Ну яка присадибна ділянка без газону? Доглянутий газон видимий ми на картинках в журналах, на фотографіях в блогах, його малює нам наша уява, коли ми думаємо про свій будинок. На перший погляд здається, ніби добитися цього нічого не коштує.
А насправді пристрій газону вимагає терпіння і деяких знань. Втім, нічого надскладного. Якщо ви дійсно маєте намір прикрасити свою ділянку газоном і готові потерпіти для цього рік, чарівний лужок під вікном у вас буде. Але спочатку.
Перший рік, мабуть, найважчий. Хоча і вважається, що газонну травичку можна сіяти з початку квітня по жовтень, краще зробити це пізньою навесні, коли земля вже прогріється, а попереду буде достатньо часу, щоб зелень набрала силу. Після того, як зійде посаджений газон, не забаряться з'явитися і бур'яни. В більшості своїй це однорічні рослини, що мають широке листя і зростаючі значно швидше за газонну траву. Перший порив, природно, буде безжальний вирвати непрошених гостей з коренем. Проте робити цього у жодному випадку не слідує. Річ у тому, що коренева система у бур'янів хоча і залягає неглибоко, але дуже обширна, тому, вириваючи бур'ян, ви неодмінно потягнете за собою і декілька газонних травичок. Після такої прополки газон доведеться або досіювати, або чекати поки лисини, що з'явилися, заростуть самі. Краще дочекатися, поки бур'яни підростуть на 10-12 см і тоді скосити їх гострою косою, вище за рівень молодої газонної травички.
Ходити по молодому газону із зеленню, що не окріпнула, слід якомога рідше і акуратніше. Коли виникає така необхідність на перших порах можна навіть скористатися спеціальними фанерними пластинами розміром 40х40 см, які за допомогою гумок кріпляться на ногах. У будь-якому випадку слід прагнути не наступати на одне і те ж місце двічі.
Перше скошування газону повинне здійснюватися дуже добре заточеними ножами на висоті не менше 5-6 див. Якщо не ув'язнити, як слід ножі, можна безнадійно зіпсувати газон, що ще не окріпнув. Скошування газону необхідно повторювати регулярно - приблизно один раз в тиждень, при цьому висота залишеної трави повинна складати не менше 2/3 від скошуваної. Низьке скошування газону, що не окріпнув, не дасть можливості розвинутися належним чином кореневій системі. Скошену траву необхідно прибрати з газону. Якщо залишити її на лужку, через пару днів на траві з'являться несимпатичні жовті плями.
Слід пам'ятати про ретельний щоденний полив молодого газону. Орієнтування на один квадратний метр газону потрібно 10 літрів води. Потім, коли трава розростеться, процес випаровування стане значно слабкіший, і полив можна буде злегка скоротити. Не забуваємо також і про підгодівлю газону. Аж до вересня слід використовувати спеціальні добрива, до складу яких входить азот, калій і фосфор. Ці речовини дозволяють нарощувати і кореневу систему, і зелень. З вересня треба виключити азот, оскільки стимулювання зростання зелені в цей період не потрібне. Підгодівлю вводити необхідно після кожного скошування. Доза добрива приблизно наступна: на один квадратний метр газону вносимо 2 грами азоту, 2 грами калія і 3 грами фосфору.
Такі основні рекомендації щодо догляду за газоном протягом першого року. Якщо вам вистачить терпіння і завзятості, наступного року перед вашим будинком розкинеться газон вашої мрії, а будинок виглядатиме, як на картинці. Починаючи з другого року, зелений лужок можна вже використовувати за призначенням. Весной необхідно причесати газон спеціальними граблями, прибрати сухе листя і траву. Подальша схема догляду за газоном, в принципі, повторює те, що робилося вже в перший сезон: поливши, добриво, скошування. До прополки бур'янів теж доведеться періодично повертатися, але тепер уже можна використовувати для цього спеціальні пристосування у вигляді довгих загострених совочків з роздвоєним кінцем.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.