Мох - чудова рослина, яка традиційно використовується в японському ландшафтному дизайні. Окрім використання його як покриття для вільних ділянок землі, мох також застосовують для прикраси статуй і каменів в японському саду.
Завдяки м'якому зеленому ворсу вони набувають неповторної загадкової зовнішності. Але чекати, поки рівний і густий мох виросте на скульптурах сам, можна не один десяток років. Тому ми пропонуємо вам скористатися нашими простими радими з ефективного вирощування моху в японських садах.
Слід почати з того, що даний метод вирощування моху відмінно працює тільки відносно натурального каменя. Іншими словами, мох не житиме на скульптурах з штучних матеріалів і пластикових валунах. Мох дуже чутливий до навколишнього середовища і вважає за краще жити тільки в компанії живої природи. Тому перш ніж вирощувати мох, слід визначитися з місцями висадки. Коли камені вибрані, можна братися за справу.
По-перше, розмішайте жменю білої глини (каоліну) в трьох стаканах води до консистенції рідкого тесту (прим. білу глину можна купити в будь-якому магазині товарів для хобі, салонах ароматерапії або аптеці.) Після цього перемішайте розведену білу глину з одним стаканом нерозведених добрив на основі рибної емульсії (відмінний прискорювач зростання, продається в сільськогосподарських магазинах) і стаканом (приблизно) розділеного на маленькі сегменти куща моху. При діленні будьте уважні, не пошкодите коріння рослини.
Після цього за допомогою флейцевой кисті нанесіть отриману масу на камені і скульптури. Після нанесення поверхню слід періодично зрошувати чистою водою з садового обприскувача. Робіть це якомога акуратніше, щоб не змити ваші посіви.
Пам'ятаєте про те, що мох традиційно виростає окремими острівцями на північній стороні дерев і каменів і охоче селиться в тріщинах і борозенках. При виборі місця для посадки цей факт слід враховувати. Як правило, найкрасивіший мох зростає в тінистих і вологих місцях. При дотриманні цих нехитрих правил ви зможете виростити мох в саду за 3-4 тижні.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.