uasol.com
Додати статтю | Реєстрація
Інтернет і сервіси
Авто і Мото
    SUV
    Автобезпека
    Автозвук
    Автосвітло (Ксенон)
    Вантажні авто
    Дизельні двигуни
    Догляд за автомобилем
    Легкові авто
    Мотоцикли
    Новини авторинку
    Обмін досвідом, поради
    Позашляховики
    Права автомобіліста
    Ремонт і запчастини
    Тонування
    Транспортні послуги
    Тюнінг
    Часті питання
    Шини та диски
Бізнес і фінанси
Будівництво та ремонт
Будинок, сім'я
Все про меблі
Дієти, ваша фігура
Діти і батьки
Закон і Право
Захоплення і хобі
Зв'язок
Комп'ютери
Краса, мода, імідж
Кулінария
Культура та мистецтво
Лекції, посібники
Люди, суспільство
Медицина і здоров'я
Наука і освіта
Політика
Промисловість
Реферати
Робота, працевлаштування
Спорт
Товари і послуги
Туризм і подорожі
Чоловік + Жінка
  Морські свинки. Утримання і догляд.  
  Створення рінгтонов 
  Ліки для лікування кандидозу (молочниці)  
  ПЕРШІ ОЗНАКИ ВАГІТНОСТІ 
  Материк Євразія 
  ОРХІДЕЯ В БУДИНКУ - ДОГЛЯД 
  Черепахи: утримання та догляд 
  ПОВНА ТАБЛИЦЯ КАЛОРІЙНОСТІ ПРОДУКТІВ  
  Що це таке вегето-судинна дистонія? 
  Як скласти бізнес-план 
Каталог україномовних статей - uasol.com
 укр
 eng
 рус
ШУКАТИ!
Запам'ятати сторінку | Зробити стартовою | Поділитися з товарищем
ПОЇЗДКА В НІЧ
ПОЇЗДКА В НІЧ
Більше 60% всіх дорожньо-транспортних подій відбуваються в умовах поганої видимості. Тому освітлення у великій мірі впливає на безпеку і комфорт на дорозі.



   Для збільшення освітленості можна поставити могутніші лампи або додаткові фари, але це спричиняє за собою і більше споживання електроенергії, і велике навантаження на генератор, а краще використовувати принципово нові джерела світла - металогалогенові лампи (Hid-lamp), відомі як «Ксенон».
   
   Теорія.
   
   Ксенонова лампа - газорозрядна колба, наповнена сумішшю інертних газів, що включають Ксенон. У цієї лампи немає нитки розжарення, а електрична дуга виникає між двома електродами. Однією з проблем застосування Ксенону є необхідність генерувати для розжіга дуги високовольтні (до 25 000 В) імпульси напруги. При низькій якості або навіть за відсутності спеціальних пристроїв захисту в бортовій мережі більшості вітчизняних і старих імпортних автомобілів, блок здатний надійно функціонувати при дуже великих перепадах живлячої напруги (від 7 до 24 В, з короткочасними викидами до 60 В).
   
    У блоці застосований так званий симетричний вихід по високій напрузі, що дозволило понизити в два рази імпульсне високовольтне навантаження на дроти і з'єднувачі для забезпечення додаткової гарантії відсутності пробоїв ізоляції і високої надійності системи в цілому.
   
    Знадобилося півтора роки і величезну кількість рідкого повітря, щоб виділити ще один інертний газ, існування якого в повітрі було вже безперечним. Переробивши майже сто тонн повітря, тобто 77,4 млн. л, учений Рамзай отримав 300 см3 нового газу. Декілька раніше він мав менше 0,2 см3, цю кількість було досить для спектрального аналізу і встановлення індивідуальності нового елементу.
   
    Важко собі уявити, можливість застосування цього елементу, якщо врахувати, що для отримання одного літра Ксенону необхідно переробити мільйони літрів повітря. У 1 м3 повітря міститься 0,08 мл Ксенону. Лабораторні випробування показали безперечні переваги Ксенону перед всіма іншими інертними газами для наповнення електроламп.
   
    Якби величезні кількості повітря доводилося переробляти виключно ради Ксенону, можливість його застосування можна було б вважати за сумнівну із-за дорожнечі. Положення спрощується тим, що Ксенон отримують як побічний продукт при розгоні повітря.
   
    У хімічному відношенні Ксенон, як і інші інертні гази, абсолютно інертний, благородний, як визначили його на початку XX століття. Він не реагує ні з однією речовиною або елементом.
   
    Свою назву Ксенон отримав від грецького слова "ксенос", що означає "гість", "чужий", "сторонній".
   
    Чудовою особливістю Ксенону є його здатність поглинати рентгенівські промені. Ця здатність при повній відсутності отруйності могла б чудово використовуватися в медицині для введення Ксенону в організм при рентгенівських дослідженнях внутрішніх органів. Проте відсутність запасів Ксенону виключає цю можливість. Спроби відшукання ще яких-небудь нових інертних, постійно присутніх в повітрі газів не дали позитивних результатів. Останньою за часом спробою такого роду були дослідження англійського фізика Ф. Астона, який, закінчивши в травні 1923 р. випаровування 400 т рідкого повітря, не знайшов в них слідів нових інертних газів. Нікчемні кількості радіоактивного радону, присутнього в повітрі при цьому, звичайно, не могли бути виявлені.
   
    Кілька років тому на наших дорогах з'явилися дорогі іномарки, чиє дивовижне місячно-блакитне світло фар розполохувало "чайників", що зазівалися в лівому ряду. Тоді-то виникла мода на "Ксенон", і в магазинах з'явилися галогенні лампи (наприклад, для "жігулей") з колбою, що забарвлює світловий пучок в блакитний колір. Проте не варто займатися самообманом: "ксенонові" самозванці ніякого відношення до могутньої світлотехніки дорогих автомобілів не мають.
   
    Називатися ксеноновими мають право лише справжні газорозрядні лампи, в колбі яких світиться дуговий розряд між електродами, поміщеними в інертне середовище, - газ Ксенон. Світлова віддача таких ламп досягає 80 лм/вт, що у декілька разів більше звичайних нітевих "галогенок", вони не перегорають і не бояться вібрацій.
   
    Ксенонова газорозрядна лампа спеціально розроблена як джерело світла підвищеної яскравості стосовно автомобільних фар. У ній світловий потік високої інтенсивності виходить за рахунок свічення газу, ініційованого дуговим розрядом між двома електродами.
   
    Електроди лампи знаходяться в колбі, заповненій Ксеноном під великим тиском (близько 30 атм. у неробочому стані і близько 120 атм. у режимі горіння) і солями металів. Для запуску такої ксенонової лампи необхідний спеціальний ксеноновий блок.
   
    Ксенонова лампа має колірну температуру близько 4300 градусів по Кельвіну в порівнянні з 2800 град/к у стандартної галогенової лампи. (Для порівняння Сонце має світлову температуру близько 6000 град/к) Простіше кажучи, колірна температура є одиницею яскравості джерела світла.
    Чим вище колірна температура, тим ближче спектр джерела випромінювання до сонячного світла. Це пояснює той факт, що світло ксенонових газорозрядних ламп має блакитний відтінок, а звичайних галогенових - жовтуватий.
   
    Перевагами ксенонових ламп є:
   
    1. Велика світловидатність:

    Світловий потік, що випромінюється ксеноновою лампою потужністю 35w майже в два рази інтенсивніше в порівнянні із звичайною штатною лампою розжарювання потужністю 55w. Якщо звичайна автомобільна 45w лампа випромінює світловий потік 600 люменів, то галоген 55-вата - аж 1550 люменів. А ксенонова лампа видає "на гора" трохи більше 3000 люменів. І це при меншій споживаній потужності...
    Незалежність світлового потоку від живлячої напруги.
   
    2. Велика економічність:

    35w - ксенонова лампа. 55w (а то і все 100w) - звичайна. Помножте на 2 і порівняєте. Причому це споживана потужність. І це при удвічі більшій силі світла(3000 люменів проти 1550 у стандартної галогенової лампи потужністю 55вт).
   
    3.Больший термін служби.
    4. Велика вібраційна стійкість.
    Оскільки у ксенонової лампи немає нитки розжарення і, відповідно, нічому перегорати і обриватися, вони не бояться ударів і трясіння. Хоча їх не можна чіпати руками і мочити (так само як і звичайні лампи).
    5. Велика безпека і обзорность.
    Значна частина ДТП відбувається із-за поганої видимості в темний час доби. Вплив несприятливих погодних умов (туман, дощ, сніг) ще більш ускладнює рух і робить його особливо небезпечним. Світло, що випромінюється ксеноновою лампою, має в порівнянні із звичайним світлом, в 2,5 разу велику інтенсивність і значно допомагає водієві поліпшити обзорность.
   
    Геометрія освітленої ділянки дороги також поліпшується, оскільки пучок світла фари, оснащеною ксеноновою лампою, ширше. Важливим також є те, що "ксенонове" світло через особливість свого спектрального складу дозволяє водієві побачити об'єкти, що знаходяться на проїжджій частині і узбіччях дорогі (включаючи дорожні знаки) на значно більшій відстані.
   
    6.Більший комфорт.
    Відмінна видимість дорожньої ситуації за будь-яких погодних умов дає водієві можливість позбавитися від зайвої напруги в процесі їзди, яка сильно стомлює в умовах сучасного інтенсивного дорожнього руху. Перший довод-ето спектр яскравості свічення ксенонових ламп. Він набагато ближче до природного сонячного світла.
   
    Друга прічина-ето удвічі більша сила світла. До речі, навіть в дощ і туман, ксенонові фари не створюють перед Вашими очима "світлову стіну". Промені ксенонового світла легко "пробивають" туман і освітлюють не краплі дощивши або туману, а саме полотно дорогі.
   
    7.Меньшая температура лампи.
    Регулярно багато хто з нас здійснює дальні поїздки в темний час доби. Але чи всі знають про особливості нічного водіння автомобіля? Отже, заводимо мотор і відправляємося в ніч. З приходом осені і зими світловий день стає коротшим. Тому спланувати свою поїздку так, щоб укластися в світловий день, навряд чи вийде, і хочеш не хочеш доводиться їхати в темноті.
   
    Але, не дивлячись на те, що інтенсивність руху в темний час доби знижується, саме на цей час доводиться близько 50% від загального числа ДТП. Причому основні з них - зіткнення автомобілів і наїзди на пішоходів - мають, як правило, найтяжчі наслідки.
   
    Перед виїздом скла, дзеркала, щітки склоочисника необхідно очистити не тільки від грязі, але і від снігу і льоду. «Двірники» і рідина в бачку очищувача стекол повинні забезпечувати якісне очищення скла. Внутрішнє освітлення і підсвічування приладів теж мають бути справними. Яскравість щитка приладів слід відрегулювати так, щоб їх свідчення добре прочитувалися, але прилади не зліпили.
   
    Дивися в обидва.
    Перш ніж сісти за кермо, небажано довго знаходитися в яскраво освітленому або галасливому приміщенні, слухати гучну музику, читати, щільно вечеряти або дивитися телевізор. Всі ці чинники негативно впливають на гостроту зору і уважність.
   
    Безпосередньо перед нічним виїздом перевірте працездатність всіх світлових приладів і їх чистоту. Декілька фізичних вправ, глибоких вдихів і видихів і обтирання особи і шиї холодною водою, теж дадуть непоганий ефект. Вибирайте по можливості знайомий маршрут проходження.
   
    Щоб розгледіти погано освітлений об'єкт, скажімо, припаркований автомобіль, треба дивитися злегка убік від нього, але при цьому бічним зором фіксуючи його контури і контури. Як відомо, в темноті людське око розрізняє контури, але не колір предмету. Тому червоний або оранжевий автомобілі, відмінно видимі вдень, погано є видимими на тлі дороги і предметів, що оточують її, навіть у сутінках.
   
    Що вже говорити про сині, сірі або чорні машини. Отже не забувайте вчасно включати габаритні вогні. Вночі особливо важливо повідомляти інших учасників руху про свої наміри, щоб у них був час відреагувати на ваші дії. Заздалегідь сигналізуйте про кожне, навіть незначній зміні напряму руху.
   
    Водії, що провели за кермом більше 12 годин, створюють в 5 разів більше аварійних ситуацій і в 9 разів частіше потрапляють в аварії унаслідок сонливого стану, викликаного перевтомою. Найважливішим чинником при русі вночі є правильний вибір швидкості. Не варто забувати, що збільшення швидкості скорочує відстань виразної видимості (вдень на 6 м при збільшенні швидкості на кожних 15 км/ч, вночі - ще більше).
   
    Правильно відрегульовані фари ближнього світла повинні освітлювати дорогу на дистанції 45 м, дальнього-100 м. Рекомендована швидкість для руху вночі по сухій дорозі з ближнім світлом - 50 км/ч (якщо дорожнє покриття слизьке, швидкість слід ще понизити). На такій швидкості відстань виразної видимості складе близько 30 м, тоді як гальмівний шлях автомобіля (при справних і відрегульованих гальмах) - 28 м.
   
    Якщо дорожня обстановка дозволяє рухатися з дальнім світлом, швидкість можна збільшити до 90 км/ч. При цьому слід враховувати технічний стан автомобіля, тип дорожнього покриття, метеорологічні умови.
   
    На ділянках, де можлива поява пішоходів, швидкість потрібно знижувати, адже побачити людину в темноті, до того ж в темному одязі досить складно.
   
    Не засліплюй.
    Засліплений дальнім світлом фар водій починає розрізняти навколишні предмети тільки через 7-8 з, а деякі взагалі через 30-40 с. Під час наближення зустрічного транспорту, приблизно за 150 м до нього, слід перемкнутися на ближнє світло, по можливості понизивши швидкість до 50 км/ч. Але перед цим постарайтеся визначити, чи немає попереду перешкод руху. Якщо є, знижуйте швидкість ще.
    Швидкість слід вибирати так, щоб зупинний шлях при екстреному гальмуванні не перевищував відстані видимості, яка, у свою чергу, обмежена зоною, що освітлюється фарами. При зустрічному роз'їзді прагніть триматися ближче до правого краю дорогі (зустрічна машина може везти вантаж негабарита) і дивитися не на фари зустрічного автомобіля, а як можна правіше або ж просто прикрити одне око.
   
    Перемкнувши перед зустрічним роз'їздом фари на ближнє світло, ви не тільки проявите пошану до інших водіїв і не провокуєте небезпечну ситуацію, але і забезпечите себе від агресивної у відповідь реакції - будь то включена яскрава «ялинка» на джипі або далекобійній «хурі», або ж жменя гайок, кинутих в лобове скло. Адже народ зустрічається різний.
   
    Побачивши одну-едінственную фару зустрічного транспортного засобу, не вірте, що це мотоцикл. Може опинитися, що це автомобіль, у якого одна фара просто не працює. До речі, якщо раптом самі потрапите в ситуацію, коли одна з лампочок перегоріла, а запасної немає (хоча незайве возити її з собою), цілу лампочку потрібно встановити в ліву фару, що визначає ближній до зустрічної машини габарит вашого автомобіля.
   
    Попросити водія зустрічної машини перемкнутися на «ближній» можна короткочасним миганням дальнім світлом.
   
    Якщо ззаду наздоганяє машина, водій якої не поспішає перемкнутися на ближнє світло, можна нагадати йому про це, мигнувши «аварійкой». Якщо він не перемикається, краще понизити швидкість і пропустити його.
   
    При цьому прагніть не дивитися в дзеркало, щоб уникнути засліплення. Коли швидший автомобіль порівняється з Вашою машиною, перемкнетеся на ближнє світло. Наздоганяючи ж попутний автомобіль, завчасно перемкнете фари на ближнє світло. Інакше можна спровокувати ситуацію, коли засліплений водій пропустить вас вперед, сяде «на хвіст», включить дальнє світло, і «проводжатиме» Вас декілька кілометрів, щоб помститися.
   
    Здійснюючи обгін, потрібно бути обережніше, оскільки в темноті велика вірогідність помилки в оцінках швидкості зустрічних транспортних засобів і відстані до них.
   
    Назад перемкнути ближнє світло на дальній можна після того, як ваш автомобіль порівнявся із зустрічним або таким, що обганяється (якщо це не заважатиме іншим учасникам руху).
    Перед підйомом, спуском або поворотом також краще понизити швидкість і заздалегідь перемкнути світло, щоб не засліпити водія зустрічної машини, що несподівано з'явилася.
   
    Останнім часом на автомобілі встановлюється безліч фар, що відрізняються по потужності, квітну, типу, до того ж розташовані вони на різній висоті. До речі, деякі з них не відповідають Гостам і більше сліплять, чим освітлюють. Тому часто з першого разу складно розібратися, який саме світло включене. До останнього моменту краще йти на «дальньому» (і при цьому нікого не сліпити), щоб позначити момент перемикання «дальній-бліжній» для зустрічного водія.
   
    Дальній бій.
    Якщо на даху автомобіля, що йде на підйом і їде назустріч, горять три жовті вогники (так позначається автопоїзд), заздалегідь, не чекаючи, поки з'являться фари, перемкнетеся на ближнє світло.
   
    Водій фури сидить вище і вже бачить ваші фари. До речі, часто далекобійники використовують так званий трассовий ближній, тобто просто задирають фари. Мигати такій хурі і просити перемкнутися безглуздо, можна тільки нарватися на спалах дальнього світла. Дійте, як при зустрічному роз'їзді з легковою машиною.
   
    Вирішивши обігнати фуру, упевніться, що вона одна або що інтервал між тягачами достатній, і при необхідності ви зможете упірнути між вантажівками.
   
    Якщо ви вирішили обігнати машину відразу після того, як пройде зустрічний тягач, краще не вискакувати на зустрічну смугу, адже трейлер може бути дуже довгим і до того ж не обладнаним бічними габаритними вогнями. Отже великий ризик «залетіти» під його візок.
   
    Не спи за кермом.
    Вночі найлегше їхати за лідером - машиною, яка рухається з прийнятною для вас швидкістю, повторюючи всі її маневри. Під час руху можна що-небудь жувати (горішки, жуйку), розмовляти з пасажиром. Музику краще слухати енергійну, періодично міняючи її гучність. Прочиніть вікно для надходження свіжого повітря.
   
    Зупиняти машину слід за межами проїжджої частини, краще всього в спеціально відведених місцях. Якщо таких поблизу немає, і ви зупинилися на узбіччі, обов'язково включите габаритні або стоянки вогні.. Не залишайте відкритими двері і не стійте біля машини з боку проїжджої частини.
   
    Все просто.
    Як бачите, не так вже і складні правила нічного пересування. Ось тільки, як показує практика, не все їх виконують. Не нагадуватимемо про солідарність людей, що сидять за бубликами (це про засліплення фарами), головне, що від виконання цих нехитрих правил деколи залежить не тільки вартість ремонту «заліза», але і здоров'я, а деколи і життя людей. Так, може, варто з більшою відповідальністю відноситися до нічних поїздок?
   
    Зупиняйтеся, щоб вмиватися і розім'ятися. Якщо сон все-таки починає перемагати, найправильніше буде зупинитися і поспати з півгодинки.
   

Автор: uasol | Відгуки: 0 | Перегляди: 7515 | 12/04/2010 Авто і Мото - Обмін досвідом, поради

Ссылка на статью:


Коментарій

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус  |  eng 
02.12.2022 14:25

Влада пояснила, чому забороняють УПЦ МП: небезпечна для здоров’я і життя

Центр стратегічних комунікацій при Мінінформполітики "Справді" пояснив, чому в Україні вирішили заборонити діяльність УПЦ Московського патріархату. Джерело: Справді у Telegram Дослівно "Справді": "Чому Зеленський заборонив діяльність УПЦ МП.
02.12.2022 14:24

РНБО ввела санкції проти очільника Лаври Павла, Новинського та інших церковників УПЦ МП

Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти священнослужителів УПЦ МП, зокрема намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екснардепа Вадима Новинського.
02.12.2022 14:11

Єврокомісія представила пропозиції щодо криміналізації порушення санкцій ЄС проти РФ

Європейська комісія висунула пропозицію щодо гармонізації кримінальних злочинів та покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС. Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у повідомленні Єврокомісії.
02.12.2022 13:44

На Харківщині знайшли схованку зі списками поліцаїв та доноси колаборантів під час окупації

Працівники ДБР у взаємодії з Харківською обласною прокуратурою виявили у Куп'янському районі схованку з важливими документами, які окупанти не встигли знищити під час відступу. Джерело: пресслужби ДБР, Харківської облпрокуратури Дослівно: "Вилучені правоохоронцями документи є підґрунтям для відкриття кримінальних проваджень за фактами держзради та колабораційної діяльності".
02.12.2022 13:36

Росіяни вивезли в море 12 "калібрів" – Кім

Голова Миколаївської ОВА Віталій Кім повідомив, що російські окупанти вивели у море кораблі із 12 ракетами "Калібр".
02.12.2022 12:59

Закривавлені пакунки і очі тварин: в МЗС заявили про нові акти залякування українських дипмісій

МЗС України повідомило про продовження цілеспрямованої кампанії терору та залякування українських дипустанов за кордоном. Про це йдеться у заяві речника МЗС України Олега Ніколенка, повідомляє "Європейська правда".
02.12.2022 12:40

У МАГАТЕ сподіваються домовитися про зону безпеки навколо ЗАЕС до кінця року

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) сподівається досягти угоди з РФ і Україною про створення зони безпеки на Запорізькій атомній електростанції до кінця цього року
02.12.2022 12:03

Кремль на умови Байдена для переговорів відповів, що з України росіяни не підуть

Кремль не готовий прийняти умови для переговорів зі Вашингтоном, які 1 грудня озвучив президент США Джо Байден, - а саме Росія не планує забрати свої війська з території України. Джерело: російське пропагандистське видання "РИА Новости", Telegram-канал "Вы слушали маяк", який публікує аудіокоментар Пєскова Пряма мова Пєскова: "Ви частково процитували заяву Джо Байдена.
Усі новини