Несприятливі умови навколишнього середовища, стреси, нестача вітамінів беруть своє. Страждає весь організм в цілому до кінчиків нігтів.
Напевно, кожна жінка задавалася питанням і не раз: "Ну чому у всіх нігті нормальні, а у мене вічно шаруються?" Можливо, я вас заспокою, сказавши, що це проблема не тільки ваша. Навпаки - дуже мало людей мають ідеальну нігтьову пластину. Розшарування нігтьової пластини відбувається з кількох причин: це висушення нігтя під дією миючих засобів, частого перебування у вологому середовищі, або від браку вітамінів (нігтям, як і всьому організму необхідні живильні речовини, мікроелементи, вітаміни...) Інша причина - брак кальцію, який можна заповнити, пройшовши курс "Кальцій з вітаміном D". Якщо такого не знайдете, споживайте більше молочних продуктів, зокрема сиру, або просто кальцій в пігулках, але обов'язково з вітаміном D (у маслі). У чистому вигляді пити кальцій марно, оскільки він погано засвоюється організмом.
На щастя, більшість проблем, пов'язаних з нігтями, можна вирішити. Потрібно тільки постійно знаходити час для догляду за нігтями і не соромитися звернутися за порадою до фахівця, який допоможе точно визначити проблему і порадить засіб. Дуже важливо правильно поставити діагноз. Найчастіше фахівці стикаються з наступною проблемою нігтів:
Тверді нігті з мінімальною еластичністю. Крихкі нігті.
У такому разі допоможуть різні масла і креми для нігтів, що містять комплекси вітамінів(для нігтів необхідні вітаміни А, Е, F), білки і зволожуючі речовини. Їх втирають в кутикулу, причому подібні засоби можуть використовуватися щодня.
Ломкі нігті. Ламкість і крихкість нігтьової пластинки свідчить про хворобливий стан нігтів унаслідок неправильного живлення, авітамінозу. Нігті руйнуються також в результаті тривалої дії води, лугів, кислот. Цю проблему допомагають вирішити регенератори для нігтів, які сприяють розвитку структури нігтів і покращують її формування за допомогою вітамінів, комплексів білків і мінералів.
Засіб, що рекомендується: Дуже корисні сольові ванни. Тільки потрібна постійна морська або океанічна сіль без всіляких модних нині ароматичних добавок. Розчиніть в теплій воді чайну ложку солі (без гори) і потримайте руки 20 хвилин. Процедура повторюється 10 днів підряд.
Через місяць її можна повторити. Ну а для профілактики досить робити сольову ванну раз на тиждень.
При манікюрі використовуйте основу під лак (як захисний засіб).
Нігті, що шаруються.
Зміцнюючу дію на нігті надають ванни з підігрітого оливкового масла, в яке додається декілька крапель лимонного соку, а також втирання в шкіру, що оточує нігтьове ложе, лимонного соку, а в підставу нігтя і нігтьову пластинку - суміші, що складається з однієї частини масляних розчинів вітамінів A, D, Е і одній частині крему.
А ось що категорично не рекомендується, так це ванни з содою. Іноді до цього засобу удаються, щоб вичистити бруд з-під нігтів. Але у такому разі нігті стануть просто "ватними"! Правда, ця процедура корисна для рук, але стежте, щоб нігті не торкалися води.
Нігті, що пожовтіли (наприклад, від тютюну), можна освітлити лимонним соком.
Нігті з розривами і тріщинами. Для нігтів, які часто ламаються або на них постійно з'являються тріщини, просто необхідний спеціальний клей для нігтів. Його наносять по одній краплі на пошкоджену ділянку і вирівнюють.
Деформовані нігті
Якщо нігті сильно деформовані, краще всього удатися до моделювання нігтів. Тим більше що зараз на нашому ринку працює вже не два-три, а більше десятка салонів, що пропонують цю послугу. Ви можете порадитися з фахівцем і вибрати відповідну саме для вашої ситуації технологію - моделювання із застосуванням акрилу, гелів або штучних смол.
Доглядати нігті потрібно щодня, навіть якщо вам здається, що вони здорові. Засіб для зняття лаку у будь-якому випадку надає на них негативну дію. Встановлено, що нігті ростуть швидше і стають міцнішими при споживанні желатину (мармелад, желе і ін.). Добре укріплюють нігті компреси з розчином наступного складу: 70 г води, 5 г квасцов, 25 г гліцерину. Корисно втирати в нігтьову пластину столовий оцет, лимонний сік, сік журавлини, червоної і чорної смородини.
“Чай” для нігтів.
Кропива - 1 частина, пастуша сумка - 1 частина, кореневище пирію повзучого - 2 частини, супліддя вільхи сіркою - 1 частина, квітки бузини чорною - 3 частини. 1 чайну ложку збору залити стаканом окропу, настояти в термосі 6-8 годин, процідити, приймати 1/2 стакана 3-4 рази на день протягом 10 днів.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.