Фехтування на різних видах зброї було відоме ще в старовині - в Єгипті, Римі, Греції. Після появи вогнепальної зброї воїнам довелося відмовитися від важкої і вже непотрібної зброї і важку зброю замінити на більш легку, що вимагає в управлінні не стільки сили, скільки спритності, що набувається за допомогою спеціальних вправ.
Ця обставина привела до зародження на початку XV століття в Іспанії фехтувального мистецтва
Правила змагань Фехтування - це змагання між двома бійцями, які намагаються уразити (торкнутися) один одного у відведених для цього місця, для того, щоб набрати достатню кількість очок для виграшу. Перший з опонентів, хто нанесе 15 зарахованих торкань супротивникові визнається таким, що переміг в індивідуальному змаганні, і перша з команд що нанесла 45 засчитаних торкань також визнається переможцем.
Фехтувальникам для участі в індивідуальних або командних змаганнях пропонується 3 види зброї. Чоловіки фехтують на рапірах, шпагах і шаблях (6 комплектів медалей), жінки змагаються на рапірах і шпагах (4 комплакта медалей).
Початок бою Бій починається словами судді "En garde! (Захищайся!)". Фехтувальники займають позиції на "лінії захисту", який розташовується на відстані 2 метрів в кожну сторону від центру, повертаються боком, щоб одна нога була попереду іншої, направляють зброю на супротивника, при цьому вільна рука відводиться назад. Після зарахованого очка вони завжди повертаються на дану позицію.
Підрахунок очок Після того, як суддя дав команду починати бій, фехтувальники починають намагатися уразити один одного поки вони знаходяться на помості або арені. Індивідуальні бої діляться на 3 трихвилинних поєдинку з перервою в 1 хвилину. За той, що виграв вважається той, хто першим набере 15 очок, або лідера по результату, якщо до закінчення часу не буде досягнутий результат в 15 очок.
Зброя сполучена з електронною системою, яка реєструє кожен удар. Змагання на рапірі і шаблі супроводяться червоним і зеленим світлом, поодинці на кожного учасника. Коли відбувається попадання, спалахує відповідне світло, щоб показати хто з фехтувальників отримав очко (світло спалахує у потерпілого). При змаганнях на шпазі білий світ також спалахує коли завданий удару за межі зони удару.
Суддя припиняє бій після кожного сигналу і визначає чи зарахований удар. Якщо було пресуждено очко, то змагання продовжується з лінії оборони.
Рівність очок Якщо результатом після 9 хвилин є нічия, то додається 1 хвилина "до першого попадання". Для того, щоб уникнути нічиєї і в цьому випадку, до того як хвилина буде додана проводиться жеребкування, для визначення переможця якщо рахунок не зміниться за додану хвилину.
Командні змагання У командних змаганнях, кожен фехтувальник повинен виступити проти 3 учасників з команди супротивника. Не дивлячись на те, що час бою не вийшов, перший бій закінчується досягши результату 5, другий 10, і так далі до 45 очок, або проводяться всі 9 боїв.
Штрафи Коли відбувається зупинка бою, фехтувальники продовжують з тієї самої позиції де зупинилися, за винятком тих випадків, коли призначений "one-metre" штраф. Якщо фехтувальник поміщає обидві ноги за межі майданчика, призначається "one-meter" штраф. Якщо фехтувальник поміщає обидві ноги за межі майданчика позаду себе, супротивник отримує штрафний укол, або право додаткового уколу.
Штрафний удар також призначається якщо, після попередження, фехтувальник здійснює ще декілька серйозних порушень. Порушення: атака бігом, контакт тілом.
Повертатися спиною до аппоненту, завдавати ударів по майданчику, покидати майданчик, захищатися вільною рукою - все це може привести до штрафного удару. Жовта картка використовується для попередження, після першого попередження може бути показана червона картка - що означає штрафний удар. За грубіші порушення як те: відмова від вітання, шахрайство може бути показана чорна картка означає дискваліфікацію.
Центр стратегічних комунікацій при Мінінформполітики "Справді" пояснив, чому в Україні вирішили заборонити діяльність УПЦ Московського патріархату.
Джерело: Справді у Telegram
Дослівно "Справді": "Чому Зеленський заборонив діяльність УПЦ МП.
Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти священнослужителів УПЦ МП, зокрема намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екснардепа Вадима Новинського.
Європейська комісія висунула пропозицію щодо гармонізації кримінальних злочинів та покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС.
Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у повідомленні Єврокомісії.
Працівники ДБР у взаємодії з Харківською обласною прокуратурою виявили у Куп'янському районі схованку з важливими документами, які окупанти не встигли знищити під час відступу.
Джерело: пресслужби ДБР, Харківської облпрокуратури
Дослівно: "Вилучені правоохоронцями документи є підґрунтям для відкриття кримінальних проваджень за фактами держзради та колабораційної діяльності".
МЗС України повідомило про продовження цілеспрямованої кампанії терору та залякування українських дипустанов за кордоном.
Про це йдеться у заяві речника МЗС України Олега Ніколенка, повідомляє "Європейська правда".
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) сподівається досягти угоди з РФ і Україною про створення зони безпеки на Запорізькій атомній електростанції до кінця цього року
Кремль не готовий прийняти умови для переговорів зі Вашингтоном, які 1 грудня озвучив президент США Джо Байден, - а саме Росія не планує забрати свої війська з території України.
Джерело: російське пропагандистське видання "РИА Новости", Telegram-канал "Вы слушали маяк", який публікує аудіокоментар Пєскова
Пряма мова Пєскова: "Ви частково процитували заяву Джо Байдена.