Звичайно, краще купувати новий автомобіль, але що робити, якщо грошей на новий немає, а машину «жах як хочеться»? Або ви прихильниця принципу: освоювати правила потрібно на старій машині - вона не так жалко, а пізніше можна і нову купити. Давайте розглянемо, що необхідно з'ясувати, купуючи автомобіль з рук.
Спочатку підрахуйте, яку суму ви можете собі дозволити віддати за машину. Не забудьте врахувати, що окрім самого автомобіля, платити ще доведеться за реєстрацію і страховку. Крім того, відкладете деяку суму на непередбачений ремонт, який може знадобитися відразу після покупки.
Подумайте, навіщо вам потрібний автомобіль? Скільки чоловік у вашій сім'ї і як саме ви користуватиметеся машиною: їздити на роботу, на дачу, відвозити дітей в школу? Чи будете ви їздити в межі міста або збираєтеся здійснювати подорожі на великі відстані?
Марка і модель авто в даному випадку не найголовніше. Краще вибирайте таку машину, про яку належним чином піклувалися і яка знаходиться у хорошому стані. Будь-якій машині, рано чи пізно, знадобляться запчастини. Подумайте, чи зможете ви знайти їх в своїй місцевості?
При скромному бюджеті подумайте сто разів, перш ніж набувати «крутої» іномарки. Чи знайдете згодом гроші на запчастині для неї?
Зрозуміло, що автомобіль з великим пробігом краще не купувати, але поняття «Великий пробіг» всюди разноє. Одна справа, коли на машині їздили в основному по хорошому шосе, і зовсім інше, якщо пробіг був, головним чином, по «грунтовці».
Ось декілька рад, які допоможуть вам при покупці уживаного авто:
- ретельно оглянете автомобіль
Щоб отримати ясне враження, не робіть цього в темноті або в дощ. Обійдіть машину навколо. Як вона вам? За зовнішнім виглядом схожого, що господар беріг її і як слід доглядав її? У якому стані салон? Чи може господар показати записи про проходження техобслуговування?
- проведіть тест-драйв
Розженетеся на тестованому авто до звичайної шосейної швидкості, щоб оцінити, який автомобіль на ходу. Випробуйте машину на різних ділянках: спуск, під'їм, поворот. Звернете увагу на:
Двигун
Чи легко він заводиться? Чи не сильно димить вихлопна труба? Чи добре працює сам двигун? А без зчеплення, на неодруженому ходу? Чи немає сторонніх шумів? Чи швидко машина розвиває швидкість?
Якщо відповідь на якій-небудь з цих питань негативний, то, ймовірно, двигун потрібно відладжувати або навіть перебирати. Ці ознаки також можуть означати, що мотор зношений. Будьте обережні, якщо господар говорить, що мотор потрібно просто відладити - це повинно було робитися регулярно, оскільки входить в основний догляд за автомобілем.
Трансмісія
Коли задіяно автоматичне перемикання швидкостей, спрацьовує воно чи ні? Чи заїдає при перемиканні з однієї передачі на іншу? Чи чутний скрип або скрегіт в яких-небудь механізмах?
Якщо відповідь хоч би на одне з цих питань позитивний, передачу, мабуть, потрібно ремонтувати. Гальма і амортизація
Чи кренить машину на ходу або при гальмуванні? Чи вібрує вона на певній швидкості або при гальмуванні? Чи виникають шуми при гальмуванні, повороті або коли колесо наїжджає на купину?
Якщо хоч би на одне питання ви відповідаєте позитивно, гальма або амортизація потребують ремонту.
- подивитеся, чи не потрібно ще що-небудь ремонтувати?
Одягніться так, щоб можна було оглянути всю машину: салон, механізми, днище.
- перевірте, чи немає на кузовній частині іржі?
Якщо є - не купуйте машину. Більшість сучасних автомобілів має зварний, цілісний кузов і коли окремі частини кузова іржавіють, повний ремонт їх обходиться зазвичай дуже дорого. Оглянете днище - чи немає іржі там? Якщо машина свежепокрашена, будьте обережні - перед вами може бути «забарвлена труна»;
- з'ясуєте, чи немає пошкоджень від аварій.
Відкрийте капот і багажник і перевірте, чи немає прихованих пошкоджень? Чи щільно закриваються двері, кришки капота і багажника? Чи видно, що деякі місця підфарбовані? Чи є теча в багажнику або під килимками?
- перевірте моторне масло.
Подивитеся на щуп - чи низький рівень масла? Якщо так, то можливо це або із-за сильної витрати масла, або із-за течі.
Чи брудне масло або навіть чорне? Схоже на те, що воно неначе з піском? Подивитеся, чи не видно масла навколо кришок клапанів? Тепер поверніть ключ запалення, але не заводите машину - спалахує індикатор низького рівня масла? Якщо в машині є прилад, що показує тиск масла, то він має бути на нулі.
Тепер заведіть машину, злегка натисніть педаль газу на нейтральній швидкості і подивитеся, скільки часу знадобиться, щоб згас індикатор тиску масла або щоб прилад почав показувати нормальний рівень. Якщо на це йде більше пари секунд, значить, мотор неабияк зносився.
У деяких американських моделей є індикатори: «перевірте двигун» або «терміновий ремонт двигуна», які спалахують, якщо після повороту ключа двигун не заведений. Коли мотор працює, індикатор горіти не повинен.
- перевірте рідину системи автоматичного перемикання швидкостей.
Чи на низькому вона рівні, чи що не підгоріла? Подивитеся, чи немає течі під системою трансмісії? Якщо у машини провідні колеса передні, загляньте під машину: чи не порвані гумові чохли на шарнірах кутових швидкостей? При порваних масло може витекти, із-за чого шарніри сильно ушкодяться, а замінити їх - дуже дорого!
- перевірте покришки.
Якщо вони дуже стерті, їх доведеться міняти. Якщо покришки стерті незвичайним чином, швидше за все, необхідне регулювання або навіть заміна частин рульового управління.
- перевірте роботу рульового гидроусилітеля.
На якому рівні рідина? Чи що не підгоріла? Заведіть машину і поверніть кермо кілька разів в ту і в іншу сторону. Чи однакове зусилля потрібне при повороті вліво і управо? Кермо при повороті не заклинює? Якщо ви відповіли позитивно хоч би на одне питання - системі гидроусиленія потрібний дорогий ремонт. Також ще звернете увагу:
У якому стані ремінна передача і шланги в моторі? Перевірте на горі, як працює ручне гальмо, коли машина стоїть. Чи не сильно зношена педаль ножного гальма? У якому стані система випуску? Чи не сильно шумить? Чи добре закріплена?
Перевірте амортизатори і ресори.
Чи низька посадка у машини? Натиснете з силою почергового на всі чотири кути - чи гойдається машина більше трьох разів? Якщо є кондиціонер, як він працює? Чи працюють фари, склоочисники, сигнал, ремені безпеки, чи добре відкриваються і закриваються вікна? Загляньте під багажник. Схоже чи,, що до машини часто чіпляли причіп? Якщо так, то знайте, що трансмісія піддавалася надзвичайним навантаженням із-за причепа.
Якщо ви самі не знаєтеся на всьому вищепереліченому, знайдіть хорошого автомеханіка і сплатите його послуги з огляду автомобіля. Повірте, оплата його роботи обійдеться вам в багато крат дешевше за ремонт, який може знадобитися. Попросите автомеханіка скласти зразковий список:
1) Що потрібно ремонтувати відразу ж і скільки приблизно складуть витрати на ремонт; 2) Що можна відремонтувати пізніше і, знову ж таки, яка сума на це знадобиться.
Центр стратегічних комунікацій при Мінінформполітики "Справді" пояснив, чому в Україні вирішили заборонити діяльність УПЦ Московського патріархату.
Джерело: Справді у Telegram
Дослівно "Справді": "Чому Зеленський заборонив діяльність УПЦ МП.
Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти священнослужителів УПЦ МП, зокрема намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екснардепа Вадима Новинського.
Європейська комісія висунула пропозицію щодо гармонізації кримінальних злочинів та покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС.
Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у повідомленні Єврокомісії.
Працівники ДБР у взаємодії з Харківською обласною прокуратурою виявили у Куп'янському районі схованку з важливими документами, які окупанти не встигли знищити під час відступу.
Джерело: пресслужби ДБР, Харківської облпрокуратури
Дослівно: "Вилучені правоохоронцями документи є підґрунтям для відкриття кримінальних проваджень за фактами держзради та колабораційної діяльності".
МЗС України повідомило про продовження цілеспрямованої кампанії терору та залякування українських дипустанов за кордоном.
Про це йдеться у заяві речника МЗС України Олега Ніколенка, повідомляє "Європейська правда".
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) сподівається досягти угоди з РФ і Україною про створення зони безпеки на Запорізькій атомній електростанції до кінця цього року
Кремль не готовий прийняти умови для переговорів зі Вашингтоном, які 1 грудня озвучив президент США Джо Байден, - а саме Росія не планує забрати свої війська з території України.
Джерело: російське пропагандистське видання "РИА Новости", Telegram-канал "Вы слушали маяк", який публікує аудіокоментар Пєскова
Пряма мова Пєскова: "Ви частково процитували заяву Джо Байдена.