Що робити, якщо комп'ютерна миша несподівано вийшла з ладу, а працювати необхідно? Читайте ради як тимчасово обійтися без цього забавного звіра.
Як працювати в Windows Vista без миші?
При роботі за комп'ютером можуть трапитися самі різні події - від дріб'язкових до вельми серйозних. Наприклад, в строгій відповідності із законом підлоти в самий невідповідний момент може зламатися миша, підставивши під сумнів своєчасне виконання якої-небудь важливої роботи. І гаразд, якщо поломка маніпулятора відбудеться на ноутбуку, переважна більшість яких оснащена тачпадом, але як бути в таких випадках власникам звичайних ПК? Давайте подумаємо.
Насамперед, звичайно ж, варто включити в операційній системі функцію управління мишею з клавіатури. Для цього потрібно буде сконцентрувати погляд на клавіатурі і одночасно натиснути "Leftshift+leftalt+numlock". На екрані з'явиться діалогове вікно, в якому за допомогою клавіші Tab потрібно вибрати кнопку "Та і натиснути Enter.
Управління мишею буде доступне з блоку цифрової клавіатури (Numpad), а клавішами "8", "2", "4", "6" можна буде переміщати курсор вгору, вниз, вліво і управо відповідно. Для кліка заздалегідь потрібно буде визначитися, який саме кнопкою він проводитиметься ("/" - лівою, "-" - правою, "*" - обома), а потім натиснути "5" для імітації клацання вибраною клавішею. Про те, що вибрана для натиснення та або інша кнопка маніпулятора, можна судити по анімованому значку миші, розташованому в системній панелі Windows.
Якщо виникне необхідність зафіксувати кнопку миші в натиснутому положенні (допустимо, для виділення об'єктів на робочому столі або для перетягання файлів), то замість "п'ятірки" потрібно буде скористатися клавішею "0". Щоб відпустити зафіксовану кнопку, скористайтеся клавішею "." Якщо двічі клацнути по зображенню значка миші в системній панелі, відкриється вікно з нечисленними налаштуваннями механізму, що відповідає за управління курсором з клавіатури. Зокрема, в нім можна відрегулювати швидкість переміщення покажчика, активувати клавіші Ctrl і Shift для прискорення і уповільнення його руху плюс задати деякі інші параметри.
Особливо корисними у разі поломки маніпулятора типу "миша" можуть опинитися так звані "гарячі" клавіші Windows. Наприклад, для миттєвого згортання всіх відкритих вікон стане в нагоді комбінація "Win+m", а для повторного розгортання "Shift+win+m". Для закриття активного вікна "Alt+f4", для подорожей за пунктами меню програм "Alt+подчеркнутая буква", для доступу до контекстного меню вікон "Alt+пробел", для перемикання між завданнями "Alt+tab". Поєднань клавіш в Windows - більше сотні, і ознайомитися зі всіма ними можна в довідковій документації, відкрити яку можна натисненням F1. Володарям дівочої пам'яті, нездібних на запам'ятовування зарезервованих комбінацій клавіш, ми безсоромно можемо запропонувати безкоштовну програму Hotkeys. Будучи передбачливо встановлена на комп'ютері, вона при утримуванні протягом декількох секунд клавіші Win (або одночасному натисненні Win і "Z") відобразить на екрані віртуальну клавіатуру, що наочно демонструє всі задіяні в системі кнопкові комбінації.
Погляньте на ськріншот - все, як на долоні, навіть вдумуватися не треба: просто тиснемо на відповідну кнопку і діємо в потрібному напрямі. Надалі, призвичаївшись і набивши руку, можна запускати додатки, навіть не чекаючи довідкової заставки. До речі, щоб закріпити за клавішею запуск вибраної програми, досить захопити мишкою її ярлик і перенести його на відповідну вільну кнопку віртуальної клавіатури. Напевно комусь захоче щось більше. Таким ми можемо порадити придивитися до утиліти Labelcontrol, яка в діалогових вікнах Windows при натисненні Ctrl нумерує доступні елементи управління, дозволяючи тим самим швидко і без використання клавіші Tab "клацати" по потрібних кнопках або перемикатися у відповідні поля. Нарешті, користувачі браузера Firefox можуть звернути увагу на розширення Mouseless Browsing, що працює за аналогічним принципом і привласнює кожному посиланню на сторінці, що проглядається, свій унікальний номер, вводячи який з клавіатури (при натиснутій клавіші Ctrl), можна відважно перемикатися між сайтами. Напевно схожі надбудови є і для інших веб-обозревателей. Якщо хто з читачів знає про їх існування, просимо відписатися в коментарях до замітки. Ми ж поспішимо завершити свої просторікування. Вдалих вихідних!
Як створити дискету відновлення пароля в Windows Vista?
Одне з можливих рішень - сбросить/ізменіть забутий пароль за допомогою попередньої (задовго до того, як ви забули пароль, а не після того!) створеної дискети відновлення/скидання пароля.
Створення дискети відновлення/скидання пароля
Натисніть Пуск -> Панель управління -> Облікові записи користувачів; - у вікні Облікові записи користувачів виберіть свій обліковий запис; - у розділі Завдання клацніть Створення дискети відновлення пароля; - у вікні Майстер забутих паролів клацніть Далі; - у наступному вікні Створення дискети скидання пароля у випадному списку Слід створити ключову дискету пароля в наступному пристрої -> виберіть пристрій (флоппи-дисковод, флешку або інший знімний диск) -> Далі; - введіть пароль поточного облікового запису (якщо у облікового запису немає пароля, залиште поле порожнім) -> Далі; - почекайте, поки майстер створить диск -> натисніть Далі; - з'явиться вікно Завершення майстра забутих паролів з повідомленням Дискета скидання пароля успішно створена для даного облікового запису. Всі раніше створені дискети використанню не підлягають. Помітьте цю дискету як «Диск скидання пароля» і зберігаєте її в надійному місці. - для закриття майстра натисніть кнопку Готово.
Як користуватися дискетою відновлення/скидання пароля
При вході в систему нижче за поле Пароль (який ви «благополучно» забули) клацніть Змінити пароль.; - запуститься Майстер скидання пароля -> натисніть Далі; - вставте дискету скидання пароля (флешку/с'емний диск); - у випадному списку виберіть дискету скидання пароля (флешку/с'емний диск) -> натисніть Далі; - у наступному вікні введіть і підтвердите новий пароль (якщо ви хочете змінити пароль) або залиште поля порожніми (якщо ви хочете скинути пароль) -> натисніть Готово; - виконаєте вхід в систему.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.