Тут ми коротенько розглянемо особливості трьох груп дієт, які ( на думку аллергологов) ефективні при лікуванні в якості «смачного тла», – відповідно, при алергії на пилок трьох «зведені» груп рослин.
Звичайно, потрібна – так вважають лікарі.
І між іншим згадаємо, що не слід плутати алергію на пилок рослин з алергією на звичайний пил, який присутня в кожному будинку, у кожній квартирі (особливо багато її за холодильником). Алергія на пил поширена не менше, чим пыльцевая – але боротися з пилом, погодитеся, набагато простіше (хоча й потрібна певна наполегливість або ж зайві гроші на оплату праці прихожої домробітниці) і не менш важливо.
Почнемо з амброзії – тим більше що мова про неї вже йшла на сайті журналу Школажизни.ру.
Про дієту при алергії на пилок амброзії, полині, інших бур'янистих трав
Спробуємо викласти коротко, без зайвих епітетів і емоцій.
Небажане вживати в їжу мед, халву, масло й насіннячок соняшника, персик, кавун, диню, селеру, а також трав'яні збори, у які входять мати-і-мачуха й ромашка.
Дозволяється їсти хліб, макарони, супи з отварной телятиною або птахом, а також інші блюда з м'ясом птаха, яловичиною й телятиною (але лише отварным або запеченим м'ясом), отварные картоплю, буряк, варені яйця, некислий сир.
Крім того, у дієті можуть бути присутнім огірки, редиска й редька, будь-яка капуста, включаючи броколі, кольрабі.
На столі доречні бобові – квасоля, сочевиця, горох.
Дозволяється пити молоко, ряжанку й кисляк, кефір (сметану теж можна використовувати – у салати й т.п.).
Можна пити не дуже солодкі компоти, інші фруктові напої, слабкий чай (з лимоном, якщо дозволить лікар), слабкий кава з молоком.
Бажане обмежити використання в їжу солінь, коптінь, маринадів, будь-якого алкоголю, будь-яких холодних напоїв і морозива
Про дієту при алергії на пилок дерев
Насамперед дані ради стосуються дієт при алергіях на пилок берези, лісового горіха (ліщини), клена (усіх видів), в'яза, дуба й вільхи.
Отже, обмежуйте вживання цукру, варення, печива, цукерок, шоколаду, какао, морозива, будь-яких холодних напоїв, у тому числі алкогольних (гарячий алкоголь теж не потрібний!), маринадів, солінь, коптінь, особливо копчених ковбас.
Не рекомендується пити коньяк, березовий сік, трав'яні чаї із включенням березових листів або бруньок, «шишок» вільхи.
Не варто додавати в раціон горіхи ( крім арахісу, який не зовсім горіх), мед, молоду картоплю й морква, яблука, персики, абрикоси, усяку « полуницю-суницю», плоди вишні, черешні.
Ви запитаєте, якщо не закричите: «А що ж можна?!» Можна є:
каші, запіканки із круп; хліб, макарони; блюда з нежирного м'яса, м'ясні й овочеві супи, а також борщ – краще пісний, з додаванням соняшникового масла; яєчню й варені яйця; квасоля, горох, арахіс; сметану, нежирний сир; огірки, помідори, редис, редьку, буряк, торішню картоплю.
Можна пити:
молоко, ряжанку, кисляк, кефір; слабкий чай (спробуйте з лимоном – багато люблять ця справа, якщо немає особою алергії на цитрусові), слабкий кава з молоком, просто воду – не із крана, зрозуміла справа, мінеральну.
Про дієту при алергії на пилок лугових трав-злаків (сімейства злакових)
Можна вживати в їжу:
будь-які фрукти й городин, включаючи свіжу капусту; борщ, супи зі свіжої капусти; взагалі супи вегетаріанські (можна й нежирні м'ясні); яйця всмятку або білковий омлет – але не більш одного яйця в день; Блюда з нежирне телятини, птаха – отварные, тушковані, запечені (наприклад, у фользі); Сметану й нежирний сир; арахіс, бобові (сочевицю, квасолю й горох).
Не можна є хліб і макароные виробу, печиво, м'ясні консерви, сосиски (у яких іноді є присутнім м'ясо, і повно всяких невідомих добавок), варені й копчені ковбаси.
Не можна використовувати манну крупу й панірувальні сухарі.
Не можна пити замінники кава, у яких використовується пшениця (але із цикорієм – будь ласка!), а також пшеничну горілку, скроні й пиво. У розглянутих трьох групах дієт, природно, багато чого повторюється. І це нормально – оскільки мова йде про алергії подібного походження. І все-таки не буде особливої шкоди, якщо ви уточните й скорегуєте не тільки лікування, але й харчування зі своїм лікарем.
Центр стратегічних комунікацій при Мінінформполітики "Справді" пояснив, чому в Україні вирішили заборонити діяльність УПЦ Московського патріархату.
Джерело: Справді у Telegram
Дослівно "Справді": "Чому Зеленський заборонив діяльність УПЦ МП.
Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти священнослужителів УПЦ МП, зокрема намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екснардепа Вадима Новинського.
Європейська комісія висунула пропозицію щодо гармонізації кримінальних злочинів та покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС.
Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у повідомленні Єврокомісії.
Працівники ДБР у взаємодії з Харківською обласною прокуратурою виявили у Куп'янському районі схованку з важливими документами, які окупанти не встигли знищити під час відступу.
Джерело: пресслужби ДБР, Харківської облпрокуратури
Дослівно: "Вилучені правоохоронцями документи є підґрунтям для відкриття кримінальних проваджень за фактами держзради та колабораційної діяльності".
МЗС України повідомило про продовження цілеспрямованої кампанії терору та залякування українських дипустанов за кордоном.
Про це йдеться у заяві речника МЗС України Олега Ніколенка, повідомляє "Європейська правда".
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) сподівається досягти угоди з РФ і Україною про створення зони безпеки на Запорізькій атомній електростанції до кінця цього року
Кремль не готовий прийняти умови для переговорів зі Вашингтоном, які 1 грудня озвучив президент США Джо Байден, - а саме Росія не планує забрати свої війська з території України.
Джерело: російське пропагандистське видання "РИА Новости", Telegram-канал "Вы слушали маяк", який публікує аудіокоментар Пєскова
Пряма мова Пєскова: "Ви частково процитували заяву Джо Байдена.