Труднощі при виборі рослин для саду скорочують список дерев і кущів, які ви хотіли б використовувати на своїй ділянці. Це особливо помітно при підборі рослин для маленького саду. Спробуйте уникнути цієї проблеми, заздалегідь обдумавши структуру саду перш, ніж почнете складати свій список рослин. Отже, розглянемо чинники, які треба враховувати при виборі рослин...
Обмеження бюджету: скажемо про це спочатку, тому що розумна економія має бути присутньою в будь-якому проекті саду. Невеликий сад повинен коштувати значно менше, ніж його великі побратими, і повинен вимагати менших витрат. Не забувайте, що не варто економити на грунті, краще відразу створити хороший грунт, ніж потім намагатися виправити бідний виснажений грунт. А ось на рослинах, навпаки, можна заощадити, не вкладаючи всі гроші відразу в повний набір дерев і чагарників, а створюючи свій сад крок за кроком, рік за роком.
Існуючі рослини: за винятком крупних дерев, зазвичай легко видалити існуючі рослини, замість того, щоб проектувати простір, що залишився, навколо них. Звичайно ж, ви можете зберегти наявні рослини і включити їх у ваш новий проект, перемістивши в іншу область ділянки. Проте, не виключені варіанти, коли вам неодмінно треба буде використовувати існуючі елементи, будь то улюблене дерево, огорожа або грядка піонів. Розробка такого рішення зажадає особливої уваги і продуманості.
Освітленість: не забудьте про цей важливий чинник. Подивитеся список ваших рослин і уточните, в яких світлових умовах їм буде найбільш комфортне, а так само чи зможете ви дати їм ці умови. Інакше незабаром ви отримаєте проблеми з рослинами, які страждають від недоліку або надлишку сонячного світла.
Стиль вашого саду: слово стиль в даному випадку означає все, що може зв'язувати воєдино простір вашого саду - гамму квітів, що віддається перевага, або переважаючі аромати або фактичний стиль, наприклад, коттеджний або лісовий сад. Оскільки ваше місце обмежене, доведеться стримати прагнення до змішення стилів і квітів. Наприклад, ви можете бути без кума від червоних маків, але не варто намагатися зробити їх фокусом в саду м'яких пастельних квітів. Вибираючи рослини, спробуйте згрупувати їх по схожих ознаках. Наприклад, папороті, медунка і купена чудово виглядають разом. Ніжні первоцвіти можуть вдало підійти до цієї групи, а ось рослини з яскравими квітами можуть внести дисгармонію до природного природного виду подібної групи рослин.
Розмір саду: очевидно, що чим менше простір саду, тим менше рослин ви можете в нім посадити. Це особливо вірно, якщо Ви хочете використовувати яку-небудь велику рослину як фокусну крапку. Так само пам'ятаєте про те, що маленьке місце при надмірній різноманітності рослин виглядатиме захаращеним.
Колірна гамма: обмежтеся 2-3 квітами, можливо навіть тільки 2-3 різними типами рослин. Так ви убережете себе від надмірної строкатості посадок, а додати з часом який-небудь новий відповідний колір в готову композицію можна у будь-який час.
Кількість: кількість рослин кожного виду залежить від розміру місця для посадки і діаметру крони. Є два разних підходу до заповнення нового саду рослинами. Якщо Ви хочете, щоб ваш сад виглядав зрілим вже в перший рік, то ви можете зробити невеликі інтервали між молодими рослинами або купити крупніші рослини. Ви отримаєте моментальний результат, але досить скоро вам доведеться розсаджувати дерева, що підросли, і чагарники. Якщо ж у вас є терпіння і ви можете дозволити саду розростатися поволі і природно, ви можете тимчасово заповнити порожній простір між молодими рослинами однорічниками.
Структура і форма: На відміну від кольору, який може варіюватися не дуже сильно, різноманітність в структурі і формі листя рослин має бути відчутною, щоб дати саду візуальну глибину.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.