Мастики низької якості, недбала підготовка підстави підлоги, настілка лінолеуму на вологу підставу, недостатнє його згладжування і тому подібне приводять до появи різних дефектів покриття - здуття, хвилястості, відклеюванню від підстави і так далі
Здуття утворюється в результаті використання неправильно приготованих або мастик заводського виробництва, що сильно загусли, від недотримання термінів сушки підстав і витримки укладених лінолеумних покриттів. Наприклад, лінолеум алкіду, що містить пробкову або деревну муку, інтенсивно поглинає наявну в підставі вологу, набухає і збільшується в розмірах. Мастика, нанесена на підставу, що не просохла, неміцно приклеює лінолеум, він легко відстає і роздувається. Крім того, здуття з'являється при намазуванні мастики дуже тонкими шарами (менше 0,5 мм), в місцях, де її зовсім немає або шар перевищує 2 мм (мастика довго висихає). Лінолеум, деформуючись при висиханні, відривається від підстави або роздувається. Щоб цього не було, мастику наносять однаковим по товщині шаром по всій підставі, ретельно пригладжують лінолеум, а якщо потрібний, то і прігружают.
Дефект виправляють таким чином:
Роздуте місце проколюють шилом, випускають повітря, що скупчилося, закривають папером, пропрасовують праскою або кладуть на нього мішки з гарячим піском. Так поступають тільки в тому випадку, якщо лінолеум укладений на гарячій бітумній або на резінобітумной мастиці, яка плавиться при нагріванні. Якщо покриття місцями все ж таки роздувається, то проблемне місце підрізають ножем і вводять під лінолеум спринцівкою той же розчинник, на якому приготована склеювальна мастика. Мастика розм'якшується, лінолеум ретельно пригладжують і обов'язково прігружают. Якщо і після цього він не приклеюється, означає під ним немає мастики. Її додають через підріз тонкою паличкою або пером.
Іноді при розкочуванні рулону лінолеуму виявляють на нім вже згадані дефекти. Полотна нарізують так, щоб здуття припало на краї, де їх легко виправити.
Коли лінолеум відклеюється майже від всієї підстави, його обережно знімають, очищають від склеювальної мастики і кладуть в просторому приміщенні тильною стороною вгору. Підставу також очищають від мастики, виправляють недоліки і грунтують. По висохлій грунтовці настилають лінолеум як завжди.
Хвилястість утворюється унаслідок того, що рулони лінолеуму зберігалися тривалий час навалом і придбали форму еліпса. Їх розкочують і дають вилежаться. Якщо через 10-12 діб хвилі не зникають, лінолеум кладуть на рівну підставу і пропрасовують мішком з гарячим піском. Ще краще нарізувати потрібну кількість полотен, укласти їх так, щоб найбільші були внизу, а найменші вгорі, і прігрузіть на 7-12 діб. За цей час лінолеум виправиться і буде рівним після наклейки.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.