Ремонт стелі, як і будь-який ремонт, асоціюється у нас завжди з довгим і трудомістким процесом. Тим часом, проблема ця вирішена в Европе десятки років назад, коли були освоєні нині широко вживані натяжні стелі. Вперше такі стелі з'явилися у Франції в середині 70-х. З тих пір ця країна є лідером в їх виробництві.
В Україні ж вони з'явилися відносно недавно і відразу ж завоювали популярність. Головне достоїнство - простота в установці, надійність, мінімальний відхід і що важливо при нашій якості будівництва - така стеля приховує всі дефекти. Такі стелі дають можливість регулювати висоту приміщення. Також під їх захистом легко встановлюються системи освітлення і кондиціонування.
Міцність і легкість монтування - не єдина перевага натяжної стелі. Він поглинає шум, не скоплює статичну електрику, абсолютно безпечний з екологічного погляду, не схильний до горіння. Він захистить вас і ваших домочадців від пилу, який збирається на звичайній стелі і сиплеться з нього. Ось такими винятковими властивостями володіє цей матеріал. Окрім того, що він функціонально вирішує ваші проблеми з ремонтом стелі, Ви отримуєте ексклюзивний інтер'єр і справжню французьку якість.
Характеристики
Він є надміцною декоративною вініловою плівкою завтовшки 0,17 мм, яка натягається на пластиковий (алюмінієвий) каркас (багет). Поверхня плівки може бути різною: лакованою або матовою, бархатистою або металізованою, будь-яких забарвлень - всього біля 150 кольорів. Різні фактури і відтінки допоможуть створити традиційний класичний стиль з матовою стелею в пастельних тонах або сучасний з глянсовою стелею, що відображає майже як в дзеркалі Вашу кімнату. Цей трюк ідеально підходить для невеликих приміщень, оскільки зрітельно збільшує об'єм, і, нарешті, це просто красиво.
Є маса інших фактур: мармур, дерево, під шкіру, муар, перламутр. Жоден інший обробний матеріал не має такої гамми. До того ж з'явилася нова можливість використовувати світлопроводи ( або оптоволокно), що вбудовані в стелю і переливаються різними квітами, вони дозволяють створювати ефект північного сяйва, зоряного неба, комети, що летить.
Потопи не страшні
Не дивлячись на те, що плівка досить тонка і легка, вона дуже міцна, здатна витримати до 100 літрів на квадратний метр і лише провисне під тяжкістю води. Нескладно здогадатися, яке це відмінна властивість для тих, у кого сусіди забувають закривати крани. У разі затоплення з верхнього поверху потрібно тільки терміново викликати бригаду монтажників, які, відчеплює один кут полотна, акуратно злитимуть воду, висушать тепловою гарматою вашу капітальну стелю, а натяжну вінілову плівку поставлять на місце. При цьому воно повністю відновлює свої колишні розміри. Водонепроникність плівки, а також відсутність конденсату робить її ідеальним варіантом для ванної кімнати, кухні, плавального басейну. Діапазон їх застосування практично необмежений.
Для установки натяжної стелі фахівці заміряють приміщення, і потім по мірках виготовляється сама плівка з кантом - майбутня стеля. Стеля необхідного розміру зварюється з полотен шириною 1,4-2,3 м і завтовшки 0,5 мм. Спочатку по периметру кімнати до стін кріпиться пластиковий (алюмінієвий) каркас. Зазвичай каркас кріпиться на відстані 5 см нижче за основну стелю, якщо в стелю планується врізати світильник, то його треба опустити ще на 5 см. Мінімальна відстань має бути близько 3,5 см. Потім плівка вішається по кутах на спеціальних кліпсах. За допомогою теплової гармати приміщення нагрівається до високої температури (від 50 до 70с). Починається процес монтажу плівки, коли плівковий кант заправляється в спеціальні пази каркаса, утворюючи свого роду "замокнув". Після того, як всі краї плівки будуть заправлені, а повітря в приміщенні остигне, плівка стискується. І стеля виходить ідеально рівною.
У нього можна вбудувати не тільки різні світильники, люстри, хоча їх потужність накладає обмеження: лампи розжарювання - до 60 Вт, галогенні - 36 Вт, але і системи вентиляції, сигналізації і протипожежної безпеки. Світильники кріпляться до основної стелі, в натяжному для них проробляються отвори, які обклеюються по периметру спеціальним кільцем. Всі роботи по установці ламп виконуються фахівцями.
Правильний догляд - застава довговічності Стеля встановлюється зазвичай на останній стадії ремонту: робота займає декілька годин залежно від площі і складності приміщення. Роботи проводить бригада з двох-трьох чоловік, не залишаючи за собою ніякого сміття і, в більшості випадків, навіть не переміщаючи меблі. Зазвичай на такі стелі дають гарантію на їх бездоганну експлуатацію протягом 10 років.
Термін Термін служби натяжної стелі практично необмежений, досить протирати його вологою ганчіркою або звичайним миючим засобом. Тільки у жодному випадку не використовувати засоби, що містять розчинники і гас, крім того можна придбати спеціальні поліролі для натяжних стель. Дряпати їх щіткою у жодному випадку не можна - встановлена внатяжку плівка може порватися, а також використовувати ці стелі в приміщеннях, де дуже жарко: у саунах, наприклад.
Вартість
Вартість таких стель складає в середньому 30-40$ за кв.м. Якщо три роки тому ціна на них була дуже високою, то зараз вони сталі доступні середньому класу. Це пов'язано перш за все з постійним зростанням попиту. Оскільки збільшується об'єм продажів, то виробники дають непогані знижки на свою продукцію.
Якщо Якщо брати до уваги, що він простоїть у Вас ціле століття без ремонту, а вартість його практично дорівнює будь-якій хорошій обробці стелі, то він повністю відповідає Вашим запитам.
ПЕРЕВАГИ - можливість приховати дефекти перекриттів (нерівності, тріщини); - відсутність "брудних" процесів при установці, можливість установки у будь-який час року; - витримують до 100 літрів води на один кв.м. (у разі протечки), після видалення якої відновлюють колишнє натягнення.
НЕДОЛІКИ
- утруднений доступ в міжстельовий простір; - один з найдорожчих видів обробки; - ширина плівки звичайний 1,4 метра, тому на лакованих стелях видно тонка лінія стику (на матових не помітна);
Догляд - Натяжні стелі можна мити із застосуванням будь-яких миючих засобів, не можна при цьому використовувати дряпаючі або гострі предмети - плівка може порватися.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.