраційні матеріали й коронки не отбеливаются. До реставрації слід приступати тільки через два тижні після відбілювання, коли повністю нейтралізується зміст залишкової кількості пероксида водню або пероксида карбаміду в тканинах зубів.
Перед відбілюванням зубів необхідно:
провести загальну діагностику порожнини рота й переконатися в тому, що м'які тканини (ясна) здорові; усунути карієс; здійснити професійне чищення зубів (вилучити м'який зубний наліт і зубні камені); визначити відтінок зубів по шкалі Віта.
Протипоказаннями до відбілювання є:
вагітність; запалення пародонта; алергія або чутливість до перекису водню або карбаміду; незадовільний гігієнічний стан порожнини рота; вік – дітям до 17 років відбілювання зубів взагалі не рекомендується.
Відносним протипоказанням є паління (дуже скоро може повернутися незначна жовтизна зубів і ефект від відбілювання поступово буде зведений до нуля).
У кожному разі, розв'язавши зайнятися відбілюванням зубів, порадьтеся зі своїм лікарем-стоматологом – він знає стан емалі ваших зубів і вибере разом з вами оптимальний варіант відбілювання.
Відбілювання зубів буває офісним і домашнім.
При офіснім відбілюванні зубів стоматологами звичайно використовуються системи, що містять 35% або 38% пероксида водню. Механізм відбілювання зубів полягає в тому, що пігментація зубних тканин руйнується активним атомарним киснем, який утворюється при інтенсивному розпаді пероксида водню ( для прискорення процесу розпаду використовується синє світло звичайної фотополімерної лампи). Для того, щоб отбеливающее речовина не потрапила на м'які тканини порожнини рота, на ясна наноситься спеціальна светоотверждаемая захисна смола, яка легко віддаляється після процедури відбілювання. Потім отбеливающий гель за допомогою шприца наноситься на зуби й залишається на них протягом 15 хвилин.
Під час процедури лікар-стоматолог контролює стан пацієнта й колір отбеливаемых зубів. При відсутності проблем і неприємних відчуттів відбілювання зубів триває. Після закінчення процедури відбілювання ( від одного до трьох раз по 15 хвилин) на вибілені зуби при необхідності одягається капу з гелем, що знижують підвищену чутливість зубів.
Після процедури офісного відбілювання зубів пацієнтам необхідно протягом доби втриматися від уживання продуктів харчування, що містять барвники: міцного чаю, кава, буряка, томату, червоного вина, винограду.
Домашнє відбілювання зубів за допомогою спеціальних капп має не такий швидкий ефект, як офісне, але зате пацієнт може проводити процедури самостійно в себе будинку. Що для цього необхідно? Спочатку стоматологи роблять відбитки із зубів верхньої й нижньої щелепи. Потім у лабораторії, на підставі цих відбитків, відливають моделі й виготовляють спеціальні індивідуальні каппы для відбілювання зубів із силіконового матеріалу на нижню й верхню щелепі. До них пацієнт одержує спеціальний набір, що містить шприци з активним гелем низької концентрації (5-10% пероксида карбаміду), гель для зниження чутливості зубів і спеціальну зубну пасту, що підтримує ефект відбілювання.
Підібрати потрібний отбеливающий гель і його концентрацію допоможуть лікарі-стоматологи, виходячи з індивідуальних особливостей організму пацієнта. Також вони дадуть усі необхідні рекомендації із застосування гелю для домашнього відбілювання зубів, покажуть, як правильно заповнити гелем поглиблення в каппах, як увести в порожнину рота саму каппу й вилучити надлишки гелю з ясен. Каппы з отбеливающим гелем одягаються на ніч, тому що він залишається активним протягом 8-10 годин. При виникненні чутливості зубів рекомендується використовувати гель для її зниження. Увесь процес відбілювання зубів займає в середньому одну-два тижні. Під час процедури домашнього відбілювання зубів, а також протягом декількох днів після неї, необхідно втриматися від уживання «барвних» продуктів харчування.
Після всіх видів відбілювання зубів (і офісного, і домашнього) необхідно постійно використовувати спеціальну зубну пасту, що підтримує ефект відбілювання, і не рідше одного разу в три місяці проводити професійне чищення зубів у стоматолога.
Побічні ефекти при відбілюванні зубів
Відбілювання ушкоджує зуби, викликаючи утвір більшого, у порівнянні з невибіленими зубами, числа зовнішніх борозенок на поверхні емалі зуба. Ці борозенки збільшують чутливість зубів до механічного навантаження. Активний атомарний кисень руйнує й виводить із тканин зуба не тільки пігментацію, але й мінеральні солі кальцію, фтору й фосфору, що приводить до деминерализации твердих тканин зуба й надалі до утвору карієсу. Тому в деяких випадках необхідне проведення, що відновлює реминерализационной терапії й глибокого фторирования зубів препаратами фтору. Після відбілювання зубів майже у всіх пацієнтів спостерігається підвищена чутливість зубів до температурних і хімічних подразників, яка триває протягом від одного до трьох днів і проходить самостійно. А якщо ні, то пацієнтам доводиться ухвалювати знеболюючі ліки й користуватися спеціальними зубними пастами для чутливих зубів. Отбеливающий гель може потрапити під захисне покриття ясен, що приводить до подразнення ясен і появі почуття печіння. Якщо відбілювання зубів проводиться при невилікуваному карієсі або погано зафіксованій коронці, то отбеливающий гель може проникнути усередину зуба й викликати поразка судинно-нервового пучка й, як наслідок, гострий пульпіт.
Як видне з вищесказаного, щоб добитися гарної й білосніжної посмішки, зуби необхідно отбеливать. Лікарі-Стоматологи рекомендують довіряти проведення цієї задоволене непростої процедури тільки професіоналам, і тоді ви постійно будете радувати себе й навколишніх сліпучою посмішкою!
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.