Спілкування з працівниками ДАІ - не найприємніше заняття. Тому, коли даїшники докучають водієві без вагомих на те причин, не варто з цим миритися. А для цього необхідно знати свої права.
Ще 20 серпня 2009 прес-служба ДАІ розповсюдила інформацію про те, що використання протоколів старого зразка заборонене. Замість них співробітники ДАІ зобов'язані використовувати протоколи нового зразка, в яких замість слова "Порушник" використовуються терміни "Громадянин" і "Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності". Тому, якщо ви бачите в протоколі слова "Зведення про особу порушника" і "Підпис порушника", можете бути упевнені, за допомогою цих папірців вас хочуть лише залякати для отримання хабара.
Якщо ж перед вами протокол нового зразка, варто заповнити всі вільні графи. Особливу увагу слід звернути на два поля під назвою "Свідки і потерпілі", співробітники ДАІ рідко заповнюють їх самостійно. Якщо з вами в машині знаходяться пасажири, впишіть їх імена прізвища, домашні адреси і попросите поставити підпис. Якщо свідків немає, напишіть в обох графах "Свідків немає" і не забудьте в місці, що залишилося, поставити розмашисту Z. Відсутність свідків є величезним промахом для співробітника ДАІ. За такий протокол його точно ніхто не похвалить, а догану зробити можуть.
Якщо вас звинувачують в перевищенні швидкості, в графі "Пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності; по суті порушення" можна писати: "Рухався в щільному потоці транспорту з швидкістю (на 5-10 км/год менше ніж належить на даній ділянці). Показники швидкості, встановлені приладом (назва і серійний номер приладу), не можуть вважатися за доказ досконалого саме мною правопорушення, оскільки неможливо встановити автентичність і приналежність зафіксованої швидкості до мого автомобіля. Протокол складений з порушенням ст. 2.14 "Інструкцій по організації проведення і діловодства в справах про адміністративні порушення правив, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху", а також ст. 251 Куоап. Клопочу перед Судом в закритті справи у зв'язку з невідповідністю протоколу вимогам ст. 256 Куоап і відсутністю складу адміністративного правопорушення (керуючись ст. 247 Куоап)".
Якщо працівник ДАІ звинувачує вас в проїзді на заборонний сигнал світлофора, можна написати: "Виїхав на перехрестя (регульований пішохідний перехід, і тому подібне) в мить, коли миготливий зелений сигнал світлофора змінився на жовтий. Щоб не удаватися до екстреного гальмування, і не створювати аварійно-небезпечну ситуацію на перехресті, я виконав вимоги п. 8.11 Правил дорожнього руху і звільнив перехрестя".
Для інших порушень в графі "Пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності; по суті порушення", можна писати: "З рішенням (ФІО і звання працівника ДАІ) не згоден, докладні пояснення надам на окремому листі". При цьому в графі "До протоколу додається" необхідно також вказати, що пояснення додаються на окремих листах і вказати їх кількість. Пам'ятаєте, що поки в Україні тільки один державна мова - український. Тому всі зауваження і пояснення слід писати тільки українською мовою.
У разі незгоди з діями працівника ДАІ підписувати протокол слід тільки після графи "Гр-н (ФІО) ознайомлений з його правами і обов'язками, передбаченими ст. 63 Конституції України, ст. 268 Куоап" і "Підпис особи, що притягається до адміністративної відповідальності (із змістом протоколу ознайомлений, копію протоколу отримав, внесені про мене дані правильні)". У решті всіх вільних граф слід поставити прочерк, щоб туди вже ніхто нічого не дописав. Далі протягом десяти днів необхідно звернутися до суду з метою оскарження протоколу. Це краще доручити професійному юристові. Ціна їх послуг у багатьох випадках значно менше, чим штраф за порушення ПДД.
Телефони довіри України
ДАІ - (044) 272-46-59, 272-36-60
МВС України - (044) 256-16-75, 256-10-02, 256-16-76, 254-76-04
УБОП МВС України - (044) 244-59-93, 216-71-57, 461-16-27
Багатоканальний телефон гарячої лінії ДАІ Києва 483-70-64
Протівокорупционная "гаряча лінія" УМВС України - (044) 254-75-75
Представник Кремля Дмитро Козак в своєму листі запропонував радникам країн нормандського формату до 27 квітня зустрітися на Донбасі і обговорити питання перемир'я.
Мінагрополітики пропонує встановити ставку 14% ПДВ на всі види сільгосппродукції без виключень для здешевлення соціально значимих продуктів харчування.
За інформацією розвідки, найближчими днями російсько-окупаційні війська запланували провокації проти України, в тому числі й теракт на Великдень в одній із церков Московського патріархату.
Глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук вважає, що президент України Володимир Зеленський може провести переговори з президентом РФ Володимиром Путіним тільки в нейтральній країні.