uasol.com
Додати статтю | Реєстрація
Інтернет і сервіси
Авто і Мото
Бізнес і фінанси
    Автоматизація бізнесу
    Бізнес в інтернеті
    Банки і кредити
    Бухгалтерія
    Договори
    Маркетінг
    Нерухомість
    Охорона праці
    Підприємництво
    Посадові інструкції, контракти
    Про рекламу
    Різне
    Статутні документи
    Страхові послуги
    Управління
    Форекс
Будівництво та ремонт
Будинок, сім'я
Все про меблі
Дієти, ваша фігура
Діти і батьки
Закон і Право
Захоплення і хобі
Зв'язок
Комп'ютери
Краса, мода, імідж
Кулінария
Культура та мистецтво
Лекції, посібники
Люди, суспільство
Медицина і здоров'я
Наука і освіта
Політика
Промисловість
Реферати
Робота, працевлаштування
Спорт
Товари і послуги
Туризм і подорожі
Чоловік + Жінка
  Морські свинки. Утримання і догляд.  
  Створення рінгтонов 
  Ліки для лікування кандидозу (молочниці)  
  ПЕРШІ ОЗНАКИ ВАГІТНОСТІ 
  Материк Євразія 
  ОРХІДЕЯ В БУДИНКУ - ДОГЛЯД 
  Черепахи: утримання та догляд 
  ПОВНА ТАБЛИЦЯ КАЛОРІЙНОСТІ ПРОДУКТІВ  
  Що це таке вегето-судинна дистонія? 
  Як скласти бізнес-план 
Каталог україномовних статей - uasol.com
 укр
 eng
 рус
ШУКАТИ!
Запам'ятати сторінку | Зробити стартовою | Поділитися з товарищем
Екологія офісу
Екологія офісу
Думаю, що мало знайдеться працедавців тих, що не піклуються про здоров'я своїх співробітників, тим більше, якщо переінакшити відому поговорку- "здоров'я співробітників-грошей". Екологічні чинники усередині приміщень здатні завдати істотної шкоди здоров'ю людини, або, принаймні значно ослабити імунітет, понизити працездатність і тим самим підірвати діяльність підприємства, нанести збиток.



   Тому турбота про здоров'я своїх працівників не тільки обов'язок, але і вигода працедавця.
   
   Далеко не кожна організація в змозі орендувати приміщення, в екологічно чистому районі, далеко від автотрас, в приміщенні, побудованому з екологічно чистих матеріалів (дерева, цеглини). Аналіз ринку комерційної нерухомості і власні спостереження показують, що більшість пропонованих приміщень під офіс розміщуються на території заводів, фабрик, складів, наукових інститутів. Нерухомість в Москві дуже дорога і для фірми невеликого і середнього розміру (а, часто і великою) переважним варіантом виявляється саме цей - оренда приміщення на території промислового підприємства, при цьому екологічна чистота району до уваги навіть не береться. Чи правильно це? З чисто економічної точки зору, напевно правильно, тим паче, що до виникнення в столиці "бізнес-ситі" з скверами, великою кількістю недорогої нерухомості і щодо хорошою екологією ще ой як далеко. Але з погляду еколога, кращий виход- це піддати аналізу конкретний офіс, його місцерозташування, особливості самопочуття працівників, можна зробити припущення про всі більш-менш значущі чинники мікроекології, які надалі нададуть несприятливу дію на здоров'ї працівників.
   
   Серед наших клієнтів є крупні організації, що будують свої офісні будівлі в Москві, що орендують офіси в центрі Москви і маленькі фірми, приміщення яких обмежується однією або декількома кімнатами. Виходячи з узагальненого досвіду численних обстежень офісних приміщень (декілька сотень), ми виділили найбільш екологічні небезпеки, що часто зустрічаються в офісах:
   
   Забруднення повітря токсичними речовинами.
   Приміщення, в яких знаходиться людина в перебігу робочого дня, вносять основний внесок до хімічного навантаження на організм людини. В повітрі офісних приміщень можна виявити величезну кількість речовин (до 900 з'єднань!).
   
   Серед забруднювачів є канцерогенні речовини - формальдегід, азбест, бензол, кадмій, радон та інші. Більше 25% речовин-забруднювачів повітря приміщень володіють алергічними властивостями. В повітрі офісних будівель можна також виявити різні розчинники і органічні речовини, що містяться у фарбах, клеях, пластиках, полімерних матеріалах, тютюновий дим і інші речовини, що негативно діють на організм. Концентрація токсикантов в повітрі може досягати такого ступеня, коли у тих, що працюють в цих приміщенні людей розвиваються захворювання верхніх дихальних шляхів, бронхіти, алергічні стани.
   
   Наприклад, співробітники однієї з Московських фірм поводилися до нас з скаргами на різь в очах, пересихаючі слизисті оболонки, підкахикування, що виникає при роботі в офісі в перебігу дня. При дослідженні повітря і обробних матеріалів було виявлено, що причиною поганого самопочуття працівників є килимове покриття, що у великій кількості виділяє в повітря формальдегід (до 1,7 ГДК). Після заміни вказаного матеріалу на іншій, самопочуття співробітників налагодилося.
   
   Найбільш поширеними забруднюючими речовинами, що зустрічаються в офісних приміщеннях є:

   
    1. Фенол і формальдегід, що потрапляють в повітря переважно з полімерних ремонтно-обробних матеріалів, меблів, ДСП. Формальдегід віднесений до класу канцерогенних речовин, що володіє хронічною токсичністю. Пари формальдегіду надають дратівливу дію на дихальні шляхи, очі, шкірний покрив. При тривалій дії на організм людини негативно впливає на репродуктивні органи, викликаючи спадкову генетичну і хромосомну мутацію. Фенол - сильна нервова отрута. Хронічне отруєння фенолом виявляється в порушенні центральної нервової системи, а потім в серцево-судинній, при подальшій інтоксикації вражається діяльність шлунково-кишкового тракту, змінюється вітамінний обмін.
   
    2. Група органічних речовин, що виділяються в повітря з полімерних обробних матеріалів, - бензол, толуол, етилбензол, ксилол, меркаптани і ін. Вміст цих речовин в офісних приміщеннях часто пов'язаний з тим, що використовувані в ремонті офісів матеріали бувають найдешевшими і неякісними. Вказані речовини надають загальнотоксичну дію на організм, можуть викликати алергічні реакції.
   
    3. Оксиди азоту, сірі, вуглецю, а також органічні сполуки, що часто зустрічаються в офісних приміщеннях, розташованих поблизу автомобільних доріг або автострад. Загальна система кондиціонування будівель може сприяти попаданню вихлопних газів навіть на верхні поверхи будівель. Оксиди сірки роблять вплив перш за все на слизисту оболонку верхніх дихальних шляхів, можуть проникнути далі всередину легенів. Хронічне забруднення може викликати бронхіальну закупорку, порушити функції легенів. У вологій атмосфері з оксидів сірі, що викидаються електростанціями, підприємствами, транспортом, утворюється сірчана кислота, дія на живі організми якої згубно. Оксиди азоту (NO, No2, Noх) - головна складова міського "смогу", роблять вплив не тільки на легені, але і на органи зору. При малих дозах характерні алергії і роздратування. Окисел вуглецю (З) - сильно токсичне з'єднання, що викликає головний біль, запаморочення, блювоту, задишку. У 200 разів швидше чим кисень приєднується до гемоглобіну крові і перешкоджає насиченню киснем крові і тканин, м'язів і мозку. Особливого значення цей чинник набуває для людей з порушенням серцевої діяльності. Незначне підвищення змісту окислу вуглецю в крові викликає гострі ускладнення (серцеві напади, порушення циркуляції крові і так далі). Небезпека отруєння підвищується для людини, що палить.
   
    4. Різноманітні специфічні з'єднання
, що містяться в зовнішньому і внутрішньому повітрі підприємств (або колишніх підприємств), на території яких знаходяться офіси. Наявність даних речовин в повітрі залежить від профілю підприємства, продукції, що випускається ним, наявністю очисних споруд.
   
   Забруднення повітря мікроорганізмами
   
   В повітрі будь-якого приміщення майже завжди присутні умовно-патогенні бактерії і цвілеві гриби. Вірогідність збільшення їх кількості в офісних приміщеннях пов'язана з параметрами мікроклімату (температура повітря, відносна вологість, наявність постійна вологих поверхонь) і з кількістю людей, що щодня знаходяться на роботі або відвідуючих офіс.
   
   Мікроорганізми стають особливо небезпечними для здоров'я при їх великому скупченні у вдихуваному повітрі або коли знижуються захисні властивості організму. У сучасних містах мало до з жителів може похвалитися хорошим імунітетом, тому проблема мікробіологічного забруднення ставати все більш гострою.
   
   Активне розмноження мікроорганізмів і цвілевих грибів наголошується в офісних приміщеннях в наступних випадках :
   
    * при знаходженні офісів в старих будівлях (при загальній проблемі біопошкодження будівель, коли цвілевими грибами заражені стіни, і навіть під новими обробними матеріалами відбувається їх розмноження)
    * у офісах, де велика кількість відвідувачів і погана система вентиляції. Кожна людина приносить собою з навколишнього середовища спори цвілевих грибів, бактерії. При поганому провітрюванні і підвищеній вологості бактерії дістають можливість для розповсюдження і розмноження.
    * у приміщеннях з підвищеною вологістю повітря. Так, в нашу службу звернулася організація, охоча зняти приміщення дуже великої площі під офіси. В процесі дослідження відібраних проб повітря, були виявлені ознаки біопошкодження будівлі - велика кількість цвілевих грибів і умовно-патогенних бактерій, неприпустимих в повітрі.
   
   Такі приміщення вимагають серйозної антисептичної обробки, яка ще до того ж не завжди може усунути проблему повністю. Витрати на неї були б дуже великі, тому організація відмовилася від цього варіанту і підшукала собі приміщення з кращими екологічними умовами.
   
   Підвищений електромагнітний фон

   Останні 10 років наголошується постійне збільшення інтенсивності техногенних випромінювань. Практично будь-яке робоче місце в офісі обладнане комп'ютером і іншою оргтехнікою. З кожним роком росте енергоспоживання, збільшується навантаження на кабелі. У зв'язку з цим збільшуються значення техногенних електромагнітних полів на робочих місцях. В той же час різні споруди (у тому чисел бетонні конструкції) затримують природне геомагнітне поле землі, що благотворно позначається на здоров'ї людини. Таким чином, виникає електромагнітна дисгармонія з природою, що може стати причиною різних патологій.
   
   Несприятлива дія електромагнітних полів виявляється перш за все в порушеннях нервовою, імунною і ендокринних систем.
   
   Повністю виключити дію електромагнітних полів на робочому місці неможливо, проте варто задуматися при збільшенні значень електромагнітного поля вище певного рівня. Електромагнітне поле, шкідливе для здоров'я людини можна визначити за допомогою звичайного монітора на основі електронно-променевої трубки. "Ефект тремтіння екрану" на включеному моніторі наголошується при значеннях ЕМП в 2-4 рази тих, що перевищують норму.
   
   Дуже частими є скарги на неможливість працювати на комп'ютері із-за постійного тремтіння монітора. Таємним винуватцем цієї проблеми є сильне магнітне поле, що робить вплив на систему, що відхиляє, монітора. Можна собі уявити, як воно впливає на людський організм! Чутливіша до цієї дії серцево-судинна система. Головні болі, відчуття непереборної втоми - наслідок впливу електромагнітних полів. За допомогою досліджень можна виявити місця з найменшими значеннями шкідливого магнітного поля і перенести робочі місця. Так, у разі тремтіння монітора, величини низькочастотної складової магнітного поля перевищують 0,5 мктл, а в деяких випадках нами відмічені величини в 6-7 мктл за всією площею офісу, що украй згубно позначається на здоров'ї співробітників. У таких випадках, наші співробітники працюють із службою експлуатації будівель, виявляючи джерело, і добиваються усунення цієї проблеми, наприклад перенесенням кабелів або розподілом навантаження.
   
   Підвищений електромагнітний фон зустрічається в офісних приміщеннях в основному в наступних випадках:
   
    * непередбачене збільшення навантаження на електричний кабель будівлі, що проходить поблизу робочих місць; Електромагнітне поле від електропроводки будівель (часта проблема, особливо в старих будівлях, із-за непродуманої системи електропостачання). Зростання енергоспоживання будівлі приводить до збільшення навантаження на кабелі, що у свою чергу викликає збільшення електромагнітного поля;
    * наявність об'єктів, що є джерелами ЕМП. Наявність поблизу офісних приміщень ліній електропередач, розташування в офісних будівлях технологічного устаткування, трансформаторів, силових кабелів.
    * неправильно організоване робоче місце: велика кількість включеної офісної техніки, безладно лежачі дроти, не вимкнені невживані прилади;
   
   Недостатня іонізація повітря офісів
   
   Виробнича діяльність людства, розвиток виробництв, хімічні забруднення привели до різкого зменшення кількості легких іонів в повітрі, особливо негативних. Велике скупчення оргтехніки, моніторів і комп'ютерів в офісах руйнують корисні негативні аероіони в приміщеннях і генерують шкідливі позитивні іони. Природні аероіони розряджаються у фільтрах кондиціонерів і повітря виходить хоча і чистий, але "мертвий". Навіть хімічно чисте повітря, що втратило такі свої фізичні властивості як іонізацію стає менш стійким до несприятливих дій. Відмічено, що люди, що довго працюють в таких приміщеннях, хворіють на частіше. Аероіони, проникаючи в легені людини, заряджають кров, роблять клітки і тканини організму стійкішими, тобто підвищують імунітет.
   Некомфортний мікроклімат.
   
   Дуже часто при створенні і організації робочих місць забувається, що для комфортних умов роботи важливі значення складових мікроклімату приміщення: температура повітря, відносна вологість, швидкість руху повітря, температура поверхонь, радіаційна температура. Людським організмом мікроклімат сприймається як багатофакторна функція, всі його компоненти знаходяться у взаємозв'язку один з одним. Певному поєднанню температури, вологості, швидкості руху повітря в приміщенні властиві відповідні відчуття людини: комфортні або некомфортні. Так, наприклад тепле повітря з низькою вологістю (так часто властивий сучасним квартирам і офісам) діє висушивающе на слизисті оболонки очей, рота, верхніх дихальних шляхів і може привести до утворення тріщин слизистих оболонок і кровотечі дрібних судин. І навпаки: тривале і часте перебування людей в умовах підвищеної вологості обтяжує перебіг багатьох захворювань. Особливо чутливі до високої вологості хворі гіпертонічною хворобою і атеросклерозом. При високій вологості створюються сприятливі умови для зростання цвілі, хвороботворних бактерій в повітрі.
   Агресивне візуальне середовище.
   Городянинові досить часто доводиться зустрічатися з агресивним візуальним середовищем на вулиці. Це багатоповерхові будівлі з великим числом вікон на стінах, панелі будинків, стіни фанеровані одноманітною плиткою, одноманітна цегляна кладка, всілякі грати, перегородки, гофрований алюміній, шифер і тому подібне У більшості міст панує неприродний темно-сірий колір. У інтер'єрах офісних приміщень часто відбивається міський ландшафт: прямі лінії, прямі кути, неприродне кольори стіни, великі однорідні поверхні.
   
   Таке відеосередовище, далеке від природної також діє як шкідливий екологічний чинник, надаючи негативну емоційну дію на людину.
   
   "Попереджений - означає озброєний"- гасло, яке працює і в даному випадку. Послуги еколога стоять відносно недорого, в порівнянні з витратами на оренду, виплату лікарняної допомоги і інших витрат. Знаючи про небезпеки, можна відмовитися від запропонованого варіанту офісу, зажадати у орендодавця внести зміни, поліпшуючі екологічну ситуацію, встановити деякі очищаючі прилади, або отримати у екологів консультацію про шляхи поліпшення екологічної ситуації в приміщенні до прийнятного для здоров'я рівня.
   

Автор: uasol | Відгуки: 0 | Перегляди: 9243 | 20/03/2010 Бізнес і фінанси - Різне

Ссылка на статью:


Коментарій

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус  |  eng 
02.12.2022 14:25

Влада пояснила, чому забороняють УПЦ МП: небезпечна для здоров’я і життя

Центр стратегічних комунікацій при Мінінформполітики "Справді" пояснив, чому в Україні вирішили заборонити діяльність УПЦ Московського патріархату. Джерело: Справді у Telegram Дослівно "Справді": "Чому Зеленський заборонив діяльність УПЦ МП.
02.12.2022 14:24

РНБО ввела санкції проти очільника Лаври Павла, Новинського та інших церковників УПЦ МП

Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти священнослужителів УПЦ МП, зокрема намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екснардепа Вадима Новинського.
02.12.2022 14:11

Єврокомісія представила пропозиції щодо криміналізації порушення санкцій ЄС проти РФ

Європейська комісія висунула пропозицію щодо гармонізації кримінальних злочинів та покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС. Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у повідомленні Єврокомісії.
02.12.2022 13:44

На Харківщині знайшли схованку зі списками поліцаїв та доноси колаборантів під час окупації

Працівники ДБР у взаємодії з Харківською обласною прокуратурою виявили у Куп'янському районі схованку з важливими документами, які окупанти не встигли знищити під час відступу. Джерело: пресслужби ДБР, Харківської облпрокуратури Дослівно: "Вилучені правоохоронцями документи є підґрунтям для відкриття кримінальних проваджень за фактами держзради та колабораційної діяльності".
02.12.2022 13:36

Росіяни вивезли в море 12 "калібрів" – Кім

Голова Миколаївської ОВА Віталій Кім повідомив, що російські окупанти вивели у море кораблі із 12 ракетами "Калібр".
02.12.2022 12:59

Закривавлені пакунки і очі тварин: в МЗС заявили про нові акти залякування українських дипмісій

МЗС України повідомило про продовження цілеспрямованої кампанії терору та залякування українських дипустанов за кордоном. Про це йдеться у заяві речника МЗС України Олега Ніколенка, повідомляє "Європейська правда".
02.12.2022 12:40

У МАГАТЕ сподіваються домовитися про зону безпеки навколо ЗАЕС до кінця року

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) сподівається досягти угоди з РФ і Україною про створення зони безпеки на Запорізькій атомній електростанції до кінця цього року
02.12.2022 12:03

Кремль на умови Байдена для переговорів відповів, що з України росіяни не підуть

Кремль не готовий прийняти умови для переговорів зі Вашингтоном, які 1 грудня озвучив президент США Джо Байден, - а саме Росія не планує забрати свої війська з території України. Джерело: російське пропагандистське видання "РИА Новости", Telegram-канал "Вы слушали маяк", який публікує аудіокоментар Пєскова Пряма мова Пєскова: "Ви частково процитували заяву Джо Байдена.
Усі новини