Для того, щоб не купувати багато зайвого матеріалу спочатку роблять розрахунок гипсокартона. За допомогою рулетки виміряють квадратуру кожної поверхні окремо: стіни, стелі, декоративних конструкцій. Укоси, арки, ніші, полички і подібні конструкції з гипсокартона вимірюються як квадратними так і погонними метрами.
Для стелі з гипсокартона рекомендується використовувати стельовий гипсокартон товщиною 9,5 мм. Але можна використовувати і стінний 12,5 мм. з жорсткішим каркасом.
Для криволінійних, хвилеподібних, круглих, овальний, квадратних, прямокутних і інших стельових конструкцій рекомендується використовувати арочний гипсокартон товщиною 6,5 мм. Він легко гнеться, щодо стельового і стінного гипсокартона. У таких ситуаціях також можна використовувати і стельовий і стінний.
Для стенів з необхідно використовувати тільки стінний гипсокартон товщина якого 12,5 мм. причому можна і в декілька шарів для збільшення міцності конструкції, особливо це стосується гипсокартонних перегородок. Зазвичай купують матеріалу приблизно на 10% більше квадратури поверхні, але для того, щоб розрахунок гипсокартона був точнішим можна намалювати так звану карту приміщення на листку в клітку із зручним для вас масштабом. І на цій карті розмістити листи, відповідні по розмірах приміщення.
Листи на стелі слід розташовувати так, щоб короткі не рідні шви були розташовані перпендикулярно стіні з вікном, і не в якому випадку не паралельно йому, для того, щоб сонячне світло падало уподовж, а не упоперек шва.
Оскільки шов не рідний, коли відбувається шпаклівка гипсокартона і наклейка на нього стрічки - серпянки при закладення швів навколо нього утворюється невеликий, непомітний для наших очей плавний наплив, але якщо він розташовуватиметься упоперек сонячного світла, то воно буде помітно із за падаючій від нього тіні. Рідні шви мають поглиблення і тому шви робляться без напливів врівень з основною плоскістю листа і їх розташовують паралельно стіні з вікном.
Розрахунок гипсокартона за допомогою карти дозволить вам зменшити кількість швів і точніше розрахувати кількість і довжину листів. Найпоширеніші листи бувають завдовжки 2,5 і 3 метри. Якщо висота стін більше 2,5 м., то бажано брати 3-х метрові листи і обрізати їх до необхідного розміру. Не дивлячись на невелику витрату відрізаних частин від листа ви тим самим зменшите кількість швів, що дуже сильно впливає на жорсткість всієї конструкції в цілому.
Так само слід враховувати, коли проводиться розрахунок гипсокартона те, що нерідні стики декількох листів не повинні створювати хрестоподібні шви, тобто вони не мають бути в одну лінію, що значно збільшує вірогідність появи тріщин по швах, тому що це грубе порушення технології збірки гипсокартона. Щоб цього не відбулося робиться зсув наступного ряду листів на підлогу листа щодо попереднього ряду. Якщо початок першого ряду йде з цілого листа, то початки другого ряду повинно починатися з половини листа і наступний ряд знову починається з цілого.
Розрахунок гипсокартона в погонних метрах для арок, поличок, ніш і всіляких декоративних конструкцій так само значно скорочує покупку зайвого матеріалу. Адже зайві листи дуже незручно зберігати, тому що вони займають дуже багато місця.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.